BMW 523i F10 - realna spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Mám v TP N98. Áno napísal to tam "nejaký úradník", ale on to tam napísal na odporúčanie výrobcu, predpokladám že úradník z tej PHM maržu neberie, tak nechápem čo s tým má spoločné. Mal som problém s kontrolkou motora, a keď som to dopratal do servisu 1 otázka bola, aký benzín tam tankujem. Užívateľ si môže tankovať aj 91-ku, to mu nikto nezakazuje. PHM je pri dnešných cenách servisu keď sa ti tá vrtuľa rozpadne najmenšia položka. Pri tankovaní 98-ky má auto výkonové parametre aj spotrebu takú akú napísal úradník na základe výrobcu a necucol si to z prsta. DPF filtre tiež odporúča výrobca, aby tam boli a experti ich tam nepotrebujú, lebo treba za opravu platiť.

..vyrobca nezakazuje 95 okt. benzin, len garantuje parametre s 98 oktanovym benzinom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci nepíšte nezmyselné veci.Oktanové číslo a teda jeho odolnosť voči detonáciám si motor sleduje cez čidlá klepania,tie akonáhle zaregistrujú prvý signál tak znižujú predzápal až kým klepanie nezanikne,potom ho skokove znova zvyšuje až kým sa nezaregistruje znova.Z toho si každý môže odvodiť prečo tam dávať to čo tam patrí.Že niekto nerozozná v prevádzke rozdiel,neznamená že rozdiel neexistuje,on existuje,nerozozná ho pretože u výkonnej mašiny ho nemá šancu rozlíšiť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Raz davno som nacapoval omylom plnu 91cky, spotreba stupla celkom zaujimavo lol, rozhodne lacnejsie bolo davat 95 :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bikemann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.01.2009 02:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikemann »

futy napísal:Mám v TP N98. Áno napísal to tam "nejaký úradník", ale on to tam napísal na odporúčanie výrobcu, predpokladám že úradník z tej PHM maržu neberie, tak nechápem čo s tým má spoločné. Mal som problém s kontrolkou motora, a keď som to dopratal do servisu 1 otázka bola, aký benzín tam tankujem. Užívateľ si môže tankovať aj 91-ku, to mu nikto nezakazuje. PHM je pri dnešných cenách servisu keď sa ti tá vrtuľa rozpadne najmenšia položka. Pri tankovaní 98-ky má auto výkonové parametre aj spotrebu takú akú napísal úradník na základe výrobcu a necucol si to z prsta. DPF filtre tiež odporúča výrobca, aby tam boli a experti ich tam nepotrebujú, lebo treba za opravu platiť.

..vyrobca nezakazuje 95 okt. benzin, len garantuje parametre s 98 oktanovym benzinom
Keby si pozorne cital, tak sa docitas ze mam napisane na veku nadrze tankovat 91-98 a ze zbytocne davate zarabat pumparovy na pumpe a nie ze ma uradnik nieco s pumparom.... Nejde o rozdiel 7e na nadrzi ale o princip.

Kde to vyrobca pise?? TP nie je predsa odporucanie vyrobcu. V TP som videl uz vselijake bludy popisane. Napr 600 konove auto malo vykon 73kW, alebo moje olivovo-zelene auto malo v TP napisane farba: zlta. Len tolko k TP.
Zaujmeve je ze do mojo TP napisali 95......
Odporucanie vyrobcu je podla mna manual od vyrobcu a pokyny napisane na castiach auta ako napr tlak v pneu na stlpiku atd.
Co je podstatnejsie? To co je v TP alebo to co je na veku nadrze? Ja myslim veko nadrze. Alebo teraz uz nemozeme tankovat 100 oktan lebo to tam nikde nepisu?

AD k tvojmu servisu, neviem do akeho chodis, ale tak kam chodim, a bol som stym uz aj v origo BMW, nikto sa ma taku otazku este teda nepytal :D
F10 535i
mireckotn
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.07.2014 07:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mireckotn »

alebo v TP 16" kola a mas trbrss 7er....tak ich tam budem mat obute :40bd:

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní