strecha - fixny bod vymena ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Ja som pouzival nieco taketo podobneho http://www.euroshopy.sk/proxxon-stopkov ... s-rozne-2/ ale ked odbrusujes malym priemerom brusneho telieska tak treba pouzit vysoke otacky inac to nebude odoberat material, na priemer 4mm otacky mozno aj 50 000, som to chladil vodou a nejde to rychlo ,mne to trvalo mozno aj pol hodinku nez som to vybrusil.Ak mas diamantove teliesko tiez potrebujes vyssie otacky,zalezi od priemeru a tiez to treba chladit lebo diamant zhori a potom to neberie
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Pozrel som si tabulky rychlosti pre brusenie a pre priemer kotucika 5 mm pri odporucenej reznej rychlosti pre nastrojovu ocel 30 m/sek by mali byt otacky cca 114000 za min.Da sa to aj s mensimi otackani vybrusit len to dlhsie trva a je vacsia spotreba teliesok
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Teoreticky, ak je to nanitovana matica, tak by mala byť ukotvená v karosérii, možno by sa k tomu dalo dostať zo spodnej strany pod stropným tapacirom a tam odrezať/ odbrusit a potom smerom von vybiť a dať novú, ak by sa teda k tomu druhému koncu dalo dostať.. záleží, či to bude jednoduchšie, ako mikrobruskov brúsiť.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Skús vrták čo sa používa na vŕtanie nerezi niesu drahé malé priemery , len pomalí a neprehriat vrták bo bude nepoužiteľný
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Miroslav, veď si vari čítal že v tej diere je zalomený vrták. Tak ten ťažko odvŕtaš nejakým vrtákom na nerez.
To sa dá pravdepodobne len odbrúsiť alebo vybrúsiť.
Okrem tých všelijakých fantasmagórií čo tu všelikto popísal, sa ešte ako najschodnejšia možnosť javí to odbrúsenie matice zospodu, ako navrhol fecis.
Len to musíš dať dole tapacír strechy aspoň okolo toho miesta a potom tam buď pribodovať novú maticu, alebo do vzniknutej diery zvrchu nainštalovať na mieru vyrobenú maticu aj s vonkajším závitom, ktorá by sa zospodu upevnila ďalšou maticou.
S tou mikrobrúskou pracujem často, ešte som takéto niečo neodbrusoval, na závite M6 to musí byť riadna prplačka s neistým výsledkom, ale možno to stojí aspoň za vyskúšanie že či by to vôbec išlo, pretože ak by sa to podarilo, bolo by to bez ďalších starostí.
Alebo zatiaľ to nechať tak ako to je a na dovolenku si požičať obkročný strešný nosič, ktorý sa zachytáva o okraj strechy (rámov dverí)
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Jemu sa zalomil kaleny vyberac závitov , lenže tie lacné sú maslo , mal som podobný problém ale nie na streche ale na liatinovom bloku , pomaly som ho odvrtal a bez problémov len to šlo pomaly

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak a 49 neregistrovaných