LPG - Namontovat alebo predat?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

richie, ja by som na to išiel trošku ináč.
Totiž naozaj to nie je jedno, aký je motor, ktorý chceš napájať plynom. Dočítaš sa aj o tom na fórach, aj na tomto, keď budeš chcieť hľadať.
Preto by som po predbežnom výbere 2 – 3 modelov auta, ktoré by mi vyhovovalo svojou koncepciou, vyhotovením a cenou, zistil aj aké motory sa v tých autách vyskytujú a teda aby dopredu bolo na výber, ktoré auto v kombinácii s ktorým motorom je vhodnejšie a ktoré menej vhodné. Potom by som išiel do montážnej dielne, kde by si si to chcel dať namontovať a predostrel by som im svoj návrh. Nie každá dielňa montuje všetky systémy LPG, takže po vzájomnej diskusii by ste sa mohli zhodnúť na tom, že čo by tam bolo najvhodnejšie namontovať a čo by ťa to stálo v peniazoch. Samozrejme vždy v každom výbere je nejaký kompromis, konečne ani pri montáži sa všetko nemusí úplne najlepšie vydariť, ale je dobré od začiatku minimalizovať vznik potencialnych problémov.
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

je dobré riešiť aj to aké auto máš a s akým motorom, avšak ide tam skôr o to aby systém bol správne namontovaný, aby regulátor dali taký aby bol pre auto dostačujúci a aby si nemusel riešiť do budúcna problémy ako tu už zaznelo.
To je dosť relatívna otázka, že na čo si dať pri prestavbe pozor. Dôležité je si dobre vybrať servis, ktorý bude s tebou komunikovať v pohode aj keby nejaký problém nastal alebo niečo také. Ale po prestavbe osobne si myslím, že je dobré si sledovať aspoň tak zbežne spotrebu, chovanie toho auta napríklad, keď sa prepína z benzínu na plyn, že či nejako ním necukne alebo niečo podobné.
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

wilz dakujem ti za nazor a najma si mi poskytol taky iny uhol pohladu na toto len co pojdem do servisu respektive teda do montaznej dielne kde budu montovat dajme tomu len jeden system a co potom rozumies mi? preto neviem ze ci by nebolo lepsie radsej system si zistit a ujasnit aky a potom riesit to ze kde? samozrejme ze by som bol rad keby vsetko prebehlo v pohode a najma do buducna aby som nemusel hned riesit nejake problemy
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď možno práve ten jeden systém ktorý v tej dielni montujú, bude pre tvoje auto vhodný.
Ale ak dobre rozumiem, tak auto ešte len vyberáš, takže zatiaľ nie si nijako zásadne obmedzovaný a konečne aj tak je taký výber postupná záležitosť, budeš si svoju predstavu upresňovať podľa existujúcich možností, ktoré si ozrejmíš práve podľa toho čo zistíš pri návšteve montážnych dielní.
Nezávisle od všetkého, problémy môžu prísť aj keď kúpiš najlepší a najdrahší systém, za prioritu by som považoval kvalitu montážnej dielne, hoci bude aj o 100 km ďalej ako tá najbližšia. A zase rozumní a kvalitní montážnici v dobrej dielni ti aj najlepšie poradia ohľadne výberu že aký systém do akého auta.
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

wilz napisal jednu velmi dolezitu a podstatnu vec ktora mne zprvoti vyfucala z hlavy a to ze je dolezita prave montazna dielna a servis kde tieto veci robia o system ako taky ide tiez ale mnoho percent uspechu je prave z kvality montaze od tej mnohe veci zavisia ci bude vsetko spravne zapojene nastavene ;)
milanek
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26.11.2015 09:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanek »

minuly rok som toto riesil, porovnaval som si servisy a samozrejme aj samotne systemy, lenze po pravde zo zaciatku som sa v tom celkom stracal, je dobre si najst servis, kde budu ochotni ti vysvetlit ako to cele funguje, ked je auto na LPG ako sa treba o to auto starat a aky servis to vlastne bude obnasat ;)
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

je normalne ze si sa v niektorych veciach z pociatku stracal myslim ze to kazdy pretoze aj co sa tyka vyhod LPG niekto ti povie ake je to vyhodne do toho ist a niekto ti bude tvrdit ze je to nezmysel a ze ti moze auto velmi rychlo vybuchnut co ovsem nie je pravda a potom ked clovek ma v hlave taketo dve informacie tak nevie jak s nimi narabat je to tazko treba si zistovat na co sa zamerat a potom to pojde ale treba investovat do systemu taky je moj nazor
dejwco
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.06.2016 10:07
Bydlisko: Pezinok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dejwco »

dussio zaujalo ma co si pisal s tym, ze to auto nemoze vybuchnut preco potom take famy vobec chodia po svete? ako je mozne, ze take auto nevybuchne? predsa len je to plyn tak tiez by som ocakaval, ze sa skor moze nejako vznietit :41c2:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

dussio, jednak je nádrž technicky zabezpečená proti výbuchu, v prípade požiaru bude plyn iba horieť a okrem toho, skús si niekedy posvietiť horiacou zápalkou do bandasky s benzínom, že či je tam ešte dosť benzínu a budeš môcť porovnávať že ako je to s výbušnosťou benzínových pár a nejakého iného plynu.
Ale na výbušnosť benzínového auta zrejme nie si zvedavý.
Samo od seba sa nevznieti žiadne automobilové palivo a ak ho zapáliš, bude horieť každé.
dejwco
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.06.2016 10:07
Bydlisko: Pezinok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dejwco »

haha, no tak toto nie je dobry napad s tou zapalkou, neviem akoze mna osobne nikdy nejako tieto veci nezaujimali, co sa tyka vybuchov a podobne, ze kedy auto moze vybuchnut kedy nie, ale teraz ak som sa zacal o LPG zaujimat a pocul som aj nieco taketo od znameho, preto ked som toto teraz videl, tak ma to zaujalo, ze ako je to realne, ale z tohto co si napisal tak asi toto je to posledne co by som nejako musel riesit
deltoro5784
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deltoro5784 »

Autá na LPG horeli a vybuchovali ešte veľmi dávno keď sa to robilo neodborne podomácky v garáži. Za posledných 20 rokov neviem o nejakom prípade že by sa to stalo.
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

ja viem ako je to s tymi vybuchmi, aj ako je to so samotnou nadrzou, ona je chranena, aj keby nejaka nehoda nastane :zg282: len tieto veci stale mnoho ludi nevie a mnohi akoby zastali v case a nechcu si pripustit ze jazda na LPG je uz pomaly rovnaka ako na benzine ze je to vlastne jedno az na to ze teda pri LPG sa uz bavime o inych peniazoch co sa tyka za tankovanie normalne teraz cakam ked pride zima ako zase pojde benzin a nafta hore potom myslim ze mnohych prejde smiech esteze my len po troske benzinu potrebujeme :28b7: :2f93:
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

ľudia, čo nemajú skúsenosti s LPG vedia vymyslieť množstvo fámov, viem tiež o tom svoje už som ich počul toľko, že keby som sa nimi riadil, tak si myslím, že tí čo majú LPG sú blázni. A pritom by som povedal, že je to opačne. Keď je možnosť a človeku sa to vzhľadom na nájazdy a na spotrebu oplatí tak by bol blázon keby do toho nešiel, áno hovorí sa že peniaze vždy boli, sú aj budú, ale prečo ich vyhadzovať zrovna za benzín a zbytočne? :41c2:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

dussio napísal: a mnohi akoby zastali v case a nechcu si pripustit ze jazda na LPG je uz pomaly rovnaka ako na benzine ze je to vlastne jedno

No tak zase všetci zástanci LPG si musíme pripustiť, že jazda s autom na LPG nie je rovnaká ako na benzín.
- Jednak je tam jeden, nie celkom jednoduchý palivový systém naviac, čo sa môže pokaziť sa raz zaručene pokazí.
- Čerpať hocikde tak ako benzín nie je vždy tak jednoduché a priamočiare, jednoducho tých čerpačiek LPG je rádovo menej.
- Treba sa starať o riadnu funkciu LPG systému, myslím že poruchovosť alebo nejaké problémy s riadnou funkciou sú štatisticky pomerne početnejšie ako u benzínu.

Takže ten kto aj za cenu drahšieho jazdenia si nechce ešte viacej komplikovať život, nepôjde nikdy do LPG pohonu. A nie je takých ľudí málo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

veru, ved je demokracia :-), niekto to tu uz povedal, neni kumst tankovat za 1,30/liter lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných