Jazda s B vodičakom na skútri u 17-ročného.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Jazda s B vodičakom na skútri u 17-ročného.

Príspevok od používateľa milan209 »

Zdravím
hľadám odpoveď na otázku či 17 ročný môže pri obdržaní vodičáku na B jazdiť na skútri 125 cm3 do 11kW, alebo len na tých do 50 cm3 s max. rýchlosťou do 45km/h.

Ale tipujem že po absolvovaní B vodič automaticky dostane len AM. Aspoň ja mám vo vodičáku len AM,B1,B.

Toto som našiel na nete:

Ak máte záujem jazdiť na motorke a ešte nemáte oprávnenie,  potom:

AM – vek 15 rokov, rýchlosť do 45 km.h-1, objem do 50 cm3, výkon do 4kW

A1 – vek 16 rokov, rýchlosť neobmedzene, objem do 125 cm3, výkon do 11 kW

A2 – vek 18 rokov, rýchlosť neobmedzene, objem neobmedzene, výkon do 35 kW ale s pomerom  výkon/najväčšia prípustná celková hmotnosť do 0, 2 kW/kg

A – vek 24 rokov, rýchlosť neobmedzene, objem neobmedzene, výkon neobmedzene

B – 2 roky od udelenia oprávnenia B, je možné viesť vozidlá skupiny A1, ale len s automatickou prevodovkou, a len na území Slovenskej republiky.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

V poslednom odstavci to máš napisane tak načo sa pýtaš. Ak má VP na B skupinu dva roky tak áno.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Pýtam sa preto lebo to je A1 a ja čo mám vodičák už cca 25 rokov tak vo vodičáku A1 nemám napisanú. Aj keď to nemám napísané teda ja môžem jazdiť na takom skútri? Asi áno...
Ok . Takže on bude môcť zatiaľ jazdiť max na tých do 45 km/h.
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Rozsirenie neplati pre motorky s manualnou prevodovkou,takze na B vodicak mozes jazdit len na motorke s automatom do obsahu 125 a vykonu 11kw.
bugner
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 11.07.2016 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bugner »

v tom poslednom odseku teda pri B mas napisane, ze mozes pokial ma motorka automat, takze bud ma a mozes alebo nema takze nemozes, tam nie je nad cim spekulovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných