Prihlasenie stvorkolky - nedostatok dokladov ?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie stvorkolky - nedostatok dokladov ?

Príspevok od používateľa bossix »

Zdravim.

Riesim momentalne dost komplikovanu kupu stvorkolky. Stvorkolka bola dovezena z CZ, no majitel ju po dovezeni neprihlasoval a vyuzival ju cca rok len na polne cesty atd. Majitel ma sice ku stvorkolke velky technicky, ale nema ziadne potvrdenie o odhlaseni stvorkolky ani kupno-predajnu zmluvu. Cize teoreticky ja budem prvy majitel oficialny majitel na Slovensku (ked ju vobec kupim), kedze ju chcem prihlasit na nase znacky. Tento problem som uz riesil na ceskom fore, ale tam dostanem jednu nepouzitelnu odpoved za cely den. Na TP su napisany dvaja cesky majitelia, jeden byvaly a druhy, na ktoreho sa stvorkolka prepisovala. Tazko sa mi to vysvetluje, preto pridavam fotky TP od majitela.

Na jednej strane je velka peciatka "zruseno", ale na druhej uz nie, takze sa to pravedpodobne neda pouzit ako doklad od odhlaseni.

Otazka znie, da sa to nejakym sposobom este u nas prihlasit, alebo je ten TP vlastne na nic ?

Dik za odpovede.

http://imgur.com/a/nJVoj
http://imgur.com/a/5Acuc
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na to aby sa to dalo prihlásiť na SK potrebuješ aby to bolo odhlásene na občana žijúceho na SK = v CZ odhlásené na export. K čomu by bol vydaný nový TP a vydané prevozné značky
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Stvorkolka pravdepodobne nebola odhlasena na nikoho na SK, kedze Slovensky majitel ju od dovozu doteraz neprihlasil. Cize ako som pisal ten TP nema ziadnu hodnotu a neda sa to prihlasit na SK znacky ?
simonides
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.07.2016 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonides »

Pravdepodobne si si uz aj odpovedal sam. Tym ze ten TP vyzera tak ako vyzera a vlastne sa to cele dobabralo uz v cesku tak asi bude nepouzitelny. Jedine co mozes urobit je asi sa ist opytat k nasim prislunikom co s tymto, lebo nejako sa to prihlasit bude musiet
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Fakt sa mi nechce drbat na Policiu, aby si ma tam prehadzovali z jedneho pracoviska na druhe cely den a aj tak nic nezistim ...

Na Ceskom fore mi napisali, ze stvorkolka je podla TP v poloprevode a v CZ sa to uz neda prihlasit.
TTT
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.03.2011 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TTT »

nekupovat,neda sa u nas prihlasit.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Dakujem za pomoc.
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

pokiaľ ma pameť neklame tak v ČR prijali zákon že všetky vozidla v poloprevode k určitému dátumu budu vyradené z evidencie - pogoogli... ale doporučujem ruky preč ak sa dá...bez odhlašky u nas neprihlasiš.
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

zdravim vas, ja riesim nieco podobne mam skutra 125 ku kat. vozidla L3 ,skuter je uplne novy nejazdeny (ulozenka) r.v. je 2005 ano 2005 , nebol prihlaseny do evidencie mam k nemu velky TP cisty - nezapisany vlastnik ,doklad o kupe uz nieje a predajca zmenil nazov obchodu kde bol v r.2005 kupeny , podla toho co som studoval tak ak sa nove vozidlo neprihlasi ani do 30 dni od zakupenia tak treba potom KO ,ale nikde sa neviem docitat do kolko sa musi maximalne vozidlo prihlasit ci je to rok ,2 , 3 ..
chcel by som si skutra prihlasit na spz no kde sa pytat vsade ina odpoved ,z MVSR mi poslali odpoved uplne odveci
tak ako to teda je ? da sa prihlasit len treba ist na KO ??
Dakujem
Toyota Carina E 2,0 TD
Toyota Corolla E11 2,0 D
Mitsubishi Lancer kombi 4WD 1,8i
Lada Niva 1600
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní