Skoda Superb 2.8 V6 - chudá zmes

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A ako to garage vysvetlili ? Nechcelo sa ?
michal744
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 10.02.2011 14:48
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal744 »

Ani sa mi o tom pisat nechce. Bol som tam 5x na treti krat zavarili vlnovec za pomoci tmelu. Chyby diagnostikovali ako chybu katov, starobe auta a že ved tym km snad neverite. Este ako bombonik poškrabali zadny naraznik ked davali auto dole zo zdvihaku. Strasni tragedi...
michal744
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 10.02.2011 14:48
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal744 »

Tesnenia vekov ventilov sú nanovo vymenené, na jednej strane valcov boli pretočene - zle nasadené a druhá strana vyzerala byť ok. Zistilo sa, že nakoniec bola prasknutá hadica odvetravania (harmonika, zistím presne ktorá). Zajtra sa hadica vymení a uvidí sa či sa kontrolka motora rozsvieti, alebo je závada vyriešená.
michal744
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 10.02.2011 14:48
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal744 »

Tak urobil som nejakých 60 km - okresky, dialnica a mesto (zápchy) kontrolka sa nezasvietila. Hadica odvetravania - harmonika bola ako kameň tvrda a doslova sa rozsypávala. Dúfam že je to vyriešené a ďakujem všetkým za rady, hlavne pánovi mhlavaty.

http://www.ebay.com/itm/PCV-Crank-Case- ... 1502582103
michal744
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 10.02.2011 14:48
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal744 »

Chudá zmes je späť. Bol som na vymene oleja, sviečok, fitrov pri 190 000km a zistila sa netesnosť tesnení viečok ventilov - presakával olej. Tesnenia vymenené, kontrola výfukov, vyčistené trubky odvetrávania. Po cca 40 - 50 km vyskočila chyba P0171 System Too Lean Bank 1 a P0174 System Too Lean Bank 2. Chyby vymazane, ale predpokladam že sa ukážu, takže kolotoč začína odznova.
michal744
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 10.02.2011 14:48
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal744 »

Po peripetiach a riešení XY veci, bol problém v tesneniach veka ventilov. Namiesto toho aby mechanik objednal nové tesnenie, za ktoré som samozrejme zaplatil, nakydal na staré silikón a veselo podfukovalo pod veká. Tesnenia vymenené a auto šlape ako má.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných