preklady dokumentov

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

preklady dokumentov

Príspevok od používateľa rastik »

kde davate prekladat dokumenty a za aku cenu? potrebujem polstinu a anglictinu. najlepsie nitra a okolie, dakujem
miuh
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07.12.2008 10:59
Zdieľať na Facebook

Re: preklady dokumentov

Príspevok od používateľa miuh »

rastik napísal:kde davate prekladat dokumenty a za aku cenu? potrebujem polstinu a anglictinu. najlepsie nitra a okolie, dakujem
pohľadaj si cez google súdom overených prekladateľov na jazyk ktorý potrebuješ, mne naposledy prekladali register trestov do nemčiny a rátali si 20Euro
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

www.coc.sk

pre nasich dealerov su tam nejake zlavy...
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Na základe akého zákona vyžaduje okresný úrad preklady?

Príspevok od používateľa copy »

Bol som prihlasovať dovezené ojazdené auto známemu.
Predávajúci bol dealer značky v Nemecku, kupujúci je slovenská s.r.o.
Pri prihlasovaní v klientskom centre som sa dozvedel, že treba ÚRADNÝ PREKLAD kúpnej zmluvy - na môj argument, že k autu je faktúra firma-firma, mi bolo odpovedané, že tak úradný preklad faktúry.

To už čo je? Už sa nadobro zbláznili?
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copy »

preklad faktúry?
colníci nepýtajú preklad faktúry, daňováci nepýtajú preklad - a odbor dopravy? čo ich vôbec je do toho? Keď dovezieš kontajner tovaru, to budeš ešte prekladať faktúru z angličtiny alebo nemčiny?
takisto kúpna zmluva: čo aké preklady? napísal som kúpnu zmluvu dvojjazyčnú, na tri riadky: predávajúci, kupujúci, vozidlo. Dátum a dva podpisy. A hotovo.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

A aky ma zmysel sa tu verejne rozhorcovat nad tym, ake je to zbytocne ? Take mame zakony, tak sa nimi musis riadit a hotovo. Rozculovanie ti prd pomoze :d :D
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copy »

zákony? daj mi číslo toho konkrétneho zákona. V žiadnom zákone to nie je.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Preco by som ti ja nieco mal davat alebo za teba hladat ? Mne to je suma fuk. Ked chces vediet, preco to ziadaju, tak sa spytaj priamo tych uradnikov, na zaklade coho toto od teba vyzaduju. Oni ti to urcite radi vysvetlia. Ale ako som povedal, prd ti to pomoze. :d :D. Nad birokraciou nezvitazis.
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copy »

naco sa potom vo fore vobec ozyvas, ked k tomu nemas co povedat?
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

To iste mozem povedat ja o tebe. Naco sa ozyvas ? Ved si nepolozil ziadnu zmysluplnu otazku, iba si sa tu verejne vyplakaval.

Ale spravim ti radost a uz sa neozvem.
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copy »

fajn, buĎ tak dobrý a sprav mi tú radosť.

A pre ostatných otázka do pléna:
ktorý zákon alebo vyhláška určuje právomoc úradníka, žiadať pri prihlasovaní dovezeného auta/motorky preklady dokumentov, a ktorých konkrétne?
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copy »

keby uradnik povedal, ze dajte prelozit aj servsnu knizku a navod k autu? My sme narod poslusnych teliatok. Napisal som ziadost podla infozakona, chcem od Ministerstva dopravy presne vyjadrenie, zaroven s uvedenim konkretneho cisla zakona resp. vyhlasky. Potom to sem zavesim.
elmap
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.08.2010 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elmap »

A načo to vôbec prekladate.? Ja mám postup takýto. Dovezieme auto za nemecka . Tu spíše s bratom kupnopredajnu zmluvu že on doviezol auto z nemecka A mne ho tu predal A je to vybavené. Žiadne preklady nepotrebujem.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

elmap: To je sice mozne, ale uradnych prekladov sa tym aj tak uplne nezbavis, lebo stale potrebujes uradne prelozeny technicky preukaz (teda ak sa na tom za poslednych 2,5 roka nieco nezmenilo). A to ziadnym sposobom neobabres.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných