Diagnostika Renault Samorin a okolie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Diagnostika Renault Samorin a okolie

Príspevok od používateľa Jay-t »

Zdravim,

je tu niekto kto ma diagnostiku na Renault a byva v okoli Samorina/Bratislavy?
Potreboval by som pozriet auto Renault Laguna II 2.0 IDE 103kW benzin priamovstrek, nakolko zo dna na den bez akychkolvek predchodzich priznakov nechce natocit. Starter toci, benzinove cerpadlo pri zapnuti zapalovania bzuci, ale vyzera to ze nedava iskru. Snimac polohy klukoveho hriadela som pozrel a vycistil, taktiez relatka vyzeraju byt ok. Neviem ktorym smerom sa mam dalej uberat, ci zapalovacie cievky, snimac na vacke, tlak paliva...

Za akukolvek pomoc vopred dakujem
Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jay-t »

Zdravim,

nakoniec to vyzera ze to ma suvis so snimacom polohy klukoveho hriadela ( ten ktory snima polohu zotrvacnika), nakolko po vymene za iny auto nastartovalo (zostala ale svietit kontrolka motora), a po cca 10 sekundach samo zhaslo a odvtedy opatovne nechce chytit. Taktiez blika kontrolka motora pri zasunuti karty.

Treba pri vymene senzora polohy klukoveho hriadela na nieco specialne davat pozor? Prip vymazat nejake chyby cez diagnostiku?
Za kazdu radu vopred dakujem
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Ani nie.Vymazať chybu na diag.A ak to robí aj z novým snímačom asi by som zmeral odpor kabeláže od čidla ku pinu pred riadiacou jednotkou.Neviem či po 10 sekundách nekape keď má výpadok signálu.Potom to ešte možu byť vyštiepené zuby na zotrvvačníku z ktorých berie signál.Keby si našiel niekoho z osciloskopom za 5 minút máš jasno.
Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jay-t »

Dakujem, snimac co som tam nahodil je z vrakoviska a podarilo sa mi to rozchodit, auto teraz startuje a zajtra ho skusobne prebehnem. Sice zostala svietit kontrolka motora, ale aspon startuje a reaguje normalne na plyn. Zajtra objednam novy snimac origo z Renaultu a prehodim, vyberiem baterku na hodinu a potom sa uvidi ci kontrolka motora zostane svietit. Ak ano, idem na diagnostiku pozriet/vymazat chyby.

Inak rozmyslam nad zakupenim CLIPu, nakolko aj v rodine a okoli je par Renaultov kt by som rad pozrel, priradil im snimace kolies atd. Myslim ze CLIP by mi v tomto pomohol, mohol by som tiez pozret pamat zavad a aj ich vymazat. Obsahuje CLIP aj nejake manualy/data sheety/ rozsahy hodnot/elektr.schemy?
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných