Ford Focus 1.6 16v 2003 - riadenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.6 16v 2003 - riadenie

Príspevok od používateľa fida123 »

Caute , mam taky problem už dlhsie mi nieco bucha v prednej naprave ked idem po nerovnom povrchu , ale nejako som to neriešil ,ale vcera ked som dochadzal domov tak mi volant isel lahko respektive tažko , musel som snim 2x viac otočit aby som vytočil zakrutu , ale dnes ked som to isel skusit tak sa mi zda že už to ide normalne mozno len trošičku tažšie ale to sa mi možno len zda.neviete kde može byt problem ? mam tam aj malo motoroveho oleja ma to nejaky vliv nato ?
A este mam otazku ked som rozjety cca 60km/h a dam neutral ye dojiždam do zakruty tak počujem nepravidelny zvuk asi to ide od kola a ked som plne naloženy tak ten zvuk počujem častejšie.čim to bude ložiskom ? . dakujem za rady :4012:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

No cize po 1: ak ti nieco bucha na naprave pri jazde nerovnostami tak tam moze byt xy veci co to zapricinuje t.j:capy na riadeni,homokineticke klby,rameno napravy..atd.Verdikt?ak si s tym neporadis a nevies co,kde a ako tak ti ostava len jedina moznost a to je autoservis!po 2: s tym tocenim volantu.Ak citit nepravidelny chod na volante,tak ako prve by som si skontroloval servokvapalinu,alebo popripade dal vymenit!-ak to za tie roky este nikto nemenil.Ak to nepomoze,tak sa problem bude stahovat na samotne riadenie,ktore tiez si necham skontrolovat u odbornika.po 3.Motorovy olej nema nic s riadenim!No malo motoroveho oleja tiez nie je ziadna vyhra,cize olej doplnit po uvedenu hranicu mierky oleja! A na zaver,po 4: ano hluk(ak sa jedna o isty valivy hluk),ktory je pocut od kolies a hlavne pri odbacani do zakruty,moze sposobovat lozisko.Hluk sa bude postupom casu zhorsovat,cize to lozisko budes moct pocut aj pri normalnej.resp.rychlej jazde(nalozene vozidlo,prazdne),rovinky...adt.
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

No myslel som si ze tam moze byt hocico,takze servis to zasa isti no bude to musiet pockat na dalsi mesiac ,akurat mi nejde do hlavy ze vecer pri parkovani som musel viacej tocit volantom a rano uz to islo podstate normalne..no kvalina je tam na max.
Jasne olej idem prave menit .tak dik za pomoc a cena tych lozisk nevies ako sa cenovo pohybuje? :2f93:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

fida, ak môžem poradiť, vykašli sa ty na takéto radenie po internete, zájdi radšej do servisu alebo osobne za nejakým automechanikom.
Z toho ako nepresne a zmätočne si popísal viacej problémov ti aj tak nemôže nikto kvalifikovane poradiť.
Doporučoval by som čo najskôr si s niekým kto sa ako-tak vyzná v autách a ich opravách, prejsť uvedené problémy osobne pri aute, aby si zhruba vedel čo je treba riešiť urgentne a čo môže ešte prípadne počkať s opravou.
Pretože keď píšeš že "no bude to musiet pockat na dalsi mesiac", tak to možno vychádza z momentálnej finančnej nedostatočnosti, ale ver mi že súčiastky na autách majú iné priority naliehavosti a zanedbaná oprava môže byť drahšia.
No a tvrdenie že: "vecer pri parkovani som musel viacej tocit volantom a rano uz to islo podstate normalne" tak to si zrejme myslel veľkosť úsilia potrebného na otáčanie volantu, určite to nemohlo byť "viacej točenia" s volantom.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Kvalitu urcuje cena.Cize podla mojho hladania je cena za kus loziska (predna,-zadna naprava) od cca 15-50€.Urcite by som neznackove,Cinske lacne napodobeniny daleko obchadzal,cize cennik pri tych lepsich znaciek zacina niekde okolo 25€ (za 1 lozisko).Ak nevies co konkretne si vybrat(znacku,kvalitu)...atd napisem ti to do SS.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

wilz napísal:fida, ak môžem poradiť, vykašli sa ty na takéto radenie po internete, zájdi radšej do servisu alebo osobne za nejakým automechanikom. Ano je to jedno z moznosti,ale ak sa nevyznam do problematiky oprav,suciastok,ich ceny(za suciastku,za opravu)..atd,tak radsej si to vsetko najdem na nete(samozrejme po zisteni zavady),kde to si sam objednam a hlavne bez pomoci servisu(ktoreho nepoznam),pretoze na takychto pripadoch si servisi velmi radi pomydlia ruky(cest vynimkam).Cize ak sa jedna o totu skutocnost,tak radsej hladanie na nete,alebo kamarat mechanik
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Hlavne hned dopredu nekupuj loziska, ked nevies ci su zle.
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

wilz napísal:fida, ak môžem poradiť, vykašli sa ty na takéto radenie po internete, zájdi radšej do servisu alebo osobne za nejakým automechanikom.
Z toho ako nepresne a zmätočne si popísal viacej problémov ti aj tak nemôže nikto kvalifikovane poradiť.
Doporučoval by som čo najskôr si s niekým kto sa ako-tak vyzná v autách a ich opravách, prejsť uvedené problémy osobne pri aute, aby si zhruba vedel čo je treba riešiť urgentne a čo môže ešte prípadne počkať s opravou.
Pretože keď píšeš že "no bude to musiet pockat na dalsi mesiac", tak to možno vychádza z momentálnej finančnej nedostatočnosti, ale ver mi že súčiastky na autách majú iné priority naliehavosti a zanedbaná oprava môže byť drahšia.
No a tvrdenie že: "vecer pri parkovani som musel viacej tocit volantom a rano uz to islo podstate normalne" tak to si zrejme myslel veľkosť úsilia potrebného na otáčanie volantu, určite to nemohlo byť "viacej točenia" s volantom.
Jasne ja ta chapem , ja som len chcel zistit aspon priblizne co ma vyjde oprava . No prave financna situacia mi to nedovoluje, tak myslim to tak ze auto bude stat dokial ho nepoveziem do servisu :).. tak viem ze do zakruty som musel uplne otocit volant kezde normalne staci spravit pol obluk .asi mas pravdu ze nesiel posilovac alebo nieco :2f93:
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

EASY206 napísal:
wilz napísal:fida, ak môžem poradiť, vykašli sa ty na takéto radenie po internete, zájdi radšej do servisu alebo osobne za nejakým automechanikom. Ano je to jedno z moznosti,ale ak sa nevyznam do problematiky oprav,suciastok,ich ceny(za suciastku,za opravu)..atd,tak radsej si to vsetko najdem na nete(samozrejme po zisteni zavady),kde to si sam objednam a hlavne bez pomoci servisu(ktoreho nepoznam),pretoze na takychto pripadoch si servisi velmi radi pomydlia ruky(cest vynimkam).Cize ak sa jedna o totu skutocnost,tak radsej hladanie na nete,alebo kamarat mechanik
Jasne ja by som to ani neopravoval len som si chcel zisit co ma cca vyjde oprava :)kedze minuli mesiac som nechal za auto 300€ :zga27: :d :D ale dik :2f93:
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

kazimir napísal:Hlavne hned dopredu nekupuj loziska, ked nevies ci su zle.
To necham na mechanikovi ja sa v takycho veciach nevyznam len som si chcel zistit priblizne cenu :2f93:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Servo býva drahé, lebo použité veľa ľudí nechce,lebo je sice lacnejšie, ale môže skoro odísť.

Ostatné prkotiny až tak veľa nestoja. Ale toho pokazeného na nápravach sa može nazbierať.
Potom sa nazbiera aj cena za robotu.

300€ je cena za bežnú opravu zopár nazbieraných vecí plus nejaká klasicka udržbaako oleje, filtre a robota. Horšie je, keď treba meniť niečo drahšie.

Ale zbytočne budeš lamentovať dopredu. Zajdi do servisu, daj to akontrolovat, opytaj sa na pribliznuncenu dielov a roboty. A ak si nebudes isty, alebo sa budes chciet len ubezpecit, tak si to prid overit sem.

Ludia ti mozu poradit fajn lacnejsi diel, sluzbu, dobreho cloveka atd. Z gule ti vsak nikto nevyvesti.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

fida, ale ako vidíš aj tak si nič relevantné nezistil. Cena súčiastok je rôzna, rovnako aj ich kvalita, ale hlavne ti musí niekto analyzovať že aký je problém, čo sa vlastne má na tom aute robiť, bez toho sú úplne mimo všetky úvahy o tom že koľko to bude stáť. Na základe toho čo si popísal sa predsa nedá špekulovať o tom že treba meniť servo alebo nejaké ložiská.
To nie je žiadna hanba že sa do techniky áut podrobne nevyznáš, ale musíš si uvedomiť že ak ti aj niekto niečo v dobrej viere poradí, tak s veľkou pravdepodobnosťou nebudeš vedieť sám tie informácie kompetentne vyhodnotiť.
Jednoducho si myslím, že najvýhodnejšie bude zveriť auto do rúk niekoho kto sa v tom vyzná. Veď nemusí to byť hneď ten najdrahší autorizovaný servis, možno tretí sused je automechanikom.
Keď ideš na operáciu, tak tiež nebudeš doktorovi radiť že ako to má robiť, ani si nebudeš so sebou nosiť skalpely a krv na transfúziu, ale zase môžeš si vybrať či to budú robiť v štátnej nemocnici alebo na špecializovanej súkromnej klinike. A vôbec to nemusí znamenať že ťa na tej drahej klinike zoperujú lepšie ako v nemocnici kde to zaplatí zdravotná poisťovňa.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

EASY206 napísal:Kvalitu urcuje cena.Cize podla mojho hladania je cena za kus loziska (predna,-zadna naprava) od cca 15-50€.Urcite by som neznackove,Cinske lacne napodobeniny daleko obchadzal,cize cennik pri tych lepsich znaciek zacina niekde okolo 25€ (za 1 lozisko).Ak nevies co konkretne si vybrat(znacku,kvalitu)...atd napisem ti to do SS.
na mondeo som menil ani nie mesiac zadne skf 98 euro.vela eshopov a predajni ho predava po 140-160 euro.predtym som mal starline 60 ecok vydrzalo 65000km.na bohvie aku vyrobu slusne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných