Renault Clio II - ventilátor kúrenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Renault Clio II - ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong »

Zdravím tunajších majstrov.
Mám takýto problém s Renaultom Clio II 1,4 16V r.v. 3/2003 72kW
kód motora K4J C7 .
Prestal ísť ventilátor kúrenia . Je to digitálna klíma . Pozrel som poistky tie sa OK. Vymenil som elektronický regulátor otáčok motora ventilátora za nový. No motor ventilátora aj tak nejde. Samotný ventilátor sa roztočí či že motor ventilátora je OK ak prepojím pin 1 a 5 na konektore toho elektronického regulátora otáčok .
Digitálny panel ovládania ukazuje stupne po zatlačení tlačítok + aj - ale motor stále nebeží . Panel sa správa ako OK ale mám pocit že komunikácia od panela po regulátor je nefunkčná .
Elektrickú schému mám ale len od manuálneho ovládania a tá my je k ničomu .
Potreboval by som elektrickú schému zapojenia digitálnej klimatizácie a ovládania ventilátora kúrenia . Alebo aspoň
ozanačenie (PIN OUT) tých dvoch konektorov na ovládacom paneli kúrenia a klimatizácie a konektora regulácie motora ventilátora (PWM regulátor je ten čo sa chladí vo výduchu ventilátora ) .
Nepomohol by my niekto ? S meraním problém nemám (mám multimetre aj osciloskop).
Len neviem kde a čo merať. Je to ovládané asi PWM takže nejaké pulzy s RJ ovládania do RJ alebo PWM motora ventilátora nejdú . Možno nejaké napätie .

Ešte nejaké foto konektorov.
Panel ovládania
30pin konektor
PWM regulátor číslo dielu
je to tento panel ovládania


Možno sú v obvode ešte nejaké relé alebo RJ BIS ale bez schémy je to len hádanie.
Vopred vám ďakujem za nejaké rady a nápady čo ešte a kde zmerať.
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

ahoj,
tazko je najst co je prave pre tvoje auto lebo som nasiel asi 5 verzii.

skus tuto pozriet ci to pasuje
https://uloz.to/!NdYYvVDOccEr/clio-7z

je tam pdf a txt kde su kody co je co.
pripadne mi posli sukromnu spravu
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných