Audi A6 3.0 Tdi- quattro- 2012- c7 - reálna spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

7-vyssie.hotovo
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

za 9,5 som jazdil s 3.0 tfsi, a to som ho nešetril.
Ak tak niekto jazdí s tdi, tak je niečo úplne zle. buď auto, alebo skôr medzikus medzi volantom a pedálmi;-)

inak čo sa týka spritmonitoru, tak neviem akú má vypovedaciu hodnotu, s aktuálnym autom som takmer 2 litre nižšie ako tam uvádzaní používatelia.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Problemom realnej spotreby a spotreby co udavaju ini, neni len od nohy. Velky vplyv ma podiel dialnic, mesta a mimo mestkej premavky, neni mesto ako mesto, niekto jazdi kratsie trasy, niekto jazdi dole na juhu, niekto na severe, niekto jazdi dialnice napr. 140, niekto 125 a to vytvara obrovske rozdiely v spotrebe na dvoch identickych autach. Neviem preco mate stale potrebu porovnavat a chvastat sa, ze kto jazdi za menej.
Idealnejsie by bolo, porovnavat servisne naklady behom niekolkych rokov a isteho najazdu kilometrov.
To by potom daktorim doslo, ze liter hore dole je sumafuk...
Chapem firmu, ktora ma vacsi vozovy park, kupuje nove auta, tak budu riesit aj spotrebu, no predovsetkym sa vzdy riesi aj ekonomicka stranka, co sa tyka udrzby.
Dalsi vlastnici byvalych firemnych vozidiel uz len vidia vykon a aby to nezralo...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Asi pred mesiacom som robil z jedným chalanom, čo mal presne toto auto 6 valec 3.0 TDi automat štvorkolka

a bavili sme sa o spotrebe a on mi potvrdil,že bežne jazdí za 7 litrov , to jazdí väčšinou sám na tom aute ,klasika okresky väčšinou, sem tam dialnica...

a väčšiu kombinovanú spotrebu ako 7,5 litra nikdy nemal ...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ved tomu nerozumiem… Riesit liter hore dole, co je otazka 1€ na 100km, 10€ na 1000km, 100€ na 10 000km. A pritom nechat v servise u toho auta somu s tromi 0mi neni ziaden problem. Len blba vymena olejov, pneu, brzd a pod stoji radovo stovky €, Boze, ochran od dakej poruchy…
jozhaz
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozhaz »

Mám A6 Q 180 kW a môžem ti povedať, že spotreba je to posledné, čo riešim. Musíš si uvedomiť, že takéto autá nie sú o spotrebe, ale hlavne o servise lebo za každú blbosť zaplatíš v priemere o 3 x viac ako u bežného auta.Na druhej strane vozenie, pohodlie atď. sú tiež niekde inde a asi do budúcna by som už do iného auta ani neliezol.
Zhrnuté-opica + banány, asi tak. Za mňa spotreba cca 7,5l/100km.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Mam podobny motor,trosku starsi,ale 3.0tdi quattro,nedavno som bol v BB nieco som aj hore donovalmi poobiehal a ked som prisiel domov tak mi ukazalo 6.3l,ale dlhodoba je okolo 7.5-8 co na objem motora a moj obcas sportovejsi styl jazdy je velmi slusne cislo,aj tak spotreba ma trapi najmenej,skor netrapi,ovela lepsi zazitok je ist s tym do servisu,ak nemas pri sebe par zelenych alebo jednu fialovu bankovku tak ti je tam skoda aj chodit lol
A4 3.0Tdi 2013 180kw
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Mne môj známy hovoril, že jemu jeho známeho známy spomínal, že mu to žerie 8.4 l/100km.
Bohužiaľ, do toho skočil známy známeho známej, že to nie je možné, že jemu to žerie 11 l/100km.
Potom sa ten môj známy, ktorému jeho známeho známy hovoril 8.2 pochytil so známym známeho známej a zistili, že jeden si prdká 75% času po okreskách 90km/h a druhý 95% času po diaľnici trošku vyššími rýchlosťami, ako maximálnymi povolenými...

A úplná odbočka: vlastním BMW motor X25DT montovaný v Opli, je to prehistorický motor, 6-valcový radový komôrkový diesel 2.5l a viem mať priemernú spotrebu vypočítanú podľa tankovaní na celej nádrži, o objeme 80l, 5.8 l/100km a taktiež 9.5 l/100km.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

" Na druhej strane vozenie, pohodlie atď. sú tiež niekde inde a asi do budúcna by som už do iného auta ani neliezol. "

- iste napr. keď idem po nákupnom centre hneď vidím kto na akom aute prišiel... Hneď vidieť ktorý zadok sa doviezol na Audi a ktorý na Dacii.... zadkom je to jedno to len tie snobské mozgy si myslia niečo iné. Nakoniec tá úbohosť sa ukáže v dotaze na spotrebu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných