Olej specifikacie SG/CD

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Dnes som bol v tesco ke a vypredavaju 5w30 a 5w40 za slusne peniaze.... A ten SG je za 2e mys?lim....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je to AJ o slobode rozhodnutia, čo nalejem do svojho motora

samozrejme,že tam CHCEM naliať presne to, čo ODPORÚČA výrobca
avšak na výber mam niekolko alternatív

Nie každý je rozhodnutý,že pre jeho auto je najlepší olej Mobil, alebo Shell alebo OMV Bixxol

Ak sa predáva olej hocjakej no name značky v obale na ktorom je napísané,že tento no-name olej SPLŇA špecifikacie API SN,
ACEA A3/B4 , VW 502.00 505.00 , MB 229.3 , BMW Longlife-04

tak skutočne verím tomu, že ten olej tieto špecifikacie skutočne SPLŇA a tak ho možem použiť v motore mojho vehykla , hlavne ked je 4x lacnejší ako ten TOP špičkový olej najlepšej a najuznavanejšej značky

Rovnako idem do potravín a kupim si chlieb a rožky a zjem ich v dovere,že su vyrobené z múky a
že nikto ani nepomyslel na to aby miesto muky na na ich výrobu použil drevené piliny.
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

ak by vas zaujimali testy a porovnania olejov, filtrov atd..
odporučam tento yt kanal: https://www.youtube.com/watch?v=i_8STojyTHA

akurat sa hodí vedieť rusky...
porovnava ich podľa mňa dosť objektivnym spôsobom
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

laco1871 napísal:samozrejme,že tam CHCEM naliať presne to, čo ODPORÚČA výrobca
Laci ani len ma nenapadne čo výrobca odporúča. Možno preto, že sám som malým článkom jedného z výrobcov. Môj záujem je dopraviť sa z bodu A do bodu B - čo NAJLACNEJŠIE. Tomu prispôsobujem štýl jazdy -80/50 na 5Q ,olej vymením, brzdy až pred STK. Auto je stroj ktorý treba zodrať ,vyžmýkať ako citron a zahodiť. Rovnako ako pračku umývačku vysavač atď. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Toto sú zase žabo-myšie vojny,máloktorý aj svetoznámy predajca oleja má vlastnú výrobu olejov či aditív väčšinou sú to iba baliči-plniči,a je iba na reklamných manageroch ako komerčne a úspešne spropagujú nejakú značku,keď v každej riti na všetkých moto podujatiach vidíme trebárs castrol tak začneme veriť že je to naozaj niečo viac,teda keď je na nejakom oleji a jeho obale uvedená určitá norma tak nám ako obyčajným smrteľníkom zostáva iba veriť že je to tak pretože overiť si to nemáme ako.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tak ako asi verite ze je nejaky rozdiel medzi Rapidom a MX5 tak je Nejaky rozdiel medzi Lidl olejom a Mobil1.... Problem je len ten ze zatialco v prvom pripade si to vieme porovnat v poripade motoroveho oleja nie. Ziaden rusky test na youtube ala flasticky z mraznicky nic nehovori. Motor sa nezadrie kvoli oleju ale kvoli cloveku. Takze treba mysliet, nie vzdy co pise vyrobca je pravda.... Uz x krat to posrali a prax ukazala ze treba inu viskozitu...
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

hjundai napísal:
jurajcls napísal:Laco a prečo si myslíš, že je to olej od Gazprom, tak je to automaticky šmejd??? Gazprom nie je firma niekde z tajgy a majú dostatočný kapitál, aby mohli zakúpiť ako kvalitné vybavenie, tak aj zaplatiť kvalitných ľudí na vývoj, výskum a výrobu. Vezmi si že po ekonomickej stránke je to konkurent pre firmy ako Shell alebo BP. To je to isté, ako keď predstavili elektromobil alebo lietadlo z Číny a ľudia hneď šalejú, že to určite zhorí alebo spadne z oblakov na zem. Vôbec nemusí!!! Len preto že je to z Číny, tak to nemusí byť automaticky odpad, záleží aký rozpočet bol na vývoj a výskum. Je rozdiel, keď máš na vývoj nového produktu 500.000 euro
alebo 50.000.000 euro.
- si to zle pochopil.,nie olej od gazpromu ale tento konkretny je pre novsie auta prezity....na ich stranke mas aj nove oleje v najnovsich normach,pisu ze to vyrabaju v Taliansku...preco? Natiska sa otazka ked maju ropu doma a technologia sa da aj kupit....oni vedia... Toto co ponukli do tesca je v podstate velmi predrazeny historicky olej...
Ja som ho dobre pochopil, len on musí pochopiť, že hoci je to ruský výrobca, automaticky to nemusí byť zlý produkt. Tento olej len ukazuje, že ich portfólio môže byť rozsiahle, od historických, cez staršie, až po moderné motory. A prečo ho vyrábajú v Európe? Možno aj kvôli logistike, clu a ďalším ekonomickým faktorom. Ja zase nerozumiem, prečo niektorý riskujú a kupujú niečo čo nepoznajú. Veď tie oleje zase až tak drahé nie sú. Keď si otvoríš internet, na webshopoch kúpiš kvalitný olej aj za 4-5 euro za liter. Radšej tých pár euro navyše, ako potom riešiť drahé opravy motora si myslím.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Šak o TOM točím celý čas,
že lejem do svojho motora olej za 5e/liter lol

kým niektorí mi chcú nahovoriť, že pre moj motor bude lepšie ak zakupim liter oleja za 17-20 eur a budem tam liať TEN olej..... :d :D :-\ :28b7:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 43 neregistrovaných