VW Polo 1.4 2008 - zhasina motor pri klimatizacii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

edonn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.06.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

VW Polo 1.4 2008 - zhasina motor pri klimatizacii

Príspevok od používateľa edonn »

Caute

Stava sa mi taka zvlastna vec podotykam ze zatial VZDY iba pri zapnutej klimatizacii.

Auto startuje bez problemov, volnobeh je vyrovnany bez kolisania, auto ide v pohode do otacok, nikde nic nechrci ani nechrasti aj tak sa stava toto, priklad >>

Prichadzam do krizovatky na 3st otacky cca 1500 - 1800, chcem si dobrzdit vymacknem spojku a ako padaju otacky tak padnu az tak moc ze motor zhasne.
Vsimam si aj to ze ked napriklad nezhasne tak pri vymacknuti spojky padnu otacky viac ako by bolo prijemne ( volnobeh povedzme 850 a otacky padnu v pohode aj ku 500 - sem tam to predycha sem tam zhasne).
Podotykam ze sa mi to zatial 100% pripadov stalo iba pri zapnutej klime.

Cital som si prispevok tu hore o skrtiacej klapke ale neviem ci to moze byt pricina :/...Sanie? Zaneseny vzduchovy filter? Lejem tam 95ku aj ked v TP je 98 mohol by to byt problem?

Dakujem za kazdu radu
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Z kolísaním a následným občasným zdochnutím mali okolo toho roku fabie s tým motorom(tiež iba pri klíme). Náhodne som sa tam preklikal keď som hľadal niečo iné... riešilo sa to na nejakom českom Škoda fóre. Riešenie bolo údajne prehratím sowtwaru - bola nato vraj nejaká zvolávačka. Samozrejme najprv by bolo dobré overiť či to nie je chyba už z prevádzky ak to doteraz fungovalo v poriadku. Začal by som som kontrolou sania a škrtiacej klapky. Chýba tu však viacero údajov - doteraz robený servis, najazdené km, kód motora a pod...riešil sa tu aj benzín, za test by stálo skúsiť inú benzínku...ale 98 do nej tankuje tak možno 1 zo 100 majiteľov....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mne robi to isté na Chevrolet 1.8 ale iba pri LPG
ak odstavim klímu (vytiahnem poistku) motor ide krásne
takisto na B ide O.K. aj s klimou

System riadenia prevadzky motora a miešania zmesi, je čisto pod kontrolou elektroniky a tam nesmie byť žiadna chyba, žiadne chybové hlasenia, nič,lebo to bude takto blbnuť,
skontroloval by som motor počas jazdy diagnostikou, čo sa tam vlastne deje.
edonn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.06.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edonn »

Kod motora BUD je to 1.4 59kw verzia. Nabehane ma cca 58k. Servis na motore ziadny jedine co sa menilo tak bateria. Ziadne kontrolky nesvietia.

Benzinky su striedane pomerne casto - shell, slovnaft, omv, tesco hocico a robi to vzdy.

Cez vikend teda skusim nejako skontrolovat sanie a klapku ale inak to teda asi vyzera na servis :/
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

...
Naposledy upravil/-a bokszos v 18.11.2020 17:02, upravené celkom 1 krát.
edonn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.06.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edonn »

LPG tam veru nie je ani nikdy nebolo :/ Snad mi nejaky servisak s tym bude vediet pomoct.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

Daj potom vediet ked sa to vyrieši!
sosin
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2010 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosin »

Nazdar ja by so tie rad vedel čo to spôsobuje a aký je problém mne to tiež róbi keď sa zapnem klímu tiež mi to skape pri dojazde na križovatku a aj so skúšal stať na mieste na voľnobehu pridal som plyn a Jak som ho pustil tak mi spadli otáčky a auto zhaslo keď je klíma vypnutá tak všetko je Ok žiadne kolísanie otáčok a žiadne zhasnutie motora . Za potadenie čo to môže byt vopred ďakujem
edonn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.06.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edonn »

Niekto nejake nove postrehy nahodou?
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

Bol niekam do servisu? Skus sa spitat vo volkswagen servise mali by mat uz s tym skusenosti nakolko ta chyba prejavuje viacerim.
gustino
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.05.2016 16:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gustino »

myslite, ze by boli tieto motory tak haklive na klimu? je zname, ze ma klima dosah na vykon motora, ale ze by mu az tak uberala, ze by zhasinal?
dejwco
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.06.2016 10:07
Bydlisko: Pezinok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dejwco »

podla mna tam bude nieco ine, to klima ti az tak ubrat nemoze
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

edonn niečo nove?
sosin
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2010 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosin »

Ked že žiadny mechanik mi nevedel povedať čo tomu je aj to mali napichnute na diagnostike tak mi to nedalo tak som si stiahol z internetu diagnostiku zaplatil licenciu skúšobnú kúpil a ešte kábel som si kúpil a našlo mi to chybu 18010 a to znamená že je zlý regulátor dobíjania alternátora alebo že je zlí alternátor ale skôr si myslím že to bude ten regulátor dobíjania lebo keď je vypnutá klíma alternátor nemá takú záťaž tak dobíja normálne iba pri klíme ktorá má dosť veky odber tak asi to ne vadné a nestíha dobíjať skúsim to vymeniť nie je to až taká drahá položka ako alternátor .
kubis84
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.07.2017 08:27
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubis84 »

presne tak, najskor si trečba zmerat stavu, to by wom spravil ako prve, ci vobec od baterky ide tolko, kolko jej je za potreby a inak kupovat cely diel je tiez podla mna take, dal by sa repasnut popripade

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 14 neregistrovaných