Ford Mondeo - vytečená chladiaca kvapalina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - vytečená chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa Koka »

Zdravím mám mondeo 2.0 tdci a praskla mi nejaká hadička cez ktorú ide chladiaca kvapalina. Tá samozrejme vytiekla a ja som práve šla do kopca. Že sa niečo deje som si všimla, až keď auto stratilo výkon. Teplota už bola ďaleko v červenom na 120 stupňov. Hadička je už vymenená a motor zatiaľ ide normálne. Môže mať toto prehriatie nejaké následky?
dejwco
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.06.2016 10:07
Bydlisko: Pezinok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dejwco »

nejake fatalne podla mna nie, ved to sa stava pomerne casto, ze sa motor prehreje kvoli takymto veciam a predpokladam, ze tu hadicku si si nemenila sama ale zaniesla to do servisu a ak by tam nieco hrozilo tak ta na 100% upozornia
andy1985
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.06.2016 15:16
Bydlisko: Myjava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1985 »

jooj mne sa motor prehrial na starom aute snad milion krat ked som bol este zacinajuci vodic, to auto uz malo svoj vek takze mi zvyklo robit taketo prekvapenia ale vydrzalo take veci, co by ani tieto nove teraz nezvladli :D nic sa nedeje, ked je to spravene tak mozes dalej fungovat dalej
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Vy ste tu vsetci velki optimisti. Po prehriati sa zvykne stat vselico, len same zle veci bohuzial, aj skrutit blok motora, aj 100 dalsich "datailov". Neviem, ci by som si nechaval auto, ktore bolo tak prehriate, ze az stracalo vykon. Na budikoch nesvietila ziadna STOPka ktora by zrozumitelne upozornovala na vazny problem?
Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Koka »

Veru ani ja nie som až taký optimista... nesvietilo vôbec žiadna kontrolka len zrazu stratilo výkon tak som rýchlo zastavila a potom som si všimla teplotu na 120 stupňov a vytečenu kvapalinu. Nesvietila vôbec žiadna kontrolka čo je podľa mňa somarina, malo by to byt nejak zabezpečené. A opravoval mi to jeden známy auto nebolo v servise. :zg282:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

misoV50 napísal: Vy ste tu vsetci velki optimisti. Neviem, ci by som si nechaval auto, ktore bolo tak prehriate, ze az stracalo vykon.
Môžeme sa zhodnúť že motoru to zaručene neprospelo, ale zase ak sa po výmene hadičky odvtedy nič neprejavilo, tak netreba podliehať panike. Veď aj tak, čo by mala robiť ? Rozoberať motor a hľadať čo sa mohlo poškodiť ?
Jedine keď sa v budúcnosti objaví hocijaký problém, treba k tomu pristupovať s vedomím toho prehriatia, či tam nie je prvotná príčina.
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

No neviem, voda nemizne?
Auto sa ďalej neprehrieva? Po takejto udalosti by som očakával minimálne prasknutú hlavu ale nechcem maľovať čerta na stenu.
Pokiaľ sa pýtaš či môže mať prehriatie následky tak áno môže a fatálne, záleží ako dlho a pod akou záťažou išiel bez vody.
Asi nebudeš vedieť či ti v servise tlakovali chladiaci okruh?
EX: VW GOLF II 1.6TD
EX: AR 159 2.4 JTDM @250HP
EX: VW Bora 1.9 TDI ASV @140HP
Teraz: VW Jetta mk6 (2013) 2.0TDI CR CFFB DSG @189HP
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných