Akú batériu do auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Trakcne maju skoro tu istu konstrukciu aj kyselinu.Len maju hrubsie dosky a znesu aj skoro vybytie.Da sa s nimi aj startovat ale len v nudzi,nie su na to urcene.Su ako zalozny zdroj,dajme tomu na bufik a k menicu na 220 V.
mavericknm
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.11.2013 21:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mavericknm »

No ale moc som sa nedozvedel teda, ci mozem do Skody octavie 3 r.v. 2016 1.4 TSI 110KW dat aj gelovu bateriu? Zvazujem exide 70AH AGM. Alebo ist radsej do klasiky tiez exide okolo tych 70AH?
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Som pisal na co su gelove.Ak ti nebude robit problem dat za gelovu baterku viac ako za olovenu,mozes.Ci das 70 Amh gelovu alebo 70 Amh olovenu,je to jedno.Zalezi od velkosti miesta v aute na bateriu.
To kolko tie baterky vydrzia v tejto dobe su otazkou stastia.
mavericknm
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.11.2013 21:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mavericknm »

Cize ich ucinnost, vydrz a schopnost regeneracie (nabitia sa) je uplne rovnaka v autach? V com je potom ten rozdiel ked je o tolko drahsia? Vsade v obchodoch mi radia len gelove kvoli tym start stop systemom co mam v aute.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Napisem ti to este raz a len pre teba aby si to uz konecne pochopil.Preto je gelova, pretoze vo vnutri je taka sracka ktora po otoceni baterky nevyteka ako kyselina.Preto je skor viac urcena do malych lodi,plachetnic,malych rychlostnych clnov.A preco?Pretoce cln sa moze potopit a nevytecie do vody z baterky nic.A kto ma na rychly cln,ma aj na gelovu baterku.Ine sa do lodi ani nedavaju.Preto je o moc drahsia.Ale inak ako v cene rozdiel nie je.Ci ta baterka startuje neaky 8 valec v lodi alebo v aute,je jedno.
mavericknm
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.11.2013 21:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mavericknm »

To co pises dava zmysel, ale ak je to tak a nic ine na tom nie je, tak potom to znamena ze to vsetci vyrobcovia aj predajcovia odporucaju len pre to, aby zarobili. Co samozrejme nie je vylucene, ba priam je to vysoko pravdepodobne. Je to ale hnus, pretoze minimalne vyrobca vozidla by mal odovzdavat pravdive informacie, a nie krmit zakaznikov rozpravkami, hlavne ked z toho nic nema, baterku v skode kupovat urcite nebudem, je tam raz tak draha. Zaruka mi kvoli tomu na auto snad nepadne. A keby chceli pindat, tak mi to mali vyreklamovat oni hned.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Z kazdej predanej veci je urcite percento rabat.A kedze sa gelove baterie do aut nedavaju pretoze su drahsie a uz vies preco,vyrobca motivuje predajcov aby predavali.Ja ked som kupoval nove auto zene,mi ponukali vybavu v cene 2500 €.To auto funguje aj bez vseliakych sraciek a zbytocnej elektroniky naviac.Naco je mi 15 reproduktorov ked uz som hluchy jak delostrelecka kobyla .
Zaruka auta nema nic spolocne z baterkou.Ta ma zarucnu podla zakona 2 roky.A je smutne ze vecsinou ani 2 roky nevydrzi.
Mne klakla Bannerka,Varta ale musel som zase kupit Vartu koli velkosti v aute aby sa zmestila.
denek
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.01.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denek »

Včera ráno som nemohol naštartovať auto, neviem z akého dôvodu, keď batériu som kupoval pre tromi mesiacmi. A preto by som potreboval poradiť niečo lepšie a kvalitnejšie. Radšej už vrazím viac peňazí do autobatérie, len nech je kvalitná
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A je chyba určite v baterii?
moris37
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.01.2017 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moris37 »

@denek a čo to máš za batériu? Lebo mi to príde také divné, že po troch mesiacoch ti nejde ani naštartovať
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

Moris myslim, ze uz je celkom neskoro na riesenie tohto, podla mna uz to bude mat davno vybavene a uz aj zabudol, ze taky problem niekedy mal ;)
smakoun
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.03.2017 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smakoun »

starsia tema ale tak mozno sa iekto najde kto by vedel pomoct chcel by som si kupit do auta gelovu baterku mate s nimi niekto skusenosti? viete mi povedat ich plusy a minusy? baterka by sla do hyundai santa fe 2,2
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Minus ma ze je drahsia.Do aut sa nedavaju aj preto co pisal Lakinooo.Su urcene do malych lodi kde hrozi prevratenie na vode a kedze je v nej gel nema co vytiect do vody.Neznesie velke nabijacie prudy.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ak sa nepozeram na cenu ale kvalitu, ma nejake vyhody bateria povodne urcena pre start-stop systemy do "staresieho" vozidla bez tohoto systemu?
Napr. https://www.mazeto.sk/product/sk/autoba ... -70ah-760a
alebo
https://www.battery-import.sk/silver-dy ... parameters
LS600h
XC90
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ma kvalitnejsie olovene dosky, cize papierovo by mala vydrzat viac, ale inac nie je nicim vynimocna...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 37 neregistrovaných