kupa dieslu okolo 2000 € - uzavreté

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mhlavaty napísal:
bandit97 napísal:Na Forda za 1000ku s potencialom oprav v hodnote 1500e je rozumne hodit bobek a treba kupit koncern za 2500e s potencialom oprav v hodnote nula? Lebo len v tom pripade to ma zmysel... Teraz nepopieram ze koncern je z tychto rokov lepsi, len pocty su take ake su.. K tomu treba doratat, ze ten Ford sa pokazi mozno, ale ten koncern bude stat o dost viac urcite...

Máš reálnu predstavu o cene obnovy napr Golfu alebo Octávie Tdi tak aby si bol vyškerený od ucha k uchu min na 200 tis km ? To je pre priemerného slováka desať rokov užívania.A píšem minimálne.No skúsme
Na co obnovy? Ja si to auto neberiem ako zivotneho partnera na cely zivot... Uplne mi staci ze Mondeo ktore bude vrcat dva roky kupim za 1500e (mam za takuto sumu a dva uz ma za sebou) a za rovnaky rocnik a velkost - Passat lusknem 4000e ani sa nestihnem pocudovat... Takto pocitam a neplacem... A ano, Passata by som zobral velmi rad a aj chapem ze je drahsi, ale nejak mi stale vychadza, ze za tych usetrenych 2500e viem kupit dalsie dve Mondea a dokopy odjazdia za rovnaku sumu viac ako ten Pasik za nakup.. Ked sa mi niekto zaruci, ze Passat za rovnaky cas nezapyta ani cent, tak nemam o com, ale to asi nikto nespravi... Opakujem! Nepopieram ze Passat je technicky (motoricky) lepsi a aj jeho zostavenie do TOP stavu je lacnejsie a informacne realnejsie, ale bavime sa o pouzivani, nie hyckani si lestenky!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Neviem za kolko idu take oktavky, lenivy som pozret, ale luto mu nebolo zaplatit, da sa povedat ze si tak nejak pockal na fakt velky servis lol

Lebo, tlmice, pruziny, brzdy komplet, rozvody, zimne pneu, volaco zo servom, naplne komplet, vana, neviem co na naprave vpredu, geometria logicky, baterka a urcite som zabudol vela veci...

fakt to auto bolo dost vyzite, aj ked pojazdne, inac doteraz vypytalo za tie km: okolo motora robil tusim volaco so zhnitou bankou na turbe ? Ma 66kW, ale variabilne turbo, to som ani nechcel verit ze je take :-) Klasika polamane kable v dveroch, rozpadnuty altik, loziska predne obidve, brzdy predne viacrazy, asi klasika u okty, celkovo vydzi volaco to autko nepochybne, hlavne 4,8 dlhodoba, to na nej miluju vsetci najviac :-)

Jaj a este volaka zhasaca klapka ze nemohol natocit lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z banditom každý melieme v inom mlyne,to nemá ďalej cenu ani písmenko viac.Dobre robí ako robí,ak to jemu sedí a je spokojný,čo viac si želať.

bajo...dá sa dostať na velmi zaujímavé čísla,myslím konečný súčet.Ale ako som už písal,ak každý má iné kritériá a iný ciel,tak si to tu vlastne úplne zbytočne rozoberáme.Veci sú vždy tak najlepšie,ako si to gazda zvolí,či to inému je kravina alebo nie,nech je dobré jemu a nám bude tiež.Napokon na konci je vždy to čo po zásluhe chodí - niekomu odmena,niekomu trest,je to slobodné rozhodnutie vykonané vlastnou hlavou
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Myslim ze posledna veta mojho prispevku a vobec z celeho co som napisal je jasne ze kazdy mame svojho boha v tomto pripade, takze sa na tom kludne zhodneme. No a ked niekto hlada naftu do 2000e pricom zjavne hlada co najnovsie, tak si typnime s kym z nas dvoch sa asi modlieva...
Mozno by bolo ozaj zaujimave zratat ktore sa vo finale oplati viac..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zároveň chcieť čím mladšie proste nie je možné.Dajú sa určite aj husárske kúsky,ale nie človeku ktorý si pýta základné informácie.Finále nie je nikdy jasné,záleží na prílišnom množstve okolností.Jasné je jediné,čím naivnejší prístup,tým väčší kotrmelec hrozí
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preto sa ja vyhýbam tým najoblúbenejším autám, radšej si kúpim staršieho Renaulta ako rovnako starú Octaviu
Za ďalšie taká cukríková Octavia sa vie zlodejom na prsty prilepiť aj dnes.
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

presne ako pisete kazdy mame ine priority na inych veciach nam zalezi takze je mozne ze mnohokrat sa nezhodneme ale tak v konecnom vysledku je dolezite aby ten kupujuci bol rad ako sa rozhodol osobne by som volil v tomto smere diesel ale tak ide najma o to predovsetkym v akom stave to auto bude
jarotko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.04.2017 09:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarotko »

No moze to byt veda ak nevies ako na to :D ale hlavne je nekupit prve co pojdes pozriet, ono to tak laka ze a ved to je dobre co sa bude dalej prehanat alebo co ale moze sa ti potom stat ze o dva dni uplnou nahodou narazis na nejaky inzerat a potom ta to bude riadne skriet. Nam sa tiez pacilo hned prve co sme boli pozriet ale mechanik co bol s nami povedal nech si pozrieme este aspon dve a potom sa rozhodneme a oplatilo sa. Nakoniec sme kupili auto v ovela lepsom stave a za mensie peniaze a fachci ako drak
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Keby ste to co ste kupili, isli pozriet ako prve, tak ho podla tvojej rady nekupite a ja sa pytam ze preco nie? Ono sluzi len preto ze nebolo pozrete prve alebo ako?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

toto sa neda nikdy jednoznacne uzavriet, nakolko kazdy ma ine priority...uz som tu spominal , ze mam nepredajne auto s motorom v top stave, nezerie vobec olej, ale benzinu aj do 15 lit. /na 6-valec dost/ a nepredal by som ho a len vlani do oprav islo do 1000 euro, takmer vsetko len suciastky....takze kazdy ma svoj pohlad, svoje naroky, svoj vztah k autu, svoju pravdu...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo myslíš prečo nepredávam ja,rok je to 2005 a km sa blíži k 50 000 ?! Aby som počúval drísty okolo km,že no pravda,viete komu to môžete hovoriť ? Nehovorím nikomu lebo nepredám,ak ma omrzí nadobro podpálim a vyhodím.Ja tento podvodnícky svet tak nemusím že čo žijem,nepredávam nič,môže byť tisíckrát prebytočné.Buď darujem alebo zničím,sa sa handrhovať zo žiadnym d..lom nebudem ani sekundu
xyzo888
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.04.2017 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xyzo888 »

zdravím opäť po čase a aby moja diskusia neostala neuzavretá tak ak to niekoho ešte zaujíma nakoniec som kúpil OPEL ASTRA G 2.0 DTI 16 V 74 kw ročník 10/2003 299500 km vo veľmi zachovalom stave za slušných 1200 € :3035: a zatiaľ po 3 mesiacoch a 5000 km som spokojný :3035:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných