STK na americké vozidlá

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobrucky »

Jedná sa Hondu Goldwing 1800. Asi sa veľmi v tom nepohybuješ, ale cena tých dielov čo by sa mali vymeniť za to aby splnili normy je tak 5500,-eur. Ja som zadal tému nie len kvôli sebe ale aj ostatným, ktorý si kúpili vozidlo z USA. Podľa mňa tento problém ich tiež časom všetkých stretne. V celej EU tieto vozidlá jazdia bez problémov, len u nás je to veľký problém. Tak sa snažím nájsť oficiálny spôsob ako to dať do poriadku a pomôcť tým aj všetkým ostatným. A ak to nepôjde tak ich aspoň upozorniť nato aby si nekupovali americké vozidlá.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ale preco na to ides z opacnej strany??? Tak si to mal napisat do prveho prispevku.
Ano, nepohybujem sa v tych kruhoch, to urcite nie, avsak zo zadania som mal dojem, ze to pisal daky Janko z Potechovej, co kasle na vsetko a teraz sa rozculuje, ze nepresiel kontrolou a chce ich za to ukrizovat. Nuz, za to si mozes ale sam, nakolko si mal veci uviest na pravu mieru ihned a nie vyckavat cele dni.
5500€ za dve svetla, dve krytky svetiel a dva vyfuky???
Verim, ze sa ti to podari za podstatne mensiu sumu obstarat.
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

Dobrucky- pokusim sa ti poradit, lebo stroj ako goldwing by nemal stat v garazi kvoli takejto hluposti.
Ak to chces riesit oficialne, tak si zisti platny zakon o stk (neviem ci toto je aktualny http://www.testek.sk/index.php?go=predpisy) a nastuduj si ako je mozne ze ked si presiel zakonne pred 2 rokmi stk tak teraz nie. Ak vtedy bolo vsetko ok podla zakona a zakon sa nenovelizoval v tejto veci, tak plati to iste a musis prejst.
Ved ak chceme byt oficialni, tak si zober na stk zbierku zakonov, pripadne pravnika a nech ti ukazu podla akeho zakona ti robia problemy. (a ziadaj pisomne vyjadrenie).
Ty ako obcan sa riadis zakonom a oni musia tiez. Ziadna interna smernica alebo technikova svojvola tomu nemoze byt nadradena. Ak chces ist do dosledkov tak potrebujes mat v ruke zakon. (internetove rady nie su zavazne pre nikoho).

Osobne by som to ale takto nehrotil, poznam par ludi co robili nedavno znova stk na ameriky (uz prihlasene) nemali vobec nic ,,predvybavene,, a bez problemov. Podla mna si iba narazil na aktivneho blba (ti su obecne najhorsi), tak zvol obchadzku a neotravuj si s nim zivot.
Ale ak nemas inu cestu ako iba bojovat, tak si zozen zakony, predpisy a nebudes potom odkazany na to ako sa king v monterkach vyspal.

A mozno sa aj blyska na lepsie casy http://www.auto.cz/automobilky-volaji-s ... -usa-78483
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

jasne vysyp zo seba aku mas motorku, sice naco komu je takato informacia nevedno, skonci to radou na nezaplatenie s patricnym epilogom typu neverim ze nieco tolko stoji, zober si pravnika alebo otvor stk a mozes pustat koho chces.
dzurek
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.10.2005 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzurek »

Prihlasim zaregistrujem Vasu Motorku Stvorkolku Traktor Auto na Slovenske SPZ... Prihlasim aj odhlasene vyradene vozidla.. napr. staci aj stary odhlaseny vyradeny zruseny kludne aj poskodeny Technicak ..

volat na 0903 392 244

..
Podmienkou je cisty povod vozidla a originalne cisla na karoserii.

.. Prihlasim na original BIELE SLOVENSKE znacky... Aj dovoz USA. Canada ...... aj Veterany. od roku 1900 - 2015....
sulino30
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.06.2007 18:44
Zdieľať na Facebook

?

Príspevok od používateľa sulino30 »

Dakujem za ponuku.Prihlasit si to dokazem aj sam ale co dalej....STK,HOMOLOGIZACIA?
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

sulino nevies, co my vieme, takze radsej vyuzi sluzby vyssie, inac ta to svojpomocne vyjde drahsie
sulino30
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.06.2007 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sulino30 »

To chapem...takže to idem prihlastit v čechách a je vybavene
Duranko6571
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.11.2009 11:17
Zdieľať na Facebook

hamer

Príspevok od používateľa Duranko6571 »

414015 napísal:zdravím, venujem sa prihlasovaniu vozidiel z USA, a ako doplnkovu službu som rozširil ponuku o prestavbu vozidiel na EU normy - svetla, emisie
všetky úpravy robí automechanik, čo pracoval v USA, takže Vám viem ponuknuť aj servis USA vozidiel, vratane opráv autom. prevodoviek.
v pripade zaujmu mi zašlite Sukromnu Spravu
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

Ja mám možnosť kúpiť Jeep GCH V8 Hemi, verzia USA. Bol dovezený a komplet prihlásený v r.2009. Je na značkách, absolvoval ďalšie STK v r.2011, 2013 a tento rok v apríli 2015. Auto je bez úprav na EHK, môžu nastať problémy na ďalšej STK v r.2017? (kto to vieé to povieéé....)
Majiteľ toho vozu tvrdí, že na STK problémy neboli.
Teraz si všímam pri jazde okolie a fakt jazdia desiatky ba možno stovky vozidiel s červenými svetlami vzadu. Doteraz som si to vôbec nevšimol.
cmelmiroslav@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelmiroslav@gmail.com »

autobeneit napísal:Zavolaj mi, máš to vybavené. 0917545287.
Zdravim...JA som pred casom doviezol auto z USA..A rad by som ho prihlasil..mam na nom Eu normy na oknach,prednych svetlach a zadne mam tiez vymenene so zltymi smerovkami..No na aute mam vyrobny titok z USA..Taka strieborna nalepka..Tak neviem ci by mi to preslo,alebo auto musi mat taku ciernu europsku. auto je inac AUDI. Vedel by mi niekto pomoct s prihlasenim?
cmelmiroslav@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelmiroslav@gmail.com »

dzurek napísal:Prihlasim zaregistrujem Vasu Motorku Stvorkolku Traktor Auto na Slovenske SPZ... Prihlasim aj odhlasene vyradene vozidla.. napr. staci aj stary odhlaseny vyradeny zruseny kludne aj poskodeny Technicak ..

volat na 0903 392 244

..
Podmienkou je cisty povod vozidla a originalne cisla na karoserii.

.. Prihlasim na original BIELE SLOVENSKE znacky... Aj dovoz USA. Canada ...... aj Veterany. od roku 1900 - 2015....



Zdravim...JA som pred casom doviezol auto z USA..A rad by som ho prihlasil..mam na nom Eu normy na oknach,prednych svetlach a zadne mam tiez vymenene so zltymi smerovkami..No na aute mam vyrobny titok z USA..Taka strieborna nalepka..Tak neviem ci by mi to preslo,alebo auto musi mat taku ciernu europsku. auto je inac AUDI. Vedel by mi niekto pomoct s prihlasenim?
feropytel
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.05.2013 23:25
Zdieľať na Facebook

Dobry den, vedeli by set mi poradit z prerobenim auta z USA

Príspevok od používateľa feropytel »

zadravim potreboval by som poradit z prerobenim auta z usa na EU normy
414015 napísal:zdravím, venujem sa prihlasovaniu vozidiel z USA, a ako doplnkovu službu som rozširil ponuku o prestavbu vozidiel na EU normy - svetla, emisie
všetky úpravy robí automechanik, čo pracoval v USA, takže Vám viem ponuknuť aj servis USA vozidiel, vratane opráv autom. prevodoviek.
v pripade zaujmu mi zašlite Sukromnu Spravu
majusko111
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.03.2018 00:04
Zdieľať na Facebook

stk problem americke auto

Príspevok od používateľa majusko111 »

ahoj nevie mi niekdo poradit mam dodge magnum a nemozem prejst cez stk koli prednym a zadnym svetlam ,,,na stk som bol od r.2008 asi 4 krat ale teraz som nepresiel...,,nemam na svetlach vytlacene E... ale predne aj zadne svetlometi mam podla eu nemam americke....[/b]
majusko111
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.03.2018 00:04
Zdieľať na Facebook

Re: Dobry den, vedeli by set mi poradit z prerobenim auta z

Príspevok od používateľa majusko111 »

feropytel napísal:zadravim potreboval by som poradit z prerobenim auta z usa na EU normy
414015 napísal:zdravím, venujem sa prihlasovaniu vozidiel z USA, a ako doplnkovu službu som rozširil ponuku o prestavbu vozidiel na EU normy - svetla, emisie
všetky úpravy robí automechanik, čo pracoval v USA, takže Vám viem ponuknuť aj servis USA vozidiel, vratane opráv autom. prevodoviek.
v pripade zaujmu mi zašlite Sukromnu Spravu
prosim dokaze te mi pomoct 0918563842

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných