Skoda Fabia - denne svietenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fero40
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09.02.2016 12:59
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia - denne svietenie

Príspevok od používateľa fero40 »

Ahojte , dcera ma fabiu 1 a zabuda zapnut svetla ,preto chcem poriesit ze ich automaticky zapne pri nastartovany.Jedna zmoznosti je kupit automaticke zapinanie ale tam treba tahat kable a kamos mi poradil ze niekde cital na nete ze sa to da zapojit aj cez spinac svetiel, ze sa prepoja dva piny cez poistku a v nulovej polohe budu svetla pri zapnutom kluciku svietit ale sa nevie k tomu dopracovat . Vedel by niekto poradit vdaka
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ano je tu moznost cez pin č.6 na vypinaci.Nevyhoda tochto riesenia je ze ten kontakt nieje dimenzovany na taku zataz a po case zhoria vypinace.
Doporucujem automaticky spinac T-switch a zapaja sa za konektorom spinaca svetiel , montaz do hodinky a cena je komplet medzi 40 az 50 eur, zalezi od konkretnej dielne.
Je to elektrika a mal by to robit niekto skuseny, bohuzial sa stretavam zo svojpomocnym riesenim skoro denno denne a musim uznat vela ludi hazarduje zo zivotom svojim a aj inych.Dopredu vidite ale vas zo zadu nemusi byt vidiet v hlmle alevo v tme ....vsak vpredu svietim naco sa starat o ostatne?
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to maju len stastie ze prave v tedy nejde hliadka po ceste.ak je znizena viditelnost vyhlaska prikazuje zapnut svetla aj pred kazdym tunelom to je.ale na druhej strane kazdy vie co je to za hlupost svietit cez den a este v lete.malo to ostat len v zimnom obdobi a len mino mesto.rakusaci to mali na rok a neosvedcilo sa to.vobec nehodovost neklesla.
meliskap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.12.2016 17:28
Zdieľať na Facebook

Fabia1 svetla

Príspevok od používateľa meliskap »

Tiež som si dal namontovat automatické zapínanie svetiel, funguju systémom otočím klučikom zapalovania rozsvietia sa mi parkovačky a keď naštartujem a alternátor zopne až vtedy sa mi rozsvietia stretávacie a zadné svetlá, nievšak osvetlenie ŠPZ a interiér a prístroje tlmene svietia a nefunguju dialkové. Keď zapnem vypínačom všetko funguje ako má. Montáž robili v škodovke za niejakých 40 eur aj so zárukou.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Viem že tu je spústa odporcov domontovávaných denných LED svetielok, ale za 40 - 50 euro je už možná montáž takéhoto denného LED svietenia a má to výhodu že sa svietením cez deň zbytočne nevypaľujú svetlomety.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ale to nieje vidieť tie ledky.ako videl som to na autách aj v zahraničí no to svietilo veľmi dobre.u nás sa predávajú a montujú take ledky že skôr zbadám auto ako svetlo.mala by sa merať svietivosť policajtami hneď na ceste.
fero40
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09.02.2016 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fero40 »

vdaka za rady ,pojdem do spinaca T-switch ako mi poradil bjbbobek cena na nete do 25 eur a kolega je autoelektrikar tak mi to zapoji pri grilovacke . :2f93: :2f93:
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

:hero:
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

seven549 napísal:Ale to nieje vidieť tie ledky.ako videl som to na autách aj v zahraničí no to svietilo veľmi dobre.u nás sa predávajú a montujú take ledky že skôr zbadám auto ako svetlo.mala by sa merať svietivosť policajtami hneď na ceste.
Aj unas dostat LED drl ktore pekne svietia a vidno auto z dialky len netreba kupovat tie najlacnejsie a treba to vediet aj spravne namontovat , nie dat to na auto hocijako a potom to svieti kade tade len nie pred auto. napriklad tieto vidno velmi dobre:
https://www.alarmshop.sk/univerzalne-dr ... tenie.html
https://www.alarmshop.sk/univerzalne-dr ... 31631.html

ja na mazde mam automaticke zapnutie stretavacich svetiel po nastartovani motora :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
pxyco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.08.2017 08:14
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pxyco »

do najlacnejsich by som ani nesiel, lebo predsa aspon ja by som nepotreboval, aby mi auto niekde vyhorelo
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných