VW Bora - korekcie vstreky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mao27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.05.2017 13:34
Zdieľať na Facebook

VW Bora - korekcie vstreky

Príspevok od používateľa mao27 »

Dobrý mám taký problém mám auto vw bora rv.2005 motor 85kw ajm PD teraz menená spojka + jednohmota zotrvák tam je menené vstreky za repas nová hlava a všetko okolo toho a mám problém že že vždy keď auto prekročí 80 stupňov celzia na voľnobehu zmení sa zvuk motora a korekcie rozhádže na -3 ;-3 ;3 ;3 inak za zimna a do tejto teploty sú najhoršie korekcie max -0.4 od určitého momentu akoby uťal a rozmrská korekcie robilo to aj zo starými vstrekami čo s tým ? dal som do toho veľa peňazí a rád by som bol aby to šlo normálne nie na voľnobehu keď rozhádže tie korekcie strašne vibruje egr je zaslepené (čo som nevedel) akurát neska som objednal nové diely okoklo egr a budem s tým robiť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj je hlava nová,tak sú perfektné aj šachy kde sú vstrekovače uložené.Čiže vstrekovače (O krúžky) ktoré sa osadia do týchto perfektných otvorov nemôžu byť poškodené pri vkladaní na hranách po vytlačení od vstrekov.Pretože toto býva typická chyba seknutých oringov.Zrejme to bol dôvod výmeny hlavy.Za tejto situácie je zrejme repas vstrekov úplne k ničomu,pretože je ťažko predstaviteľná iná chyba,ak už sa v tomto rozsahu hlava robila.Tie korekcie značia úplný kolaps dvoch vstrekov,ale ani tých 0,4 nie zrovna najlepšie.Ja ale vychádzam z predpokladu že je známe ako sa správa tendem (tlak) a sú v poriadku el.kontakty na vstrekoch,nastavil sa správny doraz na vstrekoch a použili sa nové skrutky vstrekov.
EGR s tým má fujaru či je zaslepené alebo nie je do korekcií volnobehu nekecá
mao27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.05.2017 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mao27 »

Dobrý zasa strašná problematika hej čosi vraveli že tam už boli kanáliky aj mi ich ukazoval preto je hlava nová a vravel ten servisák že môže byť problém aj niekde v kabeláži že pri zohriatí sa zvýši odpor niekde neviem vôbec ale podľa mňa si dali námahu s kabelážou a vravel že ak chcem môže ešte vyskúšať iné vstreky čo kúpil niekomu len dotyčný s autom nedošiel len včera som tam bol a bolo tam zas 30 aut a moje príde zasa na rad o mesiac a teraz mi treba ísť na STK takže tuto nastáva problém
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Problém z elektrickým pripojením vstrekovačov je jednak ľahučko riešiteľný,je to cca 30 minut prplačky vypinovať z konektora vstreku von koncovky kontaktu a jemne stlačiť (jeden konektor dva kontakty)
Ale...ak chce vedieť či to pochádza z tento príčiny tak si môže cez diagnostiku pozrieť status elektrického ovládania kde má byť 0 ak je všetko v poriadku,alebo tam pri probléme nájde číslo z binárnej sústavy 2,4,8,16,32,64,128 a ich kombinácie kde každá kombinácia znamená niečo konkrétne.A to má pozreté za čas čo nabehne diagnostika tj 2 minuty
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných