Predal som auto ale majitel sa mesiac neozyva

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

po4433
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.09.2009 17:54
Zdieľať na Facebook

Predal som auto ale majitel sa mesiac neozyva

Príspevok od používateľa po4433 »

Zdravim, skoro pred mesiacom som predal auto. Zmluva podpisana, kilometre zapisane do zmluvy, 2x kopia (majitel a ja). Velky technicky som si nechal. problem je nasledovny, ani po mesiaci ma nekontaktoval ohladom prepisu vozidla. Ja takto stracam peniaze za zvysok PZP. Pri prepise musi byt pritomny novy majitel vozidla. Co v pripade, ak sa nechce dostavit ? co mozem spravit. Je mozne auto vyrdit z evidencie iba s velkym technicakom ?
loudzi
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.06.2016 19:47
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa loudzi »

To si uz mal asi riesit skor ako po mesiaci, v tom bude nejaka rada ked sa mu nemozes dovolat. Ja by som sa siel asi normalne k policajtom, vysvetlil by som im situaciu a oni nech ti povedia ale teoreticky by to v takomto pripade mohlo ist aj takto ved nebudes zbytocne platit poistku za auto, ktore uz nemas
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

A mas na tej zmluve notarsky overeny podpis ? Ak ano, tak na odhlasenie kupujuceho vobec nepotrebujes, mozes to spravit sam.
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

odhlás auto na (ženu, otca, brata, kamaráta) to je jedno na toho kto ti dá splnomocnenie, keď si ho ten do pol roka neprihlási auto vyradia z evidencie a máš pokoj. ale ešte pred tým by som vyzval listom nového majiteľa nech ti obratom pošle splnomocnenie inak budeš postupovať spôsobom vyššie uvedeným a ostane mu len vrak na súčiastky.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Prečo na príbuzných? Bezďák pri tescu sa rad stane za 20€ majiteľom tvojej bývalej káry. List tomu terajsiemu trulovi neposielaj doporučene, aj tak si nepôjde prevziať, ten v schránke si však určite prečíta. Tam mu oznám nasledovný postup, a zaručene sa ti zázrakom ozve-ožije. :4012:
po4433
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.09.2009 17:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa po4433 »

Na zadnej strane podpisanej zmluvy je dodatok o povinnostiach kupujuceho. Jeden z bodov je ze kupujucu musi od podpisu zmluvy prihlasit auto do 10 dni. Ak tak neurobil a tympadom porusil zmluvu, mohli by mi policajti s tymto argumentom ohdlasit auto ?
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Nemohli, auto sa da odhlasit na majitela jedine dvoma sposobmi - jeho pritomnostou alebo overenym splnomocneni u notara.

Jedine co mozes spravit je, auto vyradit z evidencie docasne - aby si neplatil PZP, nahlasis stratu SPZ (ktore sa maju odovzdat pri docasnom vyradeni, ale kedze ich nemas, das ich do straty, a automaticky budu na patrani)

Ina cesta nevedie, to, ze nemas plnu moc overenu a neodhlasene auto, je iba tvoje pochybenie, tvoja vina, nemal si auto bez plnej moci, alebo odhlasky predat.
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

neviem či som to dobre pochopil. Ale auto je ešte stále napísane na teba?? chod sa poradit na políciu, mohol by si nahlasiť krádež alebo podvod, ale to ti najlepšie poradia zelení.
po4433
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.09.2009 17:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa po4433 »

A čo tak verzia, ze porusenim podmienok porusil zmluvu a tá je tympadom neplatna ? Stm by sa dalo nieco robit ?
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Ako vždy sa tu zbehli aj tentokrát rady od veci.

Porušením podmienok sa zmluva nestáva automaticky neplatná, ale ak to bolo dohodnuté v zmluve alebo to predpokladá zákon, možno od zmluvy odstúpiť resp. sa zmluva zrušuje od začiatku. V danom prípade ide o občianskoprávny spor, ktorý polícia nemá oprávnenie riešiť a ktorý si musia zmluvné strany vyriešiť medzi sebou resp. súdnou cestou.
Ak si niektorá zo zmluvných strán nesplní povinnosť, tak možno vymáhať škodu.

Ako môže nahlásiť krádež, keď mu auto nikto neodcudzil, pretože ho dobrovoľne odovzdal?
Zadávateľ už nie je vlastníkom vozidla, preto ani nemá oprávnenie nahlasovať stratu ŠPZ či nebodaj previesť vozidlo na inú osobu, za čo by sa mohol vystaviť hrozbe stíhania za podvod.
Žiaľ, uzatvárať zmluvné vzťahy nie je len tak, o čom sa zjavne presvedčil zadávateľ.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

chod ku policajtom, ukaz im zmluvu a povedz co je vo veci. a aj to ze mas podozrenie ze novy majitel to natahuje lebo chce na tvoje meno spachat trestnu cinnost. aj ked zmluva nepusti ale nevies kto ma ake zmyslanie. napr minule tu bola tema ze novy majitel nabural este na neprehlasenom aute na poistku stareho majitela. a nech sa s nim skusia skontaktovat policajti. mozno to s nim pohne. mozno nepochodis, ale nevyskusas nevies
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Riešiť to cez políciu, súdy, právnikov treba v druhom rade. V prvom rade PÍSOMNE BEZ DOPORUČENIA poslať kupujúcemu oznámenie o následných krokoch. Daj mu termín desať dní, potom ak nezareaguje doporučený list, potom právnik, a ak to nepomôže osobne navštíviť a riešiť za prítomnosti polície o vrátenie auta.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

treba si z toho zobrat ponaucenie. ziadne zlutovanie a ries to tvrdo. ak uvidi ze mu davas este sancu tak ti aj poskace po hlave. podpisom zmluvy sa zaviazal a suhlasil s podmienkami. mal na to 10 dni. ine by bolo keby omarodoval a podobne. ale to ty nevies co je vo veci.
ale zas z vlastnej skusenosti tiez som taky sprosty kolkokrat. poviem si vsak ked ja pristupujem k ludom normalne a kamaratsky tak hadam nebudu hajzli. a hovno. podaj prst, zoberu celu ruku. cest vynimkam.
bencik0
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.07.2017 13:33
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bencik0 »

ľudia sú teraz všelijaký ale zase možno sa niečo stalo, nemôžeš vedieť ale pekne by som mu dal vedieť, že to takto nemôže byť, takže buď nech sa ozve alebo ti pošle to splnomocnenie alebo to prehlásiš na niekoho iného a do pol roka má po aute, keď mu ho vyradia z evidencie a podľa toho nech sa zariadi, že ty už čakať nebudeš a hotovo.. v dnešnej dobe nemôžeš čakať, že keď si ty poctivý tak bude aj ten druhý..
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

laguna72 napísal:odhlás auto na (ženu, otca, brata, kamaráta) to je jedno na toho kto ti dá splnomocnenie, keď si ho ten do pol roka neprihlási auto vyradia z evidencie a máš pokoj. ale ešte pred tým by som vyzval listom nového majiteľa nech ti obratom pošle splnomocnenie inak budeš postupovať spôsobom vyššie uvedeným a ostane mu len vrak na súčiastky.

Mudro fakt,ked clen rodiny auto na seba neprihlasi, tak mu po case pride predvolanie z DI na podanie vysvetlenia preco auto dotycny neprihlasil, ci auto vyradia automaticky to tiez pochybujem, moze ho vyradit za poplatok do rec.fondu...je to dobre premyslene skrz spekulacie

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 11 neregistrovaných