Ford Mondeo - samo pridáva plyn

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - samo pridáva plyn

Príspevok od používateľa Koka »

Zdravím, mám ford mondeo mk4 2.0 tdci, r.v.2007. Občas sa mi stáva, že auto samo pridáva plyn. Vie mi niekto poradiť čím by to mohlo byť? Momentálne som v Nemecku a prípadná návšteva servisu tu, by bola pre mňa pridrahá. Takže ďakujem za prípadné rady.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Stretol som sa s takýmto problémom, chyba bola vo vadnom elektrickom plynovom pedáli, zohnal som druhý na vrakovisku za 30eur. Nebol to Ford, ale ak má aj tvoj voz plynový pedál elektrický, skúsil by som výmenu...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Babkine Mondeo takisto pridávalo samo, až do obmedzovača. U nej to bolo vstrekovacie čerpadlo.
To len na margo toho, že kolega spomína plynový pedál.
Bez diagnostiky / meraní sa nepohneš. Resp. pohneš, metóda pokus - omyl ale zvykne byť nákladná a zbytočná...
Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Koka »

Neviem na koľko otáčok, nerobí to až tak nejak často takže to som si nestihla všimnúť. Prvý krát som to spozorovala, keď som šla podradiť z 5 do 4 a pri stlačení spojky mi vyleteli otáčky na 5000 a motor takmer z pod kapoty vyskočil. Vlastne ako by som zároveň držala aj plyn... A neskôr mi normálne z rýchlosti 100 pridalo auto na 120 a to do kopca! A nemala som ani nohu na plyne.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Žeby turbo??
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Aký súvis má s týmto turbo?
Dieselovému motoru môžeš pridať aj nekonečno vzduchu, kým nepridáš aj palivo, nijaká zásadná zmena nenastane...
Či vari myslíš "runaway"? Ten by sa takýmito krátkodobými hlúposťami neprejavoval.
Inak, napadla ma taká somarina. Titulok znie "Ford Mondeo - samo pridáva plyn". Netsačí teda iba vyhodiť Sama? :D
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Ak turbo prepúšťa olej do sania, ten sa hromadí v chladiči vzduchu. Ak je v chladiči vzduchu veľa oleja, prúd nasávaného vzduchu ho strhne do sania a je to pre dieselový motor ako ďalšie palivo a otáčky motora nekontrolovane letia hore. Skontrolovať sacie potrubie a odpojiť spodnú hadicu vzduchového chladiča a skontrolovať, či tam nie je nadmerné množstvo oleja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných