Úvaha: Kúpa auta - akého?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pán Nagy,vyberte taký kde je motor priečne :) tie sú neporovnatelne opravársky friendly,ideálne Oct II tú je radosť robiť ,z toho hladiska je to preborník čo nemá konkurenciu
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Za mňa VW Golf V Variant 2008. VW má o chlp lepšie sedadlá a vypracovanie interiéru ako Škoda. K 1.9 Tdi by som určite hľadal 6 stupňový manuál. 5 stupňov je už v dnešnej dobe málo.

Ak hľadáš luxusný posed za volantom tak Golf Plus alebo Touran.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Golf Plus je dobrá voľba,má riešenia ktoré doslova očaria.Dlho viedol rebríček najmenej opravovaných dieslových aut ,presnejšie najdlhšie prebehy medzi opravami.Len drží vysokú cenu a má to sto dôvodov prečo
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Žiaľ Golf Plus je ďaleko od môjho limitu, keďže ten stojí od takých 8000 euro a viac a aj tie sú už dosť "zhumpľované", čiže dobrý solídny kus okolo 10 000 euro a to sa jedná o 10 a viac ročné auto.

Ešte by som rád poznal názor na motory, ktoré sa tu najčastejšie vyskytujú a to na 1.4 HDi, 1.6 HDi (výkonové verzie 90 a 110 koní) r.v. 2004-2010, ďalej 1.2 TDi a 1.4 TDi a taktiež 1.4 CRDi KIA/Hyundai (jeden Hyundai i20 z roku 2008 bol za "dobrú" dánsku cenu, teda stál len 5000 euro a mal 400 000 km a majiteľ písal, že nikdy nemal jediný problém s autom) a 1.6 CRDi v Kia Ceed, či Hyundai i30.

Samozrejme prioritne stále hľadám 1.9TDi bez filtra pevných častíc vo Fabiach I, Passatoch, Golfoch, ale žiaľ veľký výber nie je a keď sa niečo do 150km odo mňa nájde, buď to nemá klímu, alebo to má 600 000 km, alebo je to ružovej farby... Na Slovensku je 500x väčší výber ojazdených áut, ako v Dánsku. Tu je skoro nemožné kúpiť auto z dovozu, preto.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

vsevetko napísal:Za mňa VW Golf V Variant 2008. VW má o chlp lepšie sedadlá a vypracovanie interiéru ako Škoda. K 1.9 Tdi by som určite hľadal 6 stupňový manuál. 5 stupňov je už v dnešnej dobe málo.

Ak hľadáš luxusný posed za volantom tak Golf Plus alebo Touran.
Touran by mi pasoval, ale nemienim platiť šialenú ročnú daň z vlastníctva auta na úrovni 900 euro. Kaźdý jeden rok. Plus okolo 700 euro poistenie. Golf/Octavia/Fabia s motorom 1.9TDi má tú daň na úrovni 600 euro a poistenie o nejakých 200 euro lacnejšie. A to je hneď o 2100 euro za tých 5 rokov menej. V Dánsku kúpiť auto je trošku iné kalkulovanie, ako na Slovensku, kde aj na Hondu Accord 2.4 je ročné poistenie len 160 euro a žiadna šialená každoročná daň neexistuje. Ja sa z toho asi zbláznim :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je dôvod pre odchod z krajiny,a nie je o nepáčení ani o trápení.Je to pomer príjmov a nákladov na život,o tom sa diskutuje tu aj v Dánsku.Tu sú tieto náklady velmi nízke,a ľudia aj tak drhnú do slušnejšieho sveta aj keď sú dielčie porovnávania výdavkov takmer desivé.Obraz celku netvorí toto
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Čviro mne sa v Dánsku páči, ako si prišiel na to, že sa mi tu nepáči? To by ma teda zaujímalo. Ja auto mám aj teraz a platím všetko tak, ako má byť, len potrebujem diesel a s ním nechcem platiť tieto poplatky vyššie, ale maximálne do približnej takej úrovne, ako teraz. Pekne ste to vysvetlil p. Hlavatý.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý má nárok na vlastný názor bez ohladu na súhlas okolia,je to vec ako si to odkonzultuje každý sám zo sebou a ak sám chce tak koriguje z názorom okolia.Mám česť servisovať autá pána Nagya takže sa poznáme a čo to sme už neraz odkonzultovali a nemáme názorové rozdiely na svet,naopak.Myslím že si rozumieme stále viac aj keď už žijeme v značne rozdielnych svetoch,takže ja tlmočníka v tomto prípade nepotrebujem.
simonides
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.07.2016 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonides »

Nejak sa to tu zvrhlo, ci? kazdy si predsa kupi take auto, ktore sa mu v prvom rade paci, je stotozneny z jeho spotrebou, pripadnymi chorobami a kazdeho do jeho vyberu moze... lebo on na tom bude jazdit. Najhorsie je sem napisat a poprosit o radu a hned 10 ludi, ktory ta hejtuju za tvoj vyber
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

a ešte je tu jedna možnosť...siedma...chodiť na biku a budeš aspon v porádku
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Veľa tém je tu bez konečného riešenia-výberu zadávateľa témy. Preto nechcem zapadnúť medzi ne a napíšem, ako som sa rozhodol a čo som kúpil.

Kúpil som Škodu Fabiu I. kombík s ojedinelým motorom 1.9 TDi 74kW. Je fakt ťažké nájsť tento motor v Dánsku na predaj, pretože 90% sú 1.4 TDi, alebo 1.2 TDi v prípade dvojkovej Fabie. Aj keď nemôžem napísať, že má vynikajúce sedadlá, ale na rozdiel od Octavie I., ktorú som mal predtým, nie sú tak mizerné a nemusím premýšľať stále nad tým, ako sa mi zle sedí :) Najradšej by som však bol kúpil Octaviu II., ale žiaľ nebol veľký výber a začiatočné roky výroby, teda 2004 so slušnými 400-500 000 km stáli od 8000 euro, tak to nie som blázon... Ešte si na ňu počkám :)

Dal by som dobrú radu pre ostatných - NIKDY si nekúpte dieslové auto z Dánska. Servis je najdrahší v celej Európe a tak potom tie autá vyzerajú. Majú neskutočne veľa korózie a veľmi sa s naftovými autami ani nemaznajú. Vidím to každý deň - štart studeného motora a hneď plný plyn, však je nové a musí niečo vydržať... A taká perlička na záver - u najlacnejšieho mechanika azda v celom Dánsku stojí výmena komplet predných bŕzd na Octaviu I. 1200 euro :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to aj trochu úsmevné z tohoto pohladu.Práve mi priniesli auto ktoré čerstvo absolvovalo cestu sem asi blízo 2000 km.To už také 500 alebo 1000 km je bežná vec.Logicky na ten servis (tamojší) príde reč a to sú fakt desivé veci.Čo je ale ešte desivejšie,že množstvo vecí proste nie sú ochotný vôbec na opravu prijať.Takže dovolenka na SVK oprava a nie malá plus cesta je stále značne menej ako doma a urobí sa všetko.Takže rozlúčenie že...uvidíme sa zase o 100 tis. je taká klasika.Otázka je už iba za akú dobu to nabehne,ale rotujú dokolečka takto toľký že už je problém prijať čokoľvek mimo týchto.a potom sa niekto obuje do pumpáčov,ale asi by ho porazilo od radosti ak by takto fungoval že ide kdesi raz za tri roky a potom zase za tri a medzitým vyškerený ako vlašský orech.Neviem prečo je taký rozdiel v tom ako o servise uvažujú tam a ako tu.Ja si nepamätám kedy niekto z nich použil slovo "iba" tak ako našinci.Tam platí...čo nájdete treba urobiť.Ešte sa neopýtali čo to bude stáť.Chcú jazdiť a jazdia,nechcú stáť,nechcú riskovať problémy ani odťah ani problémy z ich technickými alebo námatkovými kontrolami.Za problémy sa platí a to sa šplhá do porozuhodných čiastok

laki netreba ísť tam,prídu oni sem
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Presne tak :) A čo si spomínam na faktúru takých drobností, ako je výmena oleja 5W30 a všetkých filtrov na Octaviu - 240 euro, výmena motorčeka zadného okna - 224 euro, kúpa a prezutie pneumatík na Fabiu o rozmere r14 + geometria - faktúra 513 euro. Toľko toho, čo mi pán Hlavatý urobil za 1000 euro, by tu stálo možno 4000 a možno je to ešte malá suma. Preto to nikto nerobí a autá sú potom aj v takom stave.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Je to choré, údajne vysoká živ. úroveň a ľudia musia jazdiť na starých kraksniach a šetriť na servise, ak nechcú pol roka robiť oba na autá...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vôbec nemusia,je to iná mentalita.Auto je na prevoz zadku a tým jeho úloha končí,prečo by sa správali nerozumnejšie,je to maximálne rozumné.Platy aj životné náklady sú aj tam vyvážené a citeľne vyžšie,mám tam dosť rodiny a presné info ako a z čoho žijú.K životu pristupujú inak.Tu je si proste čím hlúpejší nikto tým viac potrebuje super auto aby si aspoň on sám myslel,že už je niekto


A ja som niekto iba v sobotu,lebo žena ráno povie...niekto by mal ísť so mnou na trh

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], citroenc3v6, Google [Bot] a 38 neregistrovaných