Systém VIALLE LPi - výmena filtrov

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

pokial viem tak vialle lpi ma iba jeden filter, ktory je v cerpadle v nadrzi a ten je vraj bezudrzbovy (jedine, ze mas nejaky filter aj inde ale az taky odbornik nie som)

je to trochu zlozitejsi splynovac ako si asi myslis :) predsalen vstrekovanie lpg v kvapalnej faze u nas este nebezi a je to cenovo dost vysoko z coho vyplyva, ze servis tu robi malo ludi, skor treba zistit ci to niekto servisoval a ci ma na to niekto software

s domacim nastavenim by som sa urcite nehral (jedine, ze si odbornik)

na jednu vec ale POZOR: splynovac je to kvalitny ale vyzaduje si aj VELMI kvalitny plyn (co je u nas problem) .. ak mas v okoli tomegas tak tankuj iba ten (mal by to byt nemecky plyn), okrem neho maximalne eco+ od slovnaftu ale ani to ti nazarucuje, ze ten plyn je tak dobry ako je to bezne v nemecku ci holandsku a casom (pri tankovani nekvalitneho plynu) by som cakal pripadne problemy s tym suvisiace (porucha cerpadla, zanesene vstrekovace)

napis este, ze z ktorej casti slovenska si
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ano u beznych sekvencnych splynovacov sa filter meni po takom najazde km .. lenze ty mas trochu iny splynovac takze ty tam ten filter s najvacsou pravdepodobnostou nemas

skus tomegas ci sa to zlepsi .. ked nie tak to bude treba dat pozriet
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

U Vialle LPi je potrebne (najneskor) po 75000 km doliat olej do cerpadla. Pri tej prilezitosti je vhodne (ked uz je cerpadlo z nadrze von) skontrolovat/vymenit filter. Ked sa tento ukon zanedba cerpadlo zacne najskor sporadicky vynechavat az sa napokon zadrie. Prevencia je lepsia ako riesenie nasledkov, nove (prip.repasovane cerpadlo) nieje lacne...
pozitroon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.01.2010 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pozitroon »

Ak si chcete sami zdiagnostikovať system LPG Vialle, tak pozri sem:

https://www.autobazar.eu/vialle-lpi-dia ... 86043.html
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných