Citoen C5 , 2.0 hdi 100kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daniel.1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.05.2013 12:36
Zdieľať na Facebook

Citoen C5 , 2.0 hdi 100kw

Príspevok od používateľa daniel.1 »

Vie my niekto poradiť nejakeho mechanika ktorý opravuje hydrauliku na c5 v okolí Nitry,Topoľčian

Ďakujem.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

V Piešťanoch je jeden odborník na hydraulické citroeny tel. 0905600884
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

čože sa stalo?
Daj vedieť aj ja mam C5 2005
daniel.1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.05.2013 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniel.1 »

Chcel by som skontrolovať výšku predok sa my zda že je nižšie ako má byť.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ludia ja tiez uvazujem nad C5 :D
Ako prvy naftak v mojom zivote. Zial. S rozumnym benzinom sa to neda kupit.

Skusal som, pacilo sa, hlavne na mierne rozbitych cestach, ktorych mame 70% je to super. Lexus to nie je, ale auto sa mi celkom zacalo pacit. S lexusom u nas zazivam fenomen zvany "zavist, potvra jedna preco ma take auto, poskriabem mu to ,aj ked to auto ma pomaly 10 rokov.
Pozeram trochu po novsich kuskoch (2014-2016), ako "stihacie" auto, tj medzimesto alebo dialnica tempomat 135 a idem si.

Len citam fakt biedny pristup servisov na svk. Fakt je to take zle? Autorizaky nic? Ake mate skusenosti?

Zaujimalo by ma ci by sa do jeho servisu napr. pustil @mhlavaty . Keby sa nahodou nieco dokafralo na tom naftaku a vymienaci dielov by si nevedeli rady. Viem ze SUV a podobne auta nema rad, ale toto je "normalne" auto (ale xc90 si stale necham) :d :D
LS600h
XC90
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A co by si chcel pocut o C5?
Motoricky naozaj podarene tie 2.0 HDi, len spotreba neni 4 l/100km, docela tazke je to auto. 120 kW je asi ideal.
Podvozkovo si sam skusis, no spolahlivost H3 je na naozaj dobrej urovni, aj ked obcas sa vyskytli problemy s piestnicami, no to bolo zvacsa sposobene neznalostou servisu a majitela, kedze to auto nesmie ist len tak na zdvihak...
DPF, ci vlastne FAP vydrzi cca 300 000 km. S manualom problemy nie su, s automatom obcas, ako u kazdeho automatu (ZF).
Inak, aj tie piestnice sa daju opravovat, repasovat (cca 150€).
Pre Citroen bolo to hydro perovanie ako pre koncern 1.9 tdi...
Do konca mesiaca este vyrobia poslednych 250ks, vlastne C5 konci spolu s 508ckou... So servisom problem neni, kedze elektronika tam nehneva. V motorovom priestore naozaj dost miesta...
Pristup autorizaku? Celkom fajn, aspon Zilina...
S beznym servisom si vystacim aj dedinskym servisom (brzdy, olej, filtre a pod.)
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Toto vsetko zatial viem myslim Podvozok musi ist teraz neviem ci uplne dole alebo uplne hore ak chce ist na zdvihak...

Prevodovka nieje ZF ale japonsky Aisin.
Pozeram po 180k motore, ale aj 120kw mojmu stylu jazdy staci
LS600h
XC90
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pardon, ano, Aisin, AM6.
Auto musi ist do uplne hornej pozicie. Na starsich aj viecko nadrzky dole. Sam som bol prekvapeny, ze este v ziadnom servise, co som bol o tom nevedeli, teda, okrem znacky, tam neviem, nebol som pri aute, no predpokladam, ze snad vedia a robia tak.
120 kW je uplne dostatocnych. Ono, zrovna na dake zavodenie v serpentinach to auto moc dobre neni, nie ze by nedrzalo, ale docela sa prehupuje, ba aj na pridanie, ci ubranie plynu je celkom sranda v zakrute.
Losi test vsak zvladlo priemerne.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Presne tak , auto musí byť v maximálnej hornej polohe pred zdvíhaním na zdviháku, aj minule keď som bol v autorizáku na doplnenie prísady infineum hanba-nehanba som ich na to upozornil, pretože nevedno aký mechanik sa toho chytí a mne by o pár dní začala kvapkať piestnica.

Inak 2.0hdi sú vydarené a 120kw je príjemne pružný a veľmi tichý, spotreba na manuálnej p. na dlhšie trasy je pod 5 lit.,na krátke do 6 lit., čo pri pohotovosnej hmotnosti 1780kg je dobré.

V zákrutách napriek mäkkému podvozku sedí s istotou a je stabilná, pretože má ešte poctivé viacprvkové nápravy vpredu aj vzadu (prevzaté z C6, žiadne mc persony) s hliníkovými komponentmi a hydroactiv systém dorovnáva bočné náklony v zákrutách.

Konkrétne moja zatiaľ vyžadovala len bežný servis, teda oleje, filtre, brzdy a pneu. a okrem toho guľové čepy a teraz na posledy vypísala doplnenie aditíva. Má 212000 a bez problémov.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Rad kupujem auto ked si ho na den/vikend poziciam a pojazdim, zatial som vsetky kupil len tak, ale nikde ho na prenajom nevidim.
Nechcete niekto skusit? :d :D

Inak pozeram aj po novom (2015+) mondeu. Je prijemne tuhe, a pritom komfortne - skusal som dokonca tusim na 19" kolesach, citroen na 17" myslim (alebo 18"). Ale vnutri podobne "male" (som rozmaznany) ako citroen.
Na druhu stranu, po par rokoch odo mna citroen mozno niekto kupi lepsie ako mondeo...
LS600h
XC90
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nooo, zas tu nahovarat ake je to perfektne, bezporuchove auto, to zas nemozem. Uz som riesil prasknutu zmiesavaciu klapku, menili mi jednu trubku hydrauliky (chytil som na dialnici ladovec), teraz az budem doma, tak budem riesit nejake klopkanie na podvozku, a tiez mi coraz viac nieco rezunuje, drnci pri cca 1800 otackach.
A este si spominam na panty prednych dveri, na vodicovej strane vrzgal, tak sa tam musela doplnit vazelina, 2 park senzory som taktiez vymenil.
No a este chcem vymenit loziska na kolesach, preventivne. Mam uz celkom dost najazdene, este su original a mam taku osobnu skusenost, ze zivotnost je cca 150 000 km. Uz to presluhujem...
Spotreba 5-6 litrov, to urcite nie, mam cca 6,8 priemernu na poslednych 10 000km. Vykon neni zadarmo a jazdim dialnice.
Mondeo, urcite neni zla volba, zalezi co clovek preferuje.
Kupit C5 na pruzinach, bez H3 je nezmysel, to ine auta potom ponuknu viac. C5 je prave o hydraulike a celkom slusnej spolahlivosti, no to sa snad da najst aj inde. Hydro ma iba citroen.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Nieje mi jasne o akej C5 sa bavíte.
C5 II 2004-2007 alebo X7 2008-2017 ? Pre tú druhú je odporúčanie povoliť veko nádržky LDS pri dvihani na zdviháku.

Na zdvihak vzdy horna pozícia, v opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu piestnic. Kus za 300+
AutoSpecial.top
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných