Odhlasenie odcudzenej motorky

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rajen285
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.07.2017 15:55
Zdieľať na Facebook

Odhlasenie odcudzenej motorky

Príspevok od používateľa rajen285 »

Zdravim prenedavnom mi ukradli motocykel ktory bol docasne odhlaseny ako mam dalej postupovats uplnym odhlasenim ?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

S vyrozumenim od vyšetrovateľa, ktorý písal zápis o skutku ktorý sa nestal, ten má 30dni na ukončenie. Po skončení pátrania môžeš ísť na DI PZ SR kde sú EVC v depozite a tam im dáš doklad o hlásení skutku ktorý sa nestal a ukončia životnú púť oneho MV. AMEN :4012:
rajen285
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.07.2017 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rajen285 »

Ďakujem za objasnenie situácie
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Hlavne si to všetko dotiahni sám. Moja osobná skúsenosť: Motorka ukradnutá v r. 2000, následne odovzdané všetky doklady na obvodné oddelenie, ktoré to vyšetrovalo, s tým, že ak sa motorka v zákonnej lehote nenájde, bude automaticky vyradená. V r. 2016 mi prišla pokuta za neuzavreté PZP na túto moto, teda samozrejme bola stále v evidencii. Na ODI chceli k vyradeniu doklad, že bola odcudzená, ktorý som už samozrejme po toľkých rokoch doma nenašiel. Idem teda na spomínané obvodné odd, nech mi vydajú nejaký opis, kópiu alebo niečo podobné. Ibaže oni po 10 rokoch spisy skartujú, takže dlhý nos. Teda mi zbor zase raz pomohol, aj ma ochránil.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To ma poteš za takúto skúsenosť.
A ako to pre teba dopadlo ?
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Nakoniec som to vyriešil, podarilo sa mi nájsť aspoň papier, že som odovzdal TP na obvodnom oddelení a po vysvetlení situácie a uprosení, sa nado mnou policajt na ODI zlutoval a motorku vyradil. Ale dal mi samozrejme najavo,že to nie je celkom čistý postup.
bugner
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 11.07.2016 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bugner »

zuzu2 tak to si este dobre dopadla, lebo ja ma podobnu skusenost ale bohuzial u mna to dopadlo horsie, musel pokutu zaplatit, samozrejme nebola to mala suma, pretoze som uz nenasiel ziadne papiere a jednoducho som to nemal ako dokazat, odvtedy som tiez pouceny, ze je najlepsie si na vsetko dohliadnut sam a vsetky papiere si odkladam do jednej skatule
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných