Prepis auta od leasingovky

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rimuald
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 01.07.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Prepis auta od leasingovky

Príspevok od používateľa rimuald »

Ahojte,na uvod podotknem,ze som danu temu nenasiel a preto sa pytam..

V skratke..Predcasne som vyplatil leasingovu zmluvu na auto + vypovedanie vsetkych poistiek k 31.3.2011. Od 1.1. mam nove PZP a zaroven idem na DO na Kopcianskej na prepis v TP,kde bol doteraz uvedeny ako vlastnik vozidla Leasingovka.Potvrdenie resp. povolenie na prepis mam,ale zaujima ma aky je presne postup pri prepise,resp. aky kolok treba na to.

Dakujem za pomoc
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

Evč máš predpokladám svojho mesta či? kúp kolok za 33 Eur a chod to prepisať na DI píšeš že máš zmluvu a povolenie na prepis tak vtom nieje žiaden problem
rimuald
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 01.07.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rimuald »

Ano svojho mesta,teda BA,len sa meni majitel auta. Zevraj sa plati 5 Eur kolok,ale este to zistim. Vdaka
DIABOLKO2004
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17.10.2009 20:31
Bydlisko: PD 200
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DIABOLKO2004 »

Klasickým a najčastejším prípadom zmeny vlastníctva vozidla je ukončenie dlhodobého prenájmu vozidlu (leasing), kedy nedochádza k zmene držiteľa vozidla. Ak sa so zmenou vlastníctva mení zároveň aj držiteľ vozidla, na tento evidenčný úkon sa vzťahujú rovnaké podmienky ako pri zmene držiteľa.

Pri zmene vlastníctva je potrebné predložiť:
držiteľ, ktorý má byť novým vlastníkom - žiadosť o vykonanie zmeny,
osobná prítomnosť pôvodného vlastníka alebo jeho úradne osvedčený písomný súhlas s vykonaním zmeny,
splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Zmenu vlastníctva vykoná orgán Policajného zboru, kde je vozidlo evidované.

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1 :-\ prečítaj trochu...
1,9 TDI PD 74kw
rimuald
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 01.07.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rimuald »

Este otazka,treba dat aj auto na obhliadku alebo nie?
DIABOLKO2004
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17.10.2009 20:31
Bydlisko: PD 200
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DIABOLKO2004 »

pri každom prepise resp.zmeny majitela alebo prihlásení,musí byt aj overené Vehicle Identification Number,teda vin číslo auta..."zrejme aby si neprihlasoval poprípade neprepisoval asi kdo chce,čo chce a na koho chce"až si myslel teda toto... :41c2: posledná veta neplatí pri odhláške auta.

vidím to aj tu,už zretelnejšie to hádam nemože byt napísané,sleduj http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese
1,9 TDI PD 74kw
jani0
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.06.2017 18:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Sprava

Príspevok od používateľa jani0 »

Poslala mi leasingovka papier aby som si mohol prepísať auto na seba.dokedy ho musím prepísať?
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných