autom do Francúzska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...presne tak a prave preto milujem francuzov,lebo v case dopravnej spicky jazdia do prace a z prace otlcenymi citronami,starymi renaultkami,ratajuc s touto eventualitou,otieranim plechov a vytlacanim z pruhov,aj ked ich kultura jazdenia je na vysokej urovni.Ked vidia cudziu znacku,spomalia,prepustia a dokonca ti aj s usmevom zakyvaju...V tomto vsetka cest...
LALO1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 30.11.2008 10:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LALO1 »

Hlavne sa v aute zamkni, aby ti na krizovatke neotvoril dvere Mustafa a ukradol vsetko, co je na dosah ruky. Taktiez si davaj pozor na to, ze aj ked tam ides po dvojprudovke, tak zprava, z malej ulicky ti vyjde Jacques a ma prednost. Taktiez zabudni, ze tam poznaju co su to smerovky a svetla.
1zdeno1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.07.2017 13:39
Zdieľať na Facebook

Cesta do FR

Príspevok od používateľa 1zdeno1 »

Viete mi opisat ako funguje mytny automat na fr dialnici? Treba nieco stlacit alebo mi da automaticky listok? Plati sa aj bankovkami? Dakujem za odpovede
rasto85
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.07.2017 09:36
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto85 »

Ako to tu tak čítam, tak keď budeme chcieť ísť sem tak asi len so šoférom. Jeden by mal z toho hlavu jak melón
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Cesta do FR

Príspevok od používateľa Fofro »

1zdeno1 napísal:Viete mi opisat ako funguje mytny automat na fr dialnici?
Prečo potrebujete prejsť automatom a nepôjdete cez fyzickú obsluhu? Tá Vám tiež dá potvrdenie, ak o to ide.
Keď som išiel cez automatickú bránu, bol tam taký kornút, tam som vysypal euráče, ale či som dostal doklad, si nepamätám - drobné som mal prichystané a pri príjazde k bráne je suma z diaľky viditeľná.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

rasto85 napísal: tak keď budeme chcieť ísť sem tak asi len so šoférom.
Kľudne choďte sám, nie je to žiaden problém ... je to nastavené pre normálnych ľudí, nie pre nukleárnych fyzikov.
Ja som to absolvoval bez problémov, pričom cudzie reči neovládam ... raz sa mi neotvorila závora, tak som tam stlačil také tlačítko na zapnutie intercomu a húkol som tam:
"Bon žúr ... gate nomer acht ... big problém ... rampen aretacion ... bloken mein car!"
Dobehol taký mládenec s rozjedeným burgrom, pozrel na displey, že som zaplatil a otvoril mi rampu.
"Mersí ... salut" - a ide sa ďalej :2f93:
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Pokial tam vyslovene nepotrebujes auto, tak zvaz lietadlo. Budes tam za cca 2 hodiny, z Viedne to lieta minimalne 5x denne priamo. Neriesis parkovanie, oskrete plechy, pokuty za rychlost, lebo 110km/h ta 13 hod bavit zarucene nebude a je to spolahlivejsie a bezpecnejsie. Ostat visiet niekde 1000km od domu sa nemusi financne vyplatit :)
loudzi
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.06.2016 19:47
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa loudzi »

to je pravda na par ciest si clovek bude vezme taxik alebo teda si auto aj prenajme a mozno to nakoniec bude aj ekonomickejsie riesenie
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

miso.eu napísal:Pokial tam vyslovene nepotrebujes auto, tak zvaz lietadlo. Budes tam za cca 2 hodiny
Dobre hovoríš - ak nepotrebuje auto, lebo letecky zabiješ tiež skoro celý deň.
Ale faktom ostáva, že cez pracovné dni sú dialnice preplnené ... ale francúzske sú skutočne komfortné - bežne sú 3 pruhy v jednom smere. Išlo sa mi lepšie ako po nemeckých, akurát, kým som prišiel do Marseille tak som na mýtnom zaplatil viac, ako v SR za mesačnú známku - holt súkromný sektor.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lietadlo verzus auto ??? Dcéra príde domov zo švajcu a má to autom 12hodín. Alternatíva je 2h autom do Milana odtial hodinu a pol letecky do Budapešti a odtial hodinku vlakom do NZ. lol Cenovo vysoko vyhráva letecká preprava.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jojko1001, nanti, patobmw5, uwa0902717011 a 61 neregistrovaných