Ake aditivum pouzit - benzin

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To akoze tym testom verite?Co potom tento na spotrebu.
http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/29 ... testu-ace/
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Cviro a aký máš názor na vif aditívum do benzínu TY osobne? V tejto téme som Tvoj názor nenašiel a od konkrétne od Teba by som si ho rád prečítal. Vďaka :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zopár celkom zaujímavých statí by nemalo ujsť pozornosti ..napr

Otáčky houpou, až motor zhasne
Dnešní auto, u nějž složení výfukových plynů hlídají sondy lambda (čidla zbytkového kyslíku) před katalyzátorem i za ním, je v podobné situaci dost zoufalé. Bohatost je po startu nastavena právě tak akorát, a když začne trocha benzinu chybět, motor začne vynechávat. Řídicí jednotka okamžitě reaguje, směs obohatí – ale ejhle, přidaný benzin s sebou strhne i ten ulpívající v úsadách na ventilech. Sonda lambda hlásí bohatou směs, řídicí jednotka opět ochudí. A to se v cyklech opakuje tak, že motor leckdy i znovu zhasne. Diagnostika nepíše buď nic, nebo naopak všechno možné. Autoservis začne měnit sondy lambda, podezřívá vstřikovače z netěsnosti, měří kompresi a všelijak experimentuje na účet zákazníka.

Je tam viac než dosť aj zaujímavých aj poučných vecí.

Je tam zopár známych vecí...napr

Jen za minulý týden přistály v redakční poště dva dotazy na toto téma. Tomáš Svoboda s Fabií 1.4 16V si stěžuje, že v období od jara do podzimu otáčky motoru po startu zakolísají tak, že se nakonec i zakucká a zhasne. Rozjet se podaří i na několikátý pokus. To jasně mohou být úsady na ventilech. Proč v zimě motor startuje dobře? Protože za nízkých teplot řídicí jednotka obohatí pořádně, takže i po nasycení úsad zbude dost paliva pro rozběh agregátu.

Nesmierne dlho sa nedarilo objaviť,v čom spočíva zhasnutie motora Picassa 1,8 16V po štarte.Motor krásne naštartoval a nebol najmenší problém.AK ste sa ale rozhodli okamžite vyraziť a pridali plyn na rozbeh,tak zhasol.Aj 2-3 razy po sebe.
Ak ostal bežať na volnobeh cca 3-5 min už to neurobil.Tam proste motor prešiel všetkými meraniami a diagnostikou aj oscilom,ale chyba sa nedala identifikovať.Zčasti aj preto,že pokusov bolo iba niekoľko a už ďalejnebolo čo hladať.

je to viac ako poučné čítanie pre takého,čo vie dekódovať čo číta.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Cviro napisal:
To comu ludia uveria zalezi len od toho ako presvedcivo pre siroku verejnost to podas nic ine netreba a uveria vsetkemu. Ked ja nieco poviem ale neviem to povedat pekne presvedcivo ale jednoducho je to pravda a je to tak, tak akoby som nepovedal nic ked dalsi za mnou povie hlupost krasne nemam sancu :)

Len gratulovat,tak krasne napisat by som to urcite nevedel,je to bohuzial svata pravda a plati aj u nas.Este by som to doplnil,ze v mnohych pripadoch pridu ku nam zakaznici po "zakroku autorizovanych servisoch",a darmo im budeme vysvetlit kde je pes zakopany,este stale zije v ludoch ze autorizovany servis je BOH,a urcite su lepsi a mudrejsi ako mi /teda neautorizovany/.Napriek tomu nechapem,a hned mi prosim laskavo niekto vysvetly tak prekieho Arona pridu ku nam /aj ku ostatnym/ po "odbornemu" vysvetleniu a zakroku aut.servisoch?Niektory clovek ma neprekonatelne kodovanie,dekodovanie pod hlavou.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Asi tak nejak,era ked sa karburator nastavil tenkym srobovakom sa skoncila.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cviro123 napísal:Aditivum je prevencia udrzat dlhsie veci v dobrej kondicii.
:2f93:

A tym by mohla byt tema vycerpana :3035:
Mechanici sa hnevat nebudu pokial davat nebudete :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa zachovajú tak že bude práce pre dielne ešte viac,prečo by sa mechanici hnevali ?! Viac ako kedykoľvek inokedy platí že rozum sa vyplatí a za hlúposť sa platí
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

cviro, tomu o spravnom zaskrutkovaní sviečky som nejak nepochopil ,

sviečku treba zaskrutkovať na doraz , či ???

nejake laborovanie z vysuvaním,zasuvaním iskrišťa, by som ešte pochopil, ak by to chcel niekto robiť ,že by pridal na sviečku +podložku..

ale bavíme sa o tom

kupim novú sviečku , nastavím na nej odtrh,ked treba, alebo preto,že sa tak rozhodnem, zaskrutkujem sviečku,
dotiahnem podľa návodu

UROBIL SOM NIEČO ZLE, treba niečo robiť inak ako som opisal ??
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Pokiaľ som mal ešte benziňak, tak som lial VIF cca 80 000km a olej som menil cca kažtých 13 000km. Po predaji si dal nový majiteľ auto prerobiť na LPG a tam sa mu vyjadrili mechanici, že ešte nevideli motor v takom vynikajúcom stave pri počte najazdených kilometrov 150 000.

Možno pomohol VIF a možno nie....ale veľmi ma potešilo, že starostlivosť z mojej strany mala zmysel. :3906:
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Dávam do benzínu VIF a pred dvoma mesiacmi som bol na STK, technik my povedal že hodnoty emisii mám v perfektnom stave.
263735
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.10.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 263735 »

Nikdy som aditiva do benzinu nepridaval, aditivovany benzin som nikdy netankoval, pred STK/EK auto prevetram a technik mi tiez vzdy povie, ze hodnoty mam v perfektnom stave.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných