Zle štartovanie 1.8t

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Zle štartovanie 1.8t

Príspevok od používateľa maros145 »

Zdravim Pani. Obraciam sa na Vás s mojim problemom,ktory uz trva dlhsiu dobu. Jedna sa o auto Seat leon 1.8t 165kw,kod motora je BAM,ročnik 2003.Autu sa nechce štartovat za studena. Motor ako keby ťažko chyta. Niekedy možem točit aj 10 sekund vkuse nechyti,na druhy krat chyti hned. Niekedy tocim 5sekund a ledva chyti a ma tendenciu zhasnut ale trosku mu pridam plyn tak sa chyti.Bol som stym na diagnostike a tak je vsetko ok. Mechanik mi cital hodnoty a vsetko bolo ok. Postupne sa menilo: Sviecky,vsetky filtre vratane oleja,cievky,origo čidlo chladiacej kvapaliny,origo vaha vzduchu,jednosmerny ventil na odvetravanie klukovej skrine,lamda sonda,vyčistena škrtiaca klapka. Postrehol som že na volnobeh za studena aj za tepla trosku skace volnobeh od 800 do 840.Co by mohlo sposobovat to zle štartovanie? Podotykam ze či je vonku 0 stupnov alebo 30 stupnov stale sa to chova rovnako. Dakujem za rady.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

s palivom ste neriesili nic ? cerpadlo tlak ma ... ? trysky zalepene "kanagonom"/soplom na benzine mechnik este tiez asi nevidel ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

Cerpadlo nove.Vstreky tiez.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to ma hydrostely ze ? kolko to ma km ? ked nedrzia tlak, neotvaraju dost ventile, prvy priznak je zly studeny start...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

ano. 218000. ale zeby to z jedneho dna na druhy zle štartovalo kvoli tomu?
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Nazdar

Toto je problem čo trápi vela 1.8T,mam auto s podobnym motorom ale 154kw a mam ten isty problem čo ty,vymenene asi už skoro všetko a stale nič,jedine vtedy dobre naštartuje ak mam viac paliva(poloku nadrže a viac) vymenil som aj palivove čerpadlo ked ze v nom maš spätny ventil keby ti padal benzin ale nič nezabralo,teda väcsine 1.8T vraj vymena pal.čerpadla zabrala ale u mna vobec,niekde som čital na nejakom americkom fore ze vraj mozu byt poškodene data v RJ motora tak to blbne,preto keby si mal človeka čo ti dokaze dat soft do jednotky na novo,možno by to vedelo niečo "opravit" alebo ešte klasicky 1.8T trpia na podtlaky,derave potrubie atď. odporučam skontroloval fakt všetko,pretlakovať system,vyrobit si na to pripravky,na youtube su na to navody,ja som našiel tak deravy cooler u seba,stači ze ti motor nasaje vzduch mimo vahy vzduchu a motor uz nemusi naštartovat ked ze nema idealnu zmes..
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní