Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

konarmarcel
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.09.2005 08:37
Zdieľať na Facebook

Kvalita lpg

Príspevok od používateľa konarmarcel »

Ahoj Bajo. Studene štarty...problem asi 2x v živote. Pravidelne dopĺňam benzín v malých množstvach (10-12l)s aditívom ( Viff) a sem tam sa prejdeme na benzíne ( raz mesačne dlhšiu trasu cca do 150 km). Apropó Jurki ( informujem sa vždy len na BA a okolie keďze
Tankujem v Stupave) :2f93:
laik-laikovic
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.07.2017 21:13
Zdieľať na Facebook

Pokazené vstrekovače podozrivým LPG

Príspevok od používateľa laik-laikovic »

Banská Bystrica - nemenovaná pumpa pri výjazde na Donovaly na ľavej strane. 16.7. 2017 som tankoval LPG, obsluha - nejaká pani, prišla, natankovala aj odišla s mobilom na uchu, nevenovala mi ani jeden pohľad, ani jedno slovíčko. Na Donovaloch mi začalo auto štrajkovať - nekvalitný plyn. Teraz chodím s autom po servisoch, hrozí mi výmena plynových vstrekovačov, všetko krásne rozhasené a to všetko vďaka tejto úžasnej pumpe s podozrivým LPG. Bohužiaľ, nezobral som si bloček pri predaji...A to som LPG tankoval vo viacerých krajinách na rôznych pumpách, nikdy nebol žiadny problém..Takže tam už nikdy, ani zadarmo. :3020:
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

To je sranda, ako dokaze vsugerovany placebo efekt zapricinit ze si myslim, ze na inom plyne mi to ide lepsie...
O kolko mas lepsie zrychlenie? 0-100 namiesto 10 sekund mas 9,997? To ja mam lepsie zrychlenie o pol sekundy...ale vtedy, ked je namiesto 35 stupnov v lete -10 v zime :)
Tp mi teda vysvetlite, ako to moze na inom plyne ist lepsie. Co je v nom lepsie? Jediny rozdiel vidim v bordeli, ktory sa tam moze - ano, aj nemusi nachadzat.
Ja som skusal teda rozne, slovnaft, omw - tam neviem co maju, v cechach myslim ze lukoil, jurki z ich tomegasom, po ktorom mi vyskocila chyba motora a muselo to ist na servis, prezralo to nejake tesnenia..

Som sa vratil k slovnaftu. Rozdiel necitim v jazde vobec, zaplatim sice o styri eura asi viac, a mam (teoreticku) istotu ze mam cisty plyn bez bordelu ci nadbytku siry. Mozno to bola nechcena chyba, ale tymto si u mna tomegas spravil dozivotnu negativnu reklamu a nebral by som ho ani keby bol za 20 centov.
LS600h
XC90
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pre ladodgersa: tankujem na pumpe ktorú zavážajú od dvoch producentov plynu. Absolutne neriešim pocity pri jazde iba pocit pri zhliadnutí čísla na stojane - kolko km za kolko eur. Jazdím presne tú istú trasu v tom istom čase takže sa to dá porovnávať. Práve nedávno som hral takú hru , že pri určitých orientačných bodoch , náhodne vybratých aké mám otáčky v jednotlivé dni. Rozdiely boli skoro žiadne.Presne viem kedy koho kde stretnem , komu dávam prednosť a koho dobieham. Podmienky skoro vhodné aj na laboratorne merania.
Chcel som tým len povedať že zbadám kedy na pumpe bola cisterna a ktorá. Sú to rozdiely len v centoch ale sú. Dosť sa na tom s pumpármi nasmejeme , lebo to býva predmetom stávok. Väčšinou trafím . lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
konarmarcel
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.09.2005 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konarmarcel »

ladodgers napísal:To je sranda, ako dokaze vsugerovany placebo efekt zapricinit ze si myslim, ze na inom plyne mi to ide lepsie...
O kolko mas lepsie zrychlenie? 0-100 namiesto 10 sekund mas 9,997? To ja mam lepsie zrychlenie o pol sekundy...ale vtedy, ked je namiesto 35 stupnov v lete -10 v zime :)
Tp mi teda vysvetlite, ako to moze na inom plyne ist lepsie. Co je v nom lepsie? Jediny rozdiel vidim v bordeli, ktory sa tam moze - ano, aj nemusi nachadzat.
Ja som skusal teda rozne, slovnaft, omw - tam neviem co maju, v cechach myslim ze lukoil, jurki z ich tomegasom, po ktorom mi vyskocila chyba motora a muselo to ist na servis, prezralo to nejake tesnenia..

Som sa vratil k slovnaftu. Rozdiel necitim v jazde vobec, zaplatim sice o styri eura asi viac, a mam (teoreticku) istotu ze mam cisty plyn bez bordelu ci nadbytku siry. Mozno to bola nechcena chyba, ale tymto si u mna tomegas spravil dozivotnu negativnu reklamu a nebral by som ho ani keby bol za 20 centov.
Placebo efekt ....na toto ja neverím a nedám ale dám na dojazd ako píše "oco" a dám na dynamiku na trase ktorú robím pravidelne na tej istej trase...( na pochopenie ak na MOLecoplus gase musim v kopci podradit lebo to nezvládne tak to asi nebude placebo efekt ...teplota takmer tá istá a kopec vždy ten istý dokonca auto to isté a aj vodič...a kopec je stúpanie v Bratislave na Dlhé Diely). A peňaženka ..... je to čo ma zaujíma. Nikoho na nič neprehováram, nikomu nič nedoporučujem, každý podľa svojho gusta a chute..a info Jurki v BA v tomto čase strieda ( jedna zavážka Tomegas jedna 1.SPS) :4090: a ešte jeden postreh : nejako nemám šťastie stretnúť taxikarov tankovať na Slovnafte ...zato inde je to hojne a sem-tam prehodíme reč a zas len tá peňaženka ich núti vynechať určité čerpačky a najazdených majú teda neúrekom km :40bd:
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Aby bolo nutne podradit, to uz by musel byt riadny rozdiel v kvalite, resp. brutalna nekvalita plynu. Tomu moc neverim, a tiez to prikladam placebu.
No, mozno jazdim malo, ale ani dojazd som nemal nikdy iny na inom plyne alebo benzine (rozdiely 5-10% neprisudzujem palivu, ale okolnostiam a vahe nohy), jedine rozdiely vidim, respektive dufam ze su v cistote plynu ci aditivach (u benzinu).

Nechapem, v com je ten plyn iny ze najazdite viac? V com sa lisi?
LS600h
XC90
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Obsah síry - čím viac síry plyn obsahuje tým viac energie vyprodukuje spálením. Verím p.Hatiarovi že o čo oklamú producenti na propan butane o to zloženie doplnia sírou aby udržali energetickú výhrevnosť plynu.Rovnako verím aj to že autá na síru umierajú (tak im treba)
Lenže kombinácia starého a škaredého auta ktoré už nik nechce a najlacnejšieho podtlakového plynu sa mne osobne už tolko krát osvedčila a zaplatila , že ju nehodlám opustiť. lol
Inak ja vôbec neriešim kde tankujem , akurát teraz mám po ceste lacnú pumpu. Predtým tri roky slovnaft. Ovela účinnejšie je napísať si na papier poslednú spotrebu a tomu prispôsobiť štýl jazdy. Ona tá Felda sa bude po dedine gúlať aj na 1200rpm/5q, nemusí tam byť 1600rpm.O tom to je - náklady na prevádzku závisia najviac práve od vás milí vodiči- polovodiči.
Na nafte mám tiež dobré čísla 3,6l/100km - priemer zo 60t km. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vcera som isol na yarise hybrid, ten mal 1000km najazdenych a priemer 4,8 lol, si zviera tatko :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
konarmarcel
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.09.2005 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konarmarcel »

Dobry diesel sa da....minuly rok som bol na futbal vo Francuzsku a nove Clio 1.5 dCI s pozicovne...Paríz Bordeaux a spat a vysledne číselko bolo 3.5l/100.... lol
konarmarcel
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.09.2005 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konarmarcel »

Stále mi však vŕta hlavou ako je možné aby mali LPG nami tankované väčší obsah síry ako je povolená norma....niekde musí byť chyba... :3020:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bajo777 napísal:vcera som isol na yarise hybrid, ten mal 1000km najazdenych a priemer 4,8 lol, si zviera tatko :40bd:
Bajo 3,62 som mal na AXku - 1,4 hladký diesel a váha autíčka cca 800kg. Max konštrukčná rýchlosť toho strojčeka je 100km optimum tak 80 - tam je celé kúzlo spotreby.
Sadni si dozadu do feldy a potom do fabie a do favorita - kde bude viac miesta na šírku???? Automobilky predpokladajú že ludia sú hlúpi a budú autá rozbíjať tak ich robia pevnejšie a zároveň tažšie. Je to o fyzike základnej školy.A samozrejme o nenažranosti dnešného národa ktorý musí mať lepšie silnejšie s hentakou a takou elektronikou namiesto toho aby sa pozreli radšej na svoje velké zadky a tam išli kukuricu na role okpávať. :40bd: :40bd: :40bd:
Ešte pre toho nado mnou : obsah síry je od do teda môžeš mať 0 ale aj max povolenú hranicu a ten rozdiel je kua cítiť. Pokial budete chcieť pekné a nové autá je treba veru aj obzerať sa kde čo tankujete. Do takého moskviča som nalial petrolej s acetonom a už sa frčalo. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
konarmarcel
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.09.2005 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konarmarcel »

Pre Oco : mne je jasne ze norma je od do...ale ak je to v norme....tak aky je problem???
Vsetky paliva maju ukazovatele od do.... ak je to v medziach normy...v com je problem????
Ano Moskvic resp. Moje prve auto bol Zigulik 1 a to veru bol nezmar lol a ten volant kto si to pamata :40bd:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Ked je sira v tolerancii je vsetko OK.
Horsie je to ked sa prekroci (ako som uz pisal) 400-nasobne. Take pripady boli. A tomu sa uz vravi pruser pre motor...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mayo boli aj budú - v každej technologii sa niečo môže pokašlať . Neverím že 400násobné prekročenie by bol úmysel (aj keď VW nás presviedča o opaku). Išlo mi o to že min/max síry čo je v norme urobí na nádrži 40 - 50km len taký fukot. No a v druhom rade mi išlo o to že prúser ako Tomegas mňa bude stáť (možno) 20e za čistenie reduktora a majitela nového kcháru 350e za nové vstrekovače + čistenie celého systému.U mňa to Filcka zrejme ani nezbadá lebo začínal som na kuchynskom plyne a to bol iný sajrajt a Shade 100ls to papala jak divá. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

No dobre, kazdy rozmyslame inak. Ja mam plyn v trochu pre mna hodnotnejsom aute a nechcem mat zbytocne problemy pri usetreni par eur, uspora lpg/benzin urobi uz samo o sebe dost.

Uz dlho tu nebol ziadny test o kvalite plynu roznych dodavatelov...
LS600h
XC90

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných