Renault Thalia - problematický prvý štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

draklucka
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.02.2013 18:53
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia - problematický prvý štart

Príspevok od používateľa draklucka »

Caute, prosim vas mam renault thalia2,1.2 16V, benzin, najazdenych 120 000km, mam taky problem, ze vzdy rano iba prvy start musim dlhsie tocit starterom, cca 5 sekund, kym mi auto naskoci, prejdem co len 20 metrov vypnem motor a uz nastartuje krasne.potom uz normalne startuje aj jazdi, len ten prvy start je tazky, baterka nova, tankovane omw, palivovy filter nema podla servisnej knizky. Dakujem za rady
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ja by som tipol na padajuci benzin alebo snimac otacok klukoveho hriadela.skus pred startom 2-3 krat len zapnut klucik aby natlacilo cerpadlo benzin.Uvidis ci pomoze alebo nie.Alebo skus vybrat ten snimac a ocistit.Zvykne to robit neplechu.Nachadza sa medzi motorom a prevodovkou v hornej casti taky motylik.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pre dobrý štart su podstatné dve veci

pritomnosť paliva a iskra

čo sa týka snimača kĺuky, na ten nesiahaj,lebo ak by bol vadný, nenaštartoval by vobec ani na prvy pokus, ani na 20-ty ani na 120-ty

Skor by som sa zameral na sviečky a zapalovacie cievky

Ešte otázka :

Pri tom prvom štarte drží zvyšený voľnobeh alebo ma tendenciu skapať ???

Ak nedrží voĺnobeh , je chyba v palive ..BIOZLOŽKA
Tankoval by som len benzín, ktorý je aspoň 99% benzínom
draklucka
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.02.2013 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draklucka »

Ked mi to naskoci, tak chvilku drzi zvysene otacky, uz dalsi start je v pohode. Predtym som tankoval na lukoil, teraz davam omw, trosku sa mi zda ako keby to omw pomohlo,co by si teda poradil?
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Neviem,či to tu môžem napísať,ale menoval si dve pumpy a ta prvá menovaná,no ako by som to...Počul som od známych,aj čítal diskusie,že to je jedna katastrofa.Jednoducho pančovaný benzín.Či to robia po celom Slovensku neviem,ale na južnom je to vraj bežná prax,môjmu známemu sa to stalo asi v Komárne,alebo DS,už sa nepamätám.Netvrdím,že to je príčina Tvojho problému.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Na starsej talii ale 1,4 nam tiez nechcelo startovat na prvy krat a bolo to neake cidlo bohatosti zmesi v skrtiacej klapke alebo pri nej a nevedeli na to prist ani v origo servise hoci tam bolo auto asi 5krat lol a auto malo len okolo 40 000km vtedy este nabehane :d :D
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Nič s tým nerieš a buď v kľude.
Ja som mal Thaliu s tým istým motorom. Správala sa úplne rovnako. Preto som sa naučil, že prvý štart je iba pro forma. Stačí na jednu sekundu nechať pretočiť štartér, potom vypnúť a následne štartovať znova. Ako si písal, potom už celý deň ide v pohode.
Takže je to len jedna ranná sekunda, kvôli ktorej nemá zmysel niečo riešiť (pokiaľ to nie je niečo ľahko odstrániteľné), a pokiaľ sa to s časom nezhoršuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných