Nízka a ľahká motorka

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsilvi »

Dkujem za typ na kawu er5. Mám ešte otázku, načo je na nej sytic? A akú to ma asi spotrebu? Skúsim ju ísť niekde naživo pozrieť. Budú tam opravy drahé? A odpoveď na tu hondu nc 700, tu sme mali v autoškole :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kawa Er-5 je tiež taká rozpočtová motorka, vzadu len bubnová brzda... Ale tak na začiatok postačí
Sytič má každá motorka, akurát tie čo majú vstrekovanie si to už ovláda motorka sama. Tie kde vstrekovanie nie je sa to ovláda manuálne
ciko75
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 11.12.2010 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciko75 »

Honda vtr250,alebo Honda cbf250
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

CBF 250 tiež zaujímavý tip, ak si zameraná na naháče. Lacnejšia zákonná poistka, Nie zlá spotreba vs 15, či 16 litrová nádrž, vyzerá vcelku dospelo a dá sa s tým ísť aj na diaľnicu, alebo rýchlostnú cestu, keďže tých 120 - 130 to dá a neviem, či to nemá dokonca 6 rýchlostí. Ty musíš vedieť, čo očakávaš od tej motorky. ...A, či sú opravy na ER 5 drahé? Záleží samozrejme, čo budeš opravovať. Treba rátať s tým, že na motocykle sa také veci, ako sú napríklad nádrže, diely kapotáže a podobné veci nevyrábajú u xy lacnejších výrobcov, ako je to pri autách. Treba zháňať použité. Pri spotrebáku, ako filtre, reťaze, platničky, tam sa dá aj od iných výrobcov pár vecí nájsť. Za zváženie stojí nejaký padací rám, alebo protektory.
gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsilvi »

V stredu kupujem kawu Er 5, bola buchnuta, ale veľmi sami páči aj mi sedí, tak ďakujem za rady. Tu cbr ani cbf 250 nikto nepredava. Tak snáď som vybrala dobre
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite lepšie ako 125ccm - tie 250ccm tu nie sú z jednoduchého dôvodu. Ten čo nemá VP na velkú moto tak na 250ccm nemôže aj keby ako chcel a ten čo VP má si nebude kupovať tragickú 250ccm ked môže sedlať aj 500ccm ktorú kúpi za ten istý peniaz
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Hlavne, aby nebola po ťažkej nehode a neodborne opravená ešte k tomu. Nech nemá poohýbanné a kadejako zvárané hlavné časti rámu, alebo dve stopy, krivú vidlu. Čitaťeľné vinko a štítok je samozrejmosť. Motor, prevodovka uvidíš časom : ) ... Pri tak starých motorkách, ktoré mali už xy majiteľov aj tak kúpiš ťažko takú, čo by nebola ani raz padnutá. Tie už môžu mať za sebou pádov viac. To by si musela kúpiť po prvom, alebo druhom majiteľovi, aby sa mohol aj písomne zaručiť, že nebola padnutá. Ja tam síce nepatrím, ale nájdu sa ľudia, ktorí najazdili aj 100 - 150000 a nepadli s motocyklom : )). Tie ER5 sa vcelku páčia aj mne. Aspoň trochu majú taký klasickejší nádych podľa mňa. Ale sto ľudí, sto chutí. No mohli mať V motor : )
gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsilvi »

No, ja sa v tých technických veciach vôbec nevyznám, ale kamoš, čo ju bol pozrieť povedal, že ok, tak uvidím. Ešte taká otázka, koľko by asi tak stalo nastriekanie? Páčila by sa mi čierna :) a treba zmenu farby aj v technickom upraviť?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Treba aj na kontrolu originality pri zmene farby, zbytočne kopa komplikácií. Striekanie tiež nie je lacný špás. Za striekanie autodielu sa účtuje cca 100€, bárs so na motorke podstatne menšie diely tak si myslím že by to bolo tak za 200€.
S úradným zápisom aby to nestálo celkove aj 300€

Tých 300€ radšej prevoz, chod niekde na víkendový pobyt, respektíve si kúp handry na motorku ak nemáš ešte všetko

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní