Dialničná známka v maďarsku

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nproblem je, ze na SK pokutu vymaha advokat, ktory ma zmluvu s madarmi...cize co mas + jeho naklady, cize cca 80e v lacnejsej variante...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Urcite je spoplatnena M15-Rajka/Hegyeshalom (dvojprudovka od nadjazdu na Rajku az po Hegyeshalom/Level). Kedysi sa dalo ist zadara az do Mosonu.

Viac info:

http://nemzetiutdij.hu/files/document/d ... ra_SLO.pdf
roman31
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28.03.2009 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman31 »

a kontroluju kamery aj ten kratucky cca 300m dlhy usek od hranic SR/HU po vyjazd do Rajky ?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nedá mi aby som sa nepodelil s informáciou čo mám.
Som sa včera dozvedel, že dvaja z našej rodiny mali v nedávnej minulosti rovnakú skúsenosť s maďarským diaľničným mýtom.
Obidvaja si kúpili na pumpe známku, neskontrolovali ju, ale ani nezahodili. Po krátkej dobe im došla z Maďarska pokuta, zistilo sa že v oboch prípadoch bola chyba v jednom písmene E-L, B-P, doklad mali takže pokutu neplatili, ale poplatok vymáhačskej právnej kancelárii áno. Tuším každý do 40 euro.
Neviem teda či nejaká panička, čo to zapisuje do systému, sa naschvál nemýli, keď vidí ľudí zo Slovenska.
V každom prípade si zrejme treba pri kupovaní diaľničnej známky dávať bacha, nemusíme takýmto spôsobom prispievať do maďarského štátneho rozpočtu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Madarom by som to nevycital...ta ich pokuta je velmi v pohode, staci si pozret co nenazraty slovak vypyta :41c2: , darebactvo je v prostrednikovi...nechapem dovod vymahat vsetko takto, preco madari nemozu poslat priamo ? Vymahat cez vypalnika len nezaplatene :342a:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Dobrý deň, prosím Vás, máte niekto aktuálne 2017 info o prechode Letenye HU - Goričan HR?

1) Môže SK osobné auto prechádzať cez starý mimodiaľničný prechod (ktorý vraj niekedy bol len pre nákladnú dopravu a lokálny pohraničný styk - t.j. len pre HU a HR autá) v Letenye?

2) Ako je to s tým kúskom diaľnice (dva po sebe idúce "slimáky"), po ktorom musíte v Letenye prejsť, ak by ste museli prechádzať iba novým - diaľničným prechodom v Letenye? Je tento kúsok HU diaľnice nespoplatnený? Dá sa to niekde dôveryhodne a hlavne aktuálne overiť?

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných