VW Sharan - chladic studena hadica

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - chladic studena hadica

Príspevok od používateľa dextor »

Ahojte, sharan 2004, 1,9tdi, 85kw. V tomto teple po cca 40 km mam stale spodnu hadicu od chladica studenu. Ked som hadicu stlacil, bola m3kka, a vobec som nepocul pri stlacani sum vody. Ako keby bola hadica prazdna. Ak by neotvaralo termostat, tak by motor prehrievalo, nie? Mne drzi pekne teplotu na 90. V zime kurilo super. Cca pred mesiacom menene tesnenie pod hlavou. Nejaky napad, dobra rada? Mam strach, aby aj toto nove tesnenie nahodou neprdlo. Dakujem
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

treba to odvzdusnit.nove tesnenie neprdne ale hlava valcov sa poberie.
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

Odvzdusnovali to este v servise, a vraj je to odvzdusnene dobre. Voda sa nestraca, drzi stale rovnaku hladinu. System je samoodvzdusnovaci?
twingo654
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27.11.2008 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twingo654 »

podla mna stale otvoreny termostat,voda sa nezohreje
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

Voda v malom okruhu je zohriata, mala hadicka co ide do expanzky je riadne horuca. Termostat alebo neotvara vobec, co si myslim ze v tychto teplotach by sa motor asi uskvaril. Alebo naozaj nejako niekde zavzdusnene. Nespomenul som, mam aj bufik.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nech si hovori kto co chce zdravy motor citit vodu v hadici vsade a system nesmie byt natlakovany.moze byt natlakovany ale to by si musel tomu davat plny plyn min 50km na dialnici v kuse.kazde auto kde je mala hadicka hore do expansky je samoodvzdusnovaci no niektore motory maju aj pomocny odvzdusnovaci srob niekde napr pri termostate na chladici alebo vodnej pumpe.
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

myslim ze treba chytit hadicu ktora vedie vodu z motora do chladica.a to by mala byt horna.dolna hadicou vchadza ochladena voda naspet do motora.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Myslim, ze tam mas maly tlak, tj. bud vicko expanzky alebo nejaky podtl. ventil na okruhu (neviem ci to ma tvoja kar).
kuko691
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 03.12.2009 22:41
Bydlisko: Slovenská Ves
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko691 »

Vrchna je odvod z motora(tepla,horuca), spodna privod do motora (ochladena,zimna)

solex ma pravdu

A DUFAM ZE NESTLACAS HADICU Z COOLERU, LEBO TAM ZIADNA VODA NIEJE. :40bd:
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

NIE, NECHYTAM HADICU OD COOLERA. HORNA JE HORUCA, SPODNA STUDENA. CIZE HORNA MOZE BYT HORUCA A SPODNA STUDENA? TO SA MI NEZDA. TAKY OBROVSKY TEPLOTNY ROZDIEL? NA HORNEJ RUKU NEUDRZIM, SPODNA NECH MA 35-40 STUPNOV
kuko691
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 03.12.2009 22:41
Bydlisko: Slovenská Ves
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko691 »

Vrchna prevazdkova teplota 90c spodna uz ochladena z chladica
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných