Ford S-Max 1,8 TDCi - trhá za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vstreky
3
43%
Palivový Filter
1
14%
Iné
3
43%
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 7

Ziginho10
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.08.2007 00:10
Zdieľať na Facebook

Ford S-Max 1,8 TDCi - trhá za studena

Príspevok od používateľa Ziginho10 »

Ahojte. Prosím Vás, kúpil som Ford S-Max 1,8TDCi 92kW, mám ho cca mesiac a začal som si všímať že za studena S-Max cuká... Keď mu trochu pridám tak akoby trhá, keď sa motor zahreje tak ide pekne, ale ráno nieje príjemné to trhanie + som si všimol že mierne zadymí pri naštartovaní ráno... Diagnostika nepíše žiadnu chybu. Premýšlal som nad palivovým filtrom, ale zas keby to je filtrom tak by cukal aj pri zahriatom motore či?
Meral mi mechanik hodnoty trysiek a hodnoty boli vraj dobré, ale meral ich pri zohriatom motore. Je možné žeby boli vstreky na výmenu ? Naozaj neviem čo to môže spôsobovať, EGR ventil je OK.
Ďakujem vopred.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

A aky to ma zvuk na volnobehu a aky ked pridas otacky?
Ziginho10
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.08.2007 00:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ziginho10 »

Zvuk má úpne normálny... Prečo ?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zvuk to nema normalny,za studena musi klepat ked pridas.ale nie hladenim pedala tak polovicny plyn nech to zaberie a budes to pocut.ale niesi mechanik nespoznas to.su to vstreky.za studena pustaju velku davku nafty preto to aj dymi.nastarutj to a bez k vyfuku ak vies ako citit nespalenu naftu.za tepla sa to upravi resp od teploty motora 60C ide vsetko v normale.neboj zaciatocny stav.ak bude aspon 30 stupnov nafta bude riedka otestujes cerpadlo.vonku skus ho povytacat 2-3-4 plny plyn a drziz od 1800 otacok az na maximum ak neda nudzak tak to este pobeha min 100000km na dialnici ale ak si to kupil na jazdenie po meste tak to radsej predaj v zime ten motor po meste vobec nezahrejes +zabijes tie vstreky navzdy.to cukanie sa da odstranit presne takto https://www.youtube.com/watch?v=JdJKsIA_b9Y no nie na vela km a zacne to znova.bacha na rozvody ma to retaz aj remen kopec servisov o tom remeni ani nevie.na buduce kupuj forda ak je motor po nocnej odstavke a testovacia jazda min 50km.poriadne sa treba povozit.
Ziginho10
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.08.2007 00:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ziginho10 »

Ďakujem skúsim to posledovať... Dnes som išiel trochu dlhšiu trasu a všimol som si že síce menej, ale robí mi to aj pri zohriatom motore... :/
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak skus to podla toho videa zaberie to okamzite nespoznas motor.plechovka tej stavy stoji 9 euro.ale ak to uz cuka aj za tepla je cas to riesit lebo to odnesie nieco ine donekonecna tlmit tie vybracie nejaky diel nebude.a aj rozvod dostava zabrat.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Kazdy opisujeme problem inak. Mal som podobne problemy s S-maxom,pozerali na to,resp. pocuvali styria mechanici,ale len jeden urcil chybu spravne podla zvuku motora. Nakoniec som menil rozvodovu retaz. Nevravim ze tvoj pripad,ale daj skontrolovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných