Seat Ibiza - cena za komplet výmenu rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza - cena za komplet výmenu rozvodov

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zdravím všetkých. Motor Seat Ibiza, 1,4tdi, výkon 59kw diesel rv. 2011. Nacenenie kompletnej výmeny rozvodov s výmenou oleja 300€. Zdá sa mi to dosť, nakoľko cena za prácu plus 100€. Súkromná osoba v garáži vedľa domu.
Zdá sa mi trosku veľa za materiál.
Prosím o vaše cenové skúsenosti.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Cena za materiál je v môj neprospech viac ako 100€,čo tvorí cenu práce, ktorú akceptujem.
Jasné, pri takomto cenovom rozdiele navštívim inú dielňu. Moje prachy, mechanikove rozvody :4012:
zachvatpakar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.08.2009 17:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zachvatpakar »

Nazdar, mne robili v autorizaku za 320€ komplet vsetko vratane roboty ale mam motor 1,4 mpi
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

No tak to ťa dobre ošklbali :d :D 1.4 mpi a 320€ ? :40bd:
meliskap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.12.2016 17:28
Zdieľať na Facebook

Fabia2002-1,9TdiATD

Príspevok od používateľa meliskap »

Škoda servise mi napočítali cenu výmeny rozvodov, vodná pumpa, výmena oleja a práca 470eur. Čaká má v poradí štvrtá výmena. Myslím že je to v pohode.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

je to tak stred, skus ho uhovorit cca tak o 20 euro, mal by pristupit, predsa len to nie je nevdacna praca na novsom aute a ma zarobene peniaze.... a zalezi aj od kvality a tlaku na pracu daneho garazmajstra....ak je dobry, vies, ze par desiatok euro na rozvodoch nehra rolu, aby to niekto neposral, mas relativne novy motor....
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Do auta dám potrebné čo treba, iba ma pomýlil známy, že rozvody sada + vodná pumpa cca 200€.
Preto som sa chcel opýtať na fóre, keď ta cena za materiál je adekvátna +/-10%hore dole neriešim. Som s dielňou dlho spokojný, a ten cenový rozdiel by som si tam vydiskutoval. Jedná sa o druhú výmenu rozvodov po 250000km ale všetko čo treba meniť sa musí meniť.
Vďaka za postrehy a skúsenosti.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tak si kúp sadu sám a dones ju do dielne.... keby si si pozrel ceny dielov zistíš že rozdiely medzi výrobcami a hlavne medzi predajcami sú obrovské - tu kúpiš diel za 50 inde rovnaká značka za 150. Jeden výrobca to predáva za 50 iný za 150.Predpokladám garážnik nemá čas hľadať pol dňa v katalogoch na nete najlacnejší diel - má svojho dodávateľa možno dvoch od ktorých berie diely. Na tom nieje nič divné. Naopak mne sa stalo že diel ktorý som si doniesol nesedel a potom čo? Auto rozrobené, kto má potom obvolávať - vracať - hľadať nový diel? on má rozvoz denne, mne to príde za 2 dni najskôr. Kto zaplatí mechanikovi za prestoj? Keď si to rieši sám v nejakej tolerancii na ktorej sme sa dohodli tak si to berie na seba.
Môžeš nájsť lacnotu v dieloch a ak ti to mechanik dodrbe hneď ušetríš. Dvakrát.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Hjundai, nikdy som u tohto mechanika neriešil cenu. Objednal, zaplatil som ,buď to menil on alebo ja podľa času. Iba som stretol jedného lakomého trula, a ten mi hodil do hlavy,že za materiál na výmenu rozvodov je to veľa. Iba ten trulo mi nedopovedal, že je to taká pixa robota,iba polovičná výmena.
POD POJMOM K O M P L E T VÝMENA , rozumiem výmenu komplet pohyblivých sučiastok na motore. TJ aj pre TRULA lakomého výmena rozvodov, vodnej pumpy, napínacie kladky,klinový remeň, kladky, šponováky, chladiacu zmes, proste treba to urobit na jeden krát a poriadne, nie na desať razy a na pixu. Pre trula z Lužánek, aby rozumev, ze rozvody komplet, né len remeň a kladky..
Chlapi toť vsjo k danej teme. Ďakujem za vyjadrenie a podelenie sa so skúsenosťami.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja som tiež viackrát pozeral prečo moj mechanik má tak "drahé" diely ale zistil som že napr. lacná olejová vaňa nepasovala, že výfuk trebalo vymeniť u dodávateľa 3x, že lacné remene vydržali h...o... takže dnes už veľmi nešpekulujem....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

trucker694 napísal: výmena rozvodov, vodnej pumpy, napínacie kladky,klinový remeň, kladky, šponováky, chladiacu zmes,
to je dobra cena za to vsetko co pises.dava sa aj zakura na km a roky?ja to bez toho nedam robit.mechanik alebo servis musi rucit za vydrz.ak ano bez to.sam si diely nezhanaj lebo ako sa nieco stane mechanik nebude brat zodpovednost len ti vyberie pretrhnuty remen a reklamujes si ho sam.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Seven,to autíčko zomrie u nás na starobu skôr ako sa zničí, zjazdí rozvody. Mechanik je môj priateľ z detstva, preto som s ním spokojný, ale clasic hovorí dôveruj ale preveruj. Ale aj v tomto prípade to u môjho kamaráta nebolo opodstatnené.
Cena je tam úplne pre kamaráta.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja mam ibizu 1.4i 63kw bxw motor.ked mala 90000km robili sa rozvody.autorizak 320 euro 6rokov alebo 90000km.skusal som sam vela brala vodna pumpa dostal som sa na cenu 165 euro diely.siel som do garazservisu majitela poznam roky 220 euro s robotou ruci za 6 rokov alebo 60000km.bolo to pred asi 4 rokmi auto ma dodnes smiesnych cez 114000km.jazdi posledne 2 roky uz skoro nic.aj ten na stk len pozeral 4500km za 2 roky.bral som tie km pretoze u mna skor vek ako km.ty za dizel a tolko veci za 300 aj z pracou neni nad cim rozmyslat.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

trucker694
Ak je to ako hovoris, tak asi vela (bez zaruky atd.)
Na tom motore je to skor trivialne jednoducha zalezitost (oproti inym). Miesta dost, netreba demontovat naraznik, ani svetla a ine veci, ktore by predlzovali pracu,v podstate praca len okolo motora. Toto neni praca na pol dna.
A cena v servise? Nuz, povedal by som, ze 100€ za pracu je malo pre servis. Urcite malo, tam by som pocital cenu vyssiu, 150€ by som urcite akceptoval s usmevom.
Inak, Touran 1.9 TDi (BXE) vymena rozvodov, 3 filtre a oleja 740€. Specializovany nezavisly autoservis, org. diely.
Rozdiel medzi 1.9 a 1.4 ohladom rozvodov neni v podstate ziaden.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lubos, lenze ten tvoj stary vehykel, co zerie aj travu okolo cesty, vsetko sa na nom sype ako na kazdom francuzskom aute... Tak aspon rozvody su za hubicku :40bd:
To TDi vedia v kazdej garazi opravit za drobne, na vrakoviskach a inzeratoch plno dielov zadarmo...

Snad vies ako to myslim...
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných