Skoda Octavia 1.6i r.v.2006-2009+

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6i r.v.2006-2009+

Príspevok od používateľa fida123 »

Zdravím viete mi poradit kto mate stymito autami skusenosti ? nieje to auto lenive alebo tak ? chcem to hlavne pre sebe a cca 5x do roka chodime na vylety plne auto tak či by to zvladalo . Teraz mam ford focus 1.6 r.v.03 100k a auto zvlada aj plne nalozenem , len sa bojim ze oktavka je oniečo tachšia a vykon je ten isty , tak ci to je velmi poznat. Rozmyslal som aj nad motorizaciou 1.4tsi ,1,8tsi alebo podobne ale cital som nato velmi negatyvnych komentarov ze tie motory velmi nevydržia a tak . dakujem za radu
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

O Octavii 1.6 i tu boli pisane nejaké temy,

a pisalo sa tam, že spotrebu maju podĺa nohy šofera...

A tiež ,že je to držiak a jednoduchy na udržbu a
idealny motor na prerábku LPG..

Takže pokiaľ maš možnosť kupiť nejaký zachovalý kus,
O II po facelifte,

SMELO do toho !
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

Tak o spotrebu az tak nejede kedze teraz mam cca v meste 10 mimo mesta cca 6-7 ,len mi ide o servisne naklady a poruchovost motora a ci je ten vykon dostacujuci na take auto.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

neviem,čo je u teba "dostatočný výkon" a ako to porovnávaš

pretože každý atmosferický benzinový motor dosahuje špičku výkonu od 5 000 - do maxima,teda po obmedzovač 6200 r.p.m

a pochybujem o tom,že takto jazdíš v takých otáčkach aby si
zhodnotil ,či ten výkon tam je alebo nie.....

Skus počítať Škoda-forum , temy o tejto motorizácii su mrte....
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Zrýchlenie na 100 to má cca 12-13s, max. dačo okolo 200 tachometrových, nie je to raketa, do normálnej premávky úplne v pohode stačí, na dovolenku v pohode odvezie, jedine treba rátať s tým že po diaľnici dlhodobo nemôže ísť 140-150 lebo má krátku prevodovku.... treba pozerať zachovalé kusy, tie motory sú citlivé na spotrebu oleja vďaka neskorým výmenám, nevhodným olejom, vytáčaním za studena a uháňaním na diaľnici... takže závisí od predošlého majiteľa. TSI hlavne tým prvým by som sa oblúkom vyhol, robili sa ešte 1,4 16V 55 a 59 kw, s nimi mám len tie najlepšie skúsenosti, no výkonovo už nesadnú hocikomu...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Z vlastnej skusenosti od nova mam 2009 BFQ...jazdim 75% dialnice zvysok mesto... Priemerna rychlost 100km/h...7.2 dlhodoba spotreba...najazdenych 276 000 km....tato je naucena na vysoke otacky a je sviznejsia ako ostatne...mam porovnane...nikdy ma nenechala a verim ze dalsich 250 000 este da...zerie olej ale to od nova...asi 1L na 10 000km....inak spotrebny material...teraz presla STK bez zavahania...
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

Co znamena BFQ?a na 100km/h kolko toci ?2500ot?tak dostacujuci vykon myslim to ze ked budeme 4 v aute nebude problem predbehnut auto ale to bude asi nieco podobne ako s mojim focusom 100k tak som myslel ze ked je aspon novsi motor tak bude slapat lepsie. Tak toto som chcel aspon vediet nejaky zaklad o tom motore.Pokukam teda este nejake skoda forum.ale rozmyslam aj nad ford focus 116k .
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

fida123: všetky 1.6i sú na tom podobne, nečakaj viac ako u Focusa. Pri obsadení 4 osobami to bude taká istá bieda aj ked ty tomu hovoríš že zvláda.

To sú skoro najslabšie motory z ponuky = pre nenáročného vodiča
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

milý fida ,

mne sa zdá,že chceš od 1.6 hladkej atmosfery nerealné výkony

jednoducho pri plnom obsadení ZABUDNI na nejaké predbiehanie na V.rýchl.stupni

VŽDY MUSÍŠ PODRADIŤ min. o jeden stupeň !!!!

TOTO je ŽIVOTNE DOLEŽITÁ POUČKA , pre všetkých čo jazdia s atmosferickými benzínovými motormi

inak nebudeš dlho jazdiť s tou 1.6 i ani so žiadnoým iným autom (!)

inak konštrukteri dopasovali k tomu motoru také prevody aby si musel častejšie radiť, nie je to samoučelné,
vyššie otáčky motora zaistia vozidlu potrebnú dynamiku
vzhĺadom na krutiaci moment

inými slovami ,

pri plnom obsadení , je výhodnejšie ak ten motor pri 130 km/h na V.stupni točí 3800 otáčok , lebo vtedy je v pásme
najvyššieho krutiaceho momentu , to znamená ,že viacej "ťahá", ako keby točil len 2800 r.p.m, kde neťahá takmer nič a vlastne sa len prebúdza k životu..

Ešte inými slovami, pokiaľ chceš permanentný ťah a permanentné zrýchlenie na akýchkoľvek otáčkach a na akejkolvek rýchlosti

musíš siahnuť po 3.0 TDi a väčších objemoch, zabudni na akukoľvek benzínovú atmosferu :..:

atmosferické motory sú určené predovšetkým ,pre kĺudných a vyrovnaných vodičov,
dá sa však aj s atmosferou jazdiť dynamicky pokiaľ budeš využívať horné pásmo otáčok motora od 4000 až do maxima

ešte inými slovami :

1.6 ide velmi dobre , len musíš vedieť jazdiť
a nežiadať od toho motora nemožné,pri takých otáčkach, kde ten motor je jednoducho "mrtvy"

POCHOPIL SI ???
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

uvedené vozidlo vlastním od nova, r.v.2011
to že nemôžeš ísť po diaľnici dlhodobo 140km/h je somarina,môžeš v pohode, otestované z chorvátska aj so zapnutou klímou,priemerka 6,9 2x dospelý ,1 dieťa, plný kufor.
to podraďovanie pri predbiehaní je ako kde , nemusíš zakaždým kvaltovať vďaka tomu že motor točí vyššie otáčky ako bolo spomenuté.pri častých diaľničných jazdách 130km a rýchlejšie je treba rátať s tým že si motor zoberie trochu oleja,ja jazdím po diaľnici do 120km/h a je to bez spotreby oleja.
auto je nieje lenivé ale ani trhač asfaltu to nieje. pre bežného človeka zvyknutého na atmosférické benzíny je to v pohode.spotreba je priateľná, predtým som mal fabiu 1,4mpi a tá žrala viac ako táto octavia.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

kod motora BFQ - to znamena ze motor ma vsetko co sa davalo( dva lambdy,sekundarny vzduch, EGR, aktivne uhlie,)..100 km/h je priemerna rychlost kedze jazdim tolko dialnic tak mam sviznejsie auto a spotrebu 7.2 l ...Brat ma focusa ale noveho 2014 1.6 16V a ten je najlenivsia 1.6 aku som kedy videl...asi je priskrtena kvoli emisiam ale aj tak... Vsetko ti napisali hore ale ak budes s Mpi jazdit ako dochoodca tak bude aj mapa vstrekovania taka lenivsia...
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Kup MAZDU 6,alebo TOYOTU AVENSIS :2f93:
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

pedro727 napísal:uvedené vozidlo vlastním od nova, r.v.2011
to že nemôžeš ísť po diaľnici dlhodobo 140km/h je somarina,môžeš v pohode, otestované z chorvátska aj so zapnutou klímou,priemerka 6,9 2x dospelý ,1 dieťa, plný kufor.
to podraďovanie pri predbiehaní je ako kde , nemusíš zakaždým kvaltovať vďaka tomu že motor točí vyššie otáčky ako bolo spomenuté.pri častých diaľničných jazdách 130km a rýchlejšie je treba rátať s tým že si motor zoberie trochu oleja,ja jazdím po diaľnici do 120km/h a je to bez spotreby oleja.
auto je nieje lenivé ale ani trhač asfaltu to nieje. pre bežného človeka zvyknutého na atmosférické benzíny je to v pohode.spotreba je priateľná, predtým som mal fabiu 1,4mpi a tá žrala viac ako táto octavia.
Toto som chcel vediet kto ma stym skusenost .diki ! :2f93:
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

laco1871 napísal:milý fida ,

mne sa zdá,že chceš od 1.6 hladkej atmosfery nerealné výkony

jednoducho pri plnom obsadení ZABUDNI na nejaké predbiehanie na V.rýchl.stupni

VŽDY MUSÍŠ PODRADIŤ min. o jeden
Diki za radu o niektorych veciach som nevedel .jasne chapem co mi chces povedat :2f93:
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

audy napísal:Kup MAZDU 6,alebo TOYOTU AVENSIS :2f93:
Uvazoval som presne nad tymyto autami ale trochu ma tam odradzaju servisne naklady, ale urcite budem vyberat stychto dvoch znaciek alebo ta oktavka. :2f93:

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných