Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Priestranne,vykonne,slusna spotreba tak za mna urcite Ford S-max.Taky priestor a vyhlad na cestu ti neda ziaden sedan ani kombi.Vyskusaj si a sam uvidis. Jazdim s nim kratsie trasy ako ty a za ine by som nemenil. Jazdenky sa vobec neboj,pokial si vezmes mechanika na kontrolu,alebo das skontrolovat v servise. A jazdenka je vzdy loteria. Ja som v nej vyhral vymenu rozvodovej retaze hned 3 mesiace po kupe a nedavno dva vstreky. A vobec mi to nevadi,nebolo to drahe a pri jazdenke som s tym ratal a to som dal do auta viac ako chces dat ty. Dalsie auto bude hadaj ake?
Inak podobne obavy som mal aj ja pred kupou,ale preslo ma to. Musis z niektorych kriterii polavit,alebo viac nasetrit. Ale ani to ti neda zaruku spolahliveho auta. Vidis,stale je nejake ale.
Stastnu kupu prajem.
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Tiez som riesil pohodlne vysoke auto,pre dobre nastupovanie a vystupovanie. Ale isiel som cestou starsieho a dal som do servisu 2,500 eur a mam na chvilu pokoj. Auto seat alhambra 81kw 1,9 Tdi.
colt.45
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 15.12.2008 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa colt.45 »

Zdravím. Ja by som volil jednoznačne Mazdu 6 (GH). Ale tam by som volil jedine benzín. S 2 litrovým urobíš aj 7 litrovú spotrebu, čo nieje extra veľa. Je to spoľahlivé, priestranné, komfortné auto s perfektnými jazdnými vlastnosťami.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravim
Som majitelom Fordu Mondeo Turnier MKIV 103 kw 2.0TDCi najazd skutocnych 334000km ziadna stocenka , na 10000%
tu su moje postrehy a skusenosti behom 7 rokov pouzivania .
Auto je nizke pretoze ma dlhy razvor tak na teren rychlo zabudni , je to pohodlne priestranne auto na dlhe cesty ideal , do kufru nabalis pol bytu , na moj vkus idealne riesene ovladanie vsetkeho mozneho co mas v aute , no na zaciatku som mal vycitky na spinace otvarania okien pretoze su posunute pred madlo dveri a casto sa mi stalo ze som miesto vodicovho okna otvoril zadne lave , no casom som si na to zvykol , ovladanie radia ,tempomatu a pal.PC je otazkou zvyku za par minut a po par km to uz ani nemusis hladat a ide to automaticky , volant dobre sadne do ruky a ocenis aj ovladanie klimy a vyhrev celneho skla , tiez odkladaci priestor na napoje , stredova konzola dostatocne velka , sedacky pohodlne a dobre cistitelne , mam converse X display ktory dost osvetluje pri jazde v noci no da sa menit farba grafiky a tiez stmavit , potom je to uz v pohode , horna hrana kufra nieje moc vysoko co je dobre ked nakladas nieco tazsie ,mam tam origo tazne Ford Westfalia ktore ti pise presne ktoru ziarovku na privese mas vypalenu.

Auto jazdi vylucne dlhe trasy a dialnica 95%, olej menim kazdych 10000km pretoze stoji len 25Eur 5L filter mas tiez za babku , auto nieje vhodne na kratke trasy po meste pretoze zabijes DPF filter ja mam s horeuvedenym najazdom este origo spojku a taham casto karavan o vahe 1360kg a aj privesy vydrz origo brzd u mna bol v predu 301000km pri com sa mi odlepila platnicka pri 180km rychlosti tak so rovno menil aj kotuce , zadne platnicky origo 220000km potom textar do 333000 , vymenil som rovno aj kotuce ,na mondeach boli vady startre a ten moj som dal repasovat co ma stalo do 50 eur odvtedy ziaden problem , raz menene capy riadenia , Dpf profesionalne cisteny cena 100eur pri 301000km, egr menene pri 323000km , rozvody stoja 90eur INA aj s pumpou , na mondeach boli vadne aj lanka kapoty co stalo 25 eur original ford diel , vymenil som si to sam za pol hodky pretoze vo forde chceli za to 175eur a pol dna prace ,vsetko ostatne povodne
tamnkujem len rakusku naftu a auto ide aj pri tomto najazde dobre , kazdy tyzden toci KN - Mnichov a spet dlhodoba spotreba pri sviznej jazde 6 L ziadna brzda premavky , pri mondeach si treba dat pozor na mestske jazdy a podtacanie motora pretoze zabijes dvojhmotu,vstreky a dpf , auto je nachylne na nekvalitnu naftu a dlhodobe tankovanie nekvalitnej nafty zabije predcasne vstrekovace , keby si mal viac otazok kludne pis rad zodpoviem
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Tiež by som sa obhliadol po Mondeu ale určite s motorom 1.8TDCi 92kw.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných