Ako poistit auto do zahranicia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hereticc
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hereticc »

No to si nepamätám, pozri na ich stranke
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja som to riesil teraz daj sa poistit cez cestovne poistenie a k tomu si daj aj auto na 8 dni to vychadza v EU okolo 25 eur ty aj auto podmienky si najdy ale je tam vacsinou nahradne vozidlo v pripade poruchy odtah do 1500 eur , noclah na 3 dni a odvoz domov za tie peniaze sa oplati, ries cestovne a vyuzi ponuku na auto
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Urcite najdes viac takýchto krátkodobých poistení, kde bude aj nejaká suma na odtah. Treba obvolať poisťovne, a "firmy" čo sa tomuto venuju.

Sú ľudia, čo sa živia poradenstvom v produktoch a poistkách, skús sa po nejakom poobzerať, nie všetci sú oje*avači čo im ide iba o uzavretie a premiu.

Keď je to ďaleko a pokazí sa, tak vždy to bude pálka. Odťahovky majú nakladku, výkladku,cenu od kilometra, neskorú hodinu, atd. Servis v zahraničí môže a nemusí byť drahý, keď to bude garážnik. Výhoda je dobrá znalosť jazyka a nepôsobiť zúfalo.

Už sa to tu riešilo rôzne. Nechať auto tak, keď ma menšiu hodnotu než odťah, autovlak...

Všetko ďaleko je vždy prúser. Veľakrát za tisíce. Výhoda je mať ochotného známeho, čo pôjde len za cenu pohonných hmôt na odťahovke.

Ja neverím moc na povery, že sa pokazí len posratému. Keď sa pokazí, tak sa pokazí a šťastie praje pripravenému. Takže keď si zaplatíš nejake čím najvýhodnejšie a doveryhodnejšie pripoistenie, tak sa môže hodiť a nemusí. To čo braga spomína znie dobre.

Takže nejaké pripoistenie sa občas može hodiť. Ešte môžeš skúsiť nejakého živnostníka čo ma odťahovku alebo malú firmu, dohodnúť sa vopred že "či by sa dalo ak by sa stalo" za lacnejšie bez bločku. Alebo, že mu dáš 50ka a keď sa nič nestane, tak je jeho a keď hej, tak ti spraví slušnú cenu.

To čo píš braga znie fajn, skús to. Podmienky konkrétne di aj tak pri každej rade musíš overiť sám.

Oco, ten pežot si s rozpadnutou prevodovkou odšoferoval na SK? Kľudne pošli PM ak sa ti chce.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

braga napísal:ja som to riesil teraz daj sa poistit cez cestovne poistenie a k tomu si daj aj auto na 8 dni to vychadza v EU okolo 25 eur ty aj auto podmienky si najdy ale je tam vacsinou nahradne vozidlo v pripade poruchy odtah do 1500 eur , noclah na 3 dni a odvoz domov za tie peniaze sa oplati, ries cestovne a vyuzi ponuku na auto
braga kde, u koho je ten odtah do 1500€? Kolko kilometrov???
Nech hladam ako hladam, vsade vidim "odtiahnutie do najblizsieho servisu, maximalne 50km"
Navyse, musis vyuzit jejich zmlv. partnera, len pre info, nie, nie, tam sa nejedna o sumu napr. 60 centi od kilometra, je to podstatne viac, podstatne viac. Len pre pripad, ze by niekto uvazoval, ze v pripade vacsej poruchy necha auto cez poistku odtiahnut na SK.
Uvediem vlastnu skusenost, kde odtah v zahranici 6km do servisu za 270€, v tej sume bolo 8€/km, zvysok pausalny poplatok.
Ceny za servis na hodinu nikoho nezruinuju, v zahranici tie ceny nie su o moc vyssie, nez na SK, ceny dielov viacmenej rovnake. Pisem o autorizakoch, znackovych servisoch.
Pozor na to, nie vsade je dovolene auto potiahnut na lane, ci tyci a pod.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ziadna pojistovna nepreplati ziadny odtah pokial neuvidi fakturu a tu treba zaplatit na fleku.v rakusku je to kludne aj 800 euro za par
desiatok km.a az potom sa ide na pojistovnu a riesi sa to.inac sa da pojistit u nejakej firmy ktora pride zoberie auto batozinu a ludi.ja sa uz roky nepojistujem.pre mna su take trate 1500km nic akoby za rohom.ak sa auto pokazi zavolam niekomu prid pre mna som tu a tu a musim sa dostat tam a tam.a na druhy den vyrazi vozik s druhym autom vylozia druhe kluce zalozia kam poviem nalozia pokazene poslem len prachy na ucet.toto je moja pojistka.ak idem na vylet taliansko svojim 25 rocnym autom v kufri prepravka a v nej kazde jedno cidlo snimac alternator starter remen proste veci do ktorych nevidiet v akom su stave a daju sa len vymenit a fici sa dalej.ale auto je pred cestou poriadne pozrete.
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

poistenie

Príspevok od používateľa julko242424 »

tak je to jedine ADAC.stoji to 84€ na rok a je to skoro na vsetko.plati v celej EU.ani ARBÖ ani OAMTC nestoja za nic.a najleosie na tom je ze to sa poistuje na meno,nie na ŠPZ.kto chce info poradim(niesom poistovak).ahojte
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a odvezu to az domov alebo len po najblizsi servis.
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Toto je lacné, jednoduché a stačí.

https://www.garanciamobility.sk/co-je-g ... -mobility/
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

poistenie

Príspevok od používateľa julko242424 »

seven myslis ADAC?
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

A nebolo by lepsie uzavriet havarijnu poistku a po prichode z dovolenky ju stornovat? Neviem uz ktora poistovna,ale cital som ze do dvoch mesiacoch je mozne zrusit bez udania dovodu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

v prvom prispevku som zle uviedol sumu 1500 eur za odtah , takze vacsinou je odtah do 300 eur alebo najblisieho autorizaku plus teda naklady na ubytko, a vzniknute naklady na cestu domov atd.. ja si myslim kto nema havarijne a podobne poistenia kazdy ide z rizikom ze mu nejaka skoda vznikne takze ked sa auto pokazy musim ratat aj z opravou ked mi poistka pomoze z odtahom do najblihsieho autorizaku uz to je pomoc , tam sa mozes rozhodnut co dalej ci to tam das opravit alebo to nechas odtiahnut na SK netreba hned riesit rakuske odtahovky a pod.. treba si pozistovat odtah u nas ceny su uz od 30 centov za km , viem ak je auto dalej suma sa vysplha na peknu sumicku ale to je riziko cestovania vlastnym autom
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

https://auto-care.sk tito zda sa amaju aj odtah domov do 3000€
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Áno, píšu o repatriacií vozidla domov(do domovského servisu) s poistným plnením do 3000€.

Ale taktiez aj o odtiahnutí do najbližšieho servisu v zahraničí do 50km.

Vozidlo vsak maximalne 14 rocne. Co nie je sice tak hrozne.

Ale je to nakkt takto z ich stránok cítat, lebo realita moze byt uplne iná, tých 3000€ sa moze vycerpat za x kilometrov a doplatis dalsich x tisic. Treba sa informovat a uviest im konkretny priklad. Ziadna firma nebude robit charitu. Kazdy robí pre peniaze, aj poistovne a pod spolocnosti.
loudzi
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.06.2016 19:47
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa loudzi »

to sa podla mna ani neoplati, clovek si najde servis aj sam a kedze si to bude platit tu opravu tak ci tak, tak naco si to stazovat a dohadovat sa
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Nie v kazdej situaci to moze byt take lahke.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: heyder, uwa0907030677, vsevetko a 60 neregistrovaných