FSI VS TSI

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Vdaka, nech sa Ti dari
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
snakehead28
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2013 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa snakehead28 »

nech sa pači.


Pekny deň Ti prajem
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

zaujímalo by ma ako dlho takýto vynález "vrstvenie" v praxi funguje... teda že to funguje v labáku a v novom aute tomu aj verím.... na koľko % to ešte funguje v aute čo odjazdilo všelijakým spôsobom 100 000km to by som rád vedel. časom sa predpokladám opotrebuje všetko.. sviečky - tie síce vymeníme ale až na konci intervalu - vstrekovače ... do toho olej čo tie autá bežne spália... vynálezy bez reálneho prínosu len aby nejaký vynález vznikol?
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Mercedes dava vstrekovače, ktoré počas jediného pracovného cyklu vstreknú 7 mikro dávok paliva. A potom jedna šleha s iskrou.
Na kieho frasa je totok potrebné??? Ten vstrekovač určite nebude za stovečku :3020:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

emisie + spotreba, mozno niekde vykon z litra /priebeh vykonu/, to vsetko tlaci na komplikacie techniky, jej cenu automaticky, okrem toho servisnu narocnost
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - iba emisie a aj tie sú diskutabilné. Ohladom spotreby? najdi mi v dnešnej dobe motor s rovnakou spotrebou ako mal napr Citroen AX 1.4D,alebo Peugeot 205 1.9D. Pozor nehladáme motory s výkonmi nad 80kw, výkon je absolutne nezaujímavý ak si človek uvedomí kolko dokázali poliaci najazdiť na Maluchoch s 17KW a dederoni na Trabantoch s 19KW. :40bd: :40bd:
Automobilkám ide predovšetkým o predaje a čo najrýchlejšiu obmenu vozového parku. Môj pohlad je - že vyrábajú smeti. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ale tie autá vážili polovicu tých dnešných... no kupujúci chcú výbavu, kašlú nato ako to jazdí šak vidieť na ceste že aj traktor je problém obísť autom čo má 130kW... čo vidím v diskusiách novokupci porovnávajú výbavu - koľko kravín ako lacno kúpili... ľahkému autu veľa kw netreba - suzuki to ukazuje v malých modeloch čo teraz vypustilo - swift baleno ignis - všetko hlboko pod tonu
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ide o to aké kvantá km najazdili. Bežne bolo vidieť Peugeoty a Citroeny s viac ako milionom km - to však nie je v záujme dnešných predajcov a automobiliek - čo by potom predali ak by ich predchádzajúce produkty vydržali???
Čo keby sme začali rozmýšlať inak? nie ludia ,ale zákonodarci. Maximálny výkon osobného auta na prepravu 5 ludí = 50kw, ak má ťažné 70kw. Výsledok ? menšie zrýchlenie menšia max rýchlosť - teda aj menšie prekračovanie mpr a teda aj menej pokút - a je to jasné - už som vo svete scifi.
P.S:: s AXkom čo malo 38KW som vozil na vleku traktor čo mal 850kg. Pomaly ,ale odviezol som ho. lol Vždy a bezpečne lol práve preto , že som nevedel ísť rýchlo.
ZABRZDITE svoje životy ludia - inak vám pretečú pomedzi prsty a nezostane nič, žiadne pekné spomienky a zážitky. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, pavilion a 47 neregistrovaných