Peugeot 308 - ventilátor chladiča nabehne a nevypne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peugeotHDI30808
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.07.2010 16:55
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Peugeot 308 - ventilátor chladiča nabehne a nevypne

Príspevok od používateľa peugeotHDI30808 »

Ahoj vedel by niekto poradiť na peugeote 308 1,6 HDI 2008 začalo to v týchto teplotách keď postojím z autom beží mi ventilátor chladiča ( teplota pod 80C ) sledoval som ho, bežal a nevypol ani po pol hodine, musel som odpojiť baterku. Ráno keď bol motor studený a pripojil som baterku ventilátor sa rozbehol. Zhodil som prednú masku aby som sa dostal k chladiču v chladiči je odpor s tepelnou poistkou všetko bolo v poriadku keď som pripojil baterku ventilátor neišiel a týždeň bol pokoj až dnes mi to znovu urobilo musel som odpojiť baterku. Riešil to už niekto mal by niekto schému ako je to zapojené. Ďakuejm
peugeotHDI30808
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.07.2010 16:55
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeotHDI30808 »

Ahoj mám nabehané 110 tis a už mi to tak urobilo 2 x za posledné 2 týždne keď boli také teploty. Teraz som bol v tatrách tak dúfam, že sa filter dostatočne vypálil budem sledovať či sa to ešte prejaví.
Dalo by sa to nejako skontrolovať alebo bolo by to vidieť na diagnostike? ....ďakujem
peugeotHDI30808
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.07.2010 16:55
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeotHDI30808 »

Ďakujem dám skontrolovať diagnostiku, budem informovať....
peugeotHDI30808
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.07.2010 16:55
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeotHDI30808 »

Ahoj tak som to vyriešil, relé ktoré ovláda ventilátor presne povedané 2 relé sú umiestnené v jednej krabičke pod odporom a tá krabička je prišrobovaná o chladič vedľa ventilátora a na jednom relé bol odpadnutý vyžíhaný kontakt ktorý sa skrížil medzi pohyblivú
časť čiže robil spoj aj keď relé odpadlo. Našiel som také relé na ALLiexprese za 8,99€ aj som si ho objednal.
tu je link:
https://www.aliexpress.com/item/NEW-Rad ... 0.0.e8oNXy
peugeotHDI30808
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.07.2010 16:55
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeotHDI30808 »

Ahoj ešte by som sa spýtal na diagnostike mi vypísalo poruchu P1351
je to niečo so žhavičmi? motor 1,6 HDI.
ďakujem.
peugeotHDI30808
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.07.2010 16:55
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeotHDI30808 »

Ďakujem skontrolujem, premeriam.....
peugeotHDI30808
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.07.2010 16:55
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeotHDI30808 »

Ahoj, premeral som žhaviče iba jeden bol dobrý za studena asi 1,1 ohmu ostatné nekonečno, ku každému žhaviču ide samostatný káblik od relé. Kúpil som žhaviče bosch za 13,5€ a vymenil, išli super von až som bol prekvapený ako ľahko išli odtiahnuť ale od výroby s tým nikto nič nerobil a tak som ich aj ja jemno dotiahol podľa návodu asi 15 Nm. Trvalo mi to asi 1,5 hod musel som to robiť so zrkadlom prehnutý nad motorom jeden ešte dobrý prístup ale tie ostatné treba na to aj malé klieštiky na vytiahnutie kontaktu, na žhavič som použil 8 trubkový kľúč z druhej strany som mal č.10 ohnutý nimbus ..no práca pre gynekológa.
Po pripojený diagnostiky mi porucha zmizla čiže OK.

Ešte poznámočka: neodpustil som si ako elektrotechnik melé meranie : po pripojený žhaviča na batétiu 12V bral asi 12A prúd rýchlo klesal ako sa žhavič zohrieval až na 6A.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných