Seat Altea - signalizuje otvorene soferove dvere

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Seat Altea - signalizuje otvorene soferove dvere

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

Nazdar páni
Riešim u kamaráta problém s Alteou rv.12/06 a neviem si ďalej rady.
Maxidot píše stále otvorené šoférové dvere a náležite sa chová aj centrál a osvetlenie, neda sa zamknuť s DO iba odomknúť. Zamknúť idú len manuálne klúčom a osvetlenie interieru stále svieti.
Typická vada mikrospínaču...no opak je pravdou :)
Zamok sme vymenili za novy nakoľko v tejto generacii som nevedel vymeniť mikrospínač ako v mojej bore alebo otcovej fabii(tam sa to chovalo uplne rovnako), no bez zmeny - dvere trvalo otvorené.
Skúšal som presvietiť všetky káble medzi zámkom a RJ v dverách - OK
Komfortka nepíše žiadnu chybu v komunikácii tak predpokladám že káble medzi RJ vo dverách a komfortkou sú dobré tiež.
Ďakujem za rady.
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

No neviem, tá mi pripadá v poriadku.
Reaguje na povel z tlačidla v interiéry aj na DO, samozrejme iba na odomknutie, myslel som že keď takto funguje že je dobrá.
Ako by som ju vedel diagnostikovať?
Riešil som to zatiaľ VAGom len cez komfortku, hlásila mi chyby s komunikáciou s J386 ale to bolo len keď som zapol kľúčik a bola odpojená.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Nerobilo ti predtým, ze ked si otvoril dvere nerozsvietilo interier? Pripadne ked si odomkol tak tiez tma? (Nie vzdy ale raz za cas)
Pretoze podobnĂ˝ problem sme mali na oktavii ze nezamykalo pravu stranu vozidla. Bola to komfortna jednotka, nevykazovala chybu no o vymene to hned islo.
Ked tak skoc do origo servisu...nam to zistili tam. A hned vedeli ze naco sa zamerat.
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

Hmm, a pozerali ste to aj cez diagbostiku.
Cez VAG?
Všetko ško normalne len prave dvere vam nezamykalo?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Môžeš mať tie káble k dveram tak poškodené a načaté že tam občas spoj je a občas nie respektíve v istej polohe dverí to má spoj a napr po zavretí už nie a tam môže byť problém skus to pozrieť aj fyzicky priamo gumovú prechodku .
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

Gumovú prechodku som skontroloval, káble sú ok. Skúšal som aj zavrieť zámok ked boli otvorené dvere a hýbať s káblami aj s dverami. Bez úspechu. Je to absolútne nepochopiteľné. :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní