Skoda Fabia 2001 50kw 1.4 MPi - Strata vykonu, zhasinanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

triscene
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.05.2007 15:05
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 2001 50kw 1.4 MPi - Strata vykonu, zhasinanie

Príspevok od používateľa triscene »

Zdravim, uz istu dobu sa stretavam so situaciou ked moja Fabia ako keby stracala vykon, zrazu pocas jazdy ju ako keby trhne a uz viem ze sa nieco deje. Zrazu strati vykon, plynovy pedal na podlahu a trapi sa a je citit ako keby sa dusila. Aj zvuk ma iny a pri rozbiehani musim trosku viac stlacit plyn aby sa neudusila. Niekedy mi z nicoho nic zhasne motor pocas jazdy a vidim ze svieti baterka. Tipujem ze to bude spojene s tymto mojim problemom. Ked mi zhasne motor tak ako keby dlhsie sa nakopavala a nastartuje v tom mode co netaha. Niekedy po par startovaniach za sebou nakopne hned a viem ze aj motor bude v pohode. V servise mi povedal chalan, ze pokial to robi len niekedy tak to moze byt vela veci a to by musel prehladat cele auto. Zatial ma nenechala v stichu ale je mozne ze ten moment nastane :)

Na STK som mal vyssie emisie, vraj mam vadnu sondu, len neviem ci konkretne lambda alebo ci su este nejake ine sondy v tomto aute co mozu sposobovat tento problem.
V skrtiacej klapke a tak by to vraj nemalo byt.

Dik za pomoc
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Kolega mal ten istý problém a bol to katalyzátor...
janik83
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15.02.2007 21:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janik83 »

a co tak snimac klukoveho hriadela ? a ze mas vyssie emisie na vine mozu byt aj sviecky kedy si ich menil naposledy?
triscene
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.05.2007 15:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triscene »

sviecky som menil asi 2 roky dozadu.
Auto na to ze kolko ma rokov ma 73000 km a je garazovane.

Preto tipujem ze prehnite kable by nemali byt, v garazi je aj v zime vzdy aspon 6-7 stupnov a aj rychlo tam schol sneh co som tam doviezol na podvozku.

Niekedy to robi, niekedy nie. Denne robim trasu 2x 10km.
Casto sa to prave stane ked dlhsie stojim na semafore tak zhasne.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

skontrolovať kabeláž, či nie je prehnitá - aj keď je auto garážované, tak v garáži je pri takýchto teplotách dosť vlhko, čo autu škodí viac, akokeby bolo v mraze.

filter palivový je OK? sviečky tam máš aké?
jaro83
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.11.2005 11:31
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaro83 »

Máš rozpadnuty katalyzátor
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tak tie kable ...hmm ja som mal moznost riesit fabiu 1,4 a mala 46000KM a samozrejme ze to bolo prehnite ale uplne, posledne uz bolo nefunkcne servo, tak ma to pockalo.Uz som riesil asi 20 ks a kazde sa chovalo inak.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
matejno
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 04.08.2009 19:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matejno »

Na tvojom mieste by som nechal pozrieť tú kabeláž , u týchto áut to bola dosť častá porucha . Stretol som sa aj s dvoma prípadmi keď auto malo také to príznaky a robil to brzdový spínač. Prečo nevedel nikto povedať , ale po ich výmene bolo všetko ok.
triscene
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.05.2007 15:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triscene »

vcera bolo auto na WAGinke a hlasilo len par chyb (hukacka a tak) ale jedna co sa moze tohto problemu tykat a asi to bude ono, tak snimac otacok motora.

chyba 16706: cidlo otacok motora - zadny signal

nelze nastartovat, motor zhasina, blika kontrolka zhaveni, neukazuje otackomer.

http://forum.skodahome.cz/topic/13099-s ... ek-motoru/
pato1470
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.08.2016 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pato1470 »

Mam ten istý problém...cela kabeláž prezretá palivové čerpadlo a filter vymenený sviečky menené pred 5 mesiacmi...už si neviem rady. :(
nevedko666
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.06.2017 16:26
Zdieľať na Facebook

fabia 1.2

Príspevok od používateľa nevedko666 »

Zdravim, mam fabiu 1.2 htp 47kw a mam podobny problem. Zhasinanie motora v nepravidelnych intervaloch niekedy po 20km niekedy po 100km. Zacalo to (mozno len nahodou) po tom ako mi odisiel vstrek na 1 valci a dosiel som domov na 2 valcoch 10km rychlostou asi 20km/hod. Zacalo to asi po tyzdni. Hned som vymenil palivovy filter. O dva tyzdne na to odislo cerpadlo ktore som tiez vymenil. Vymenil som aj snimac otacok kluky. Zhasinanie bolo pravidelnejsie aj pri kratkych jazdach na cca 5km vzdialenost mi zhasol motor aj 2 krat. Potom mi mechanik vymenil sviecky a myslel som, ze problem je prec. O 2 tyzdne zase zacal zhasinat ale uz nie tak casto. Potom uz aj vyhodilo chybu na palubnej a po napojeni na pc vypisalo chybu bohate zmesi chyba lambda sondy. Po skontrolovani sondy ukazalo ze je v poriadku. Teraz mi motor zhasina len ked pridavam zhruba rychlost nad 100km/hod. Pokial neprekrocim tak zatial nezhasol (predtym zhasinal aj pri nizsich rychlostiach). Stale zhasne len ked stupnem na plyn a pridavam. Nikdy pocas toho ako udrziavam rychlost. Viete mi nieco poradit? Nie som odbornik. Vdaka
nevedko666
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.06.2017 16:26
Zdieľať na Facebook

problem stale pretrvava

Príspevok od používateľa nevedko666 »

zdravim...tak znova prisli horucavy a o 2 roky pisem zas...ako stale ked sa prehreje auto tak mi zdochyna...pomenil som uz kadeco....dnes rano som spravil 40km a o 2 hodky 40km nazad...poobede som vysiel s autom na cesty a citil som stazeny vykon...tlacim na pedal a auto nepridava...zdochol mi motor za pol hodku trikrat...v 5ke, v dvojke aj na volnobeh ked som cakal na cervenu...neviete stale nikto poradit??? dakujem :-(
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných