Renault Fluence - piskanie zadného kolesa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radhino
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.10.2007 13:22
Zdieľať na Facebook

Renault Fluence - piskanie zadného kolesa

Príspevok od používateľa radhino »

Ahoj všetci. Pred nedávnom som kupil jazdeny Renault Fluence 1,6 16V 81KW. po najazdení pár km zacalo piskat zadne koleso na soferovej strane. nepiska pri brzdeni. po zacati jazdy nepiska, zacne az po prejdeni zopar km a piskanie sa stupnuje. po odstaveni vozidla je kotúč citelne teplejší ako ostatne 3 kotuce. cim to moze byt? dakujem za kazdu radu.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Pištia platničky, daj ich mechanikovi nech ti zbrúsi hrany na platničkách, toto veľmi často pomôže. Dnes dávajú do tých platničiek všelijaký odpad, len aby boli tvrdé a lacné a potom takto pištia.

Pokiaľ prestanú pišťať iba počas brzdenia, tak to bude toto. A pri výmene kotúčov a platničiek nekupovať TRW - veľmi dobrá prevencia proti pískaniu :)
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ze viac teplejsi ako tie ostatne 3? To akoze driftujes s rucnou brzdou?Pricina moze byt,ze ti to koleso viac brzdi(platnicky su jemne pritlacene na brz.kotuc) aj ked je rucna povolena.Auto na zdvihak a otacat kolesom,vyskusat to aj na druhej strane a vsimat si rozdiel.Byvali majitel si nahodou nedal vymenit tie brzdy?-mozno odflaknuta robota(rychla vymena brzd.oblozenia),bez ocistenia,namazania a kontroly jednotlivych brzd. komponentov
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Určite tam je ešte jeden príznak a to, zablokovaná ručná brzda,po stati auta na parkovisku,cez noc však ?

treba premazať uloženie brzd.doštičiek v strmeni
alebo jemne obrusiť z nosov držiakov doštičiek,
ale len líznuť, nie zobrať po každej strane milimeter !!!

Alebo sa to dá upraviť aj bez roboty,
pri jazde s poriadného kopca, trochu zatiahnuť ručnú brzdu
a normalne pedalom pribrzďovať , platničky si určite "sadnú"
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

- alebo je niekde pridretý brzdový piest a nevracia ho tak má
- alebo je prachovka na brzdovom pieste poškodená - dostala sa tam špina, voda, hrdza
- alebo je poškodená jedna z prachoviek na vodítkach strmeňa a dostal sa tam bordel a zahrdzavelo - strmeň nepláva a teda po zabrzdení sa nevráti
- alebo sú skrivené vodítka strmeňa - strmeň nepláva, po zabrzdení sa nevie vrátiť - vsprieči sa a nevráti sa
.....
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

alebo je to proste iba ta planicka.... Mam s tym viacnasobne skusenosti presne s takymi prejavmi ako popisuje zadavatel otazky a vzdy to bolo platnickami. Netvrdim ale ze to nemoze byt nieco ine, ale treba w tym ist za mechanikom....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Celé je to o tom,že tá platnička musí byť uložená s minimalnou voľou, je to dané konštrukčne, na to je tam ta pružná podložka

a vplyvom nečistoty a vody ma snahu ta platnička sa "zabetonovať" vo svojom uložení a potom su takéto prejavy
že sa nevzdiali od kotúča a píska

tam ide naozaj o pol mm ,možno milimeter

platnička nemože byť uložená voĺne,lebo pri brzdení by vykrivilo celý strmeň, su tam poriadne sily,jednoducho hydraulika je hydraulika

preto treba to VYČISTIŤ, čo sa má premazať, PREMAZAŤ a konštrukčne do toho nijak nezasahovať myslím tým nejaké brusenie z nosov doštičiek
narobilo by sa viac škody ako užitku...
vlastna skusenosť lol
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zhodit dole platnicky na tom kolese, precistit, premazat. Vylucit vadne lozisko. Preverit zaseknute tiahlo rucnej na danom strmeni, ci sa spravne vracia do odbrzdenej polohy.
radhino
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.10.2007 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radhino »

Tak snad som závadu odstranil. Kupil som nove dosticky aj s vodiacimi plieskami. pri rozoberani poskodeneho kolesa sa mi jedna z dosticiek rozpadla v rukach na dve casti - takze to bola snad ta pricina piskania. vsetko som ocitstil, kotuč ošertil čističom, nahodil nove komponenty, zmontoval. vymenil som dosticky no oboch stranach. pri skusobnej jazde cca do 15 km som piskanie nepocul, kotuc nebol po jazde zohriaty ako pred opravou. tak snad to bude ok.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Nejaka odmena pre cloveka co nerobi do aut a mal pravdu nebude ? :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dostanes pochvalu pred nastartovanu V3Sku a nastupenym mansaftom na buzerplace :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

mattesss napísal:Nejaka odmena pre cloveka co nerobi do aut a mal pravdu nebude ? :D
Posielam ti lízatko
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných