Škodova udalosť po predaji auta

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Kedze som menej bystry...kde je problem? Auto bolo poistene,skoda bude uhradena,povodny majitel nebol vinnik teda nedostane malus.... Ze ho poistovna neotravovala? A naco... Nemate problemy...vyrobte si ich....
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Autolaik ma pravdu a presne o to mi ide..


Škodovú udalosť som riešil už viac krát a je to presne tak,ak si platíte dajme tomu..štvrtocne poistku po 25-30€,stane sa škodova udalosť vašou vinou,musíte zaplatiť celé ročne obdobie! Mám to už overené min. 3x(komunálna a Kooperatíva).

Mne je u prdele či auto on rozbil,oprel o stĺp,alebo čo on už robil ma netrápi,pokiaľ nemám postih z toho ja..no vydrbal s tým tak,že zatajil mi škodovú udalosť,myslel si že nič sa nedeje..šak čo..ešte viem že cca 2mesiace pred predajom som platil nejaké 25€ na 3mesiace aby platila poistka,po predaji auta este bola zaplatená na mesiac cca,mali by sa vrátiť nejaké drobné €,a však neprídu drbone a príde akurát tak šek na vyplatenie rocneho obdobia..


Patko1:zase neprehanajme,také by sa nestalo len tak ...kúpna zmluva je,ja by som bol čistý,nový majiteľ by si zavaril o to viac,preto len tíško to riešil a vybavil rýchlo..

Hjundai:problemy si nevyrabam,len si ma samé nájdu,preto som opatrný aby do budúcna som nemal exekútora na krku pre debila..
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

poistovnu ani nikoho by kupna zmluva nezaujimala. Dokym si auto neodhlasil si stale jeho vlastnik aj drzitel v TP. Takisto je na tvoje meno uzavrete PZP. Takisto keby si nemal dilnicnu a vybehne s tym na dialnicu tak pokuta by prisla tebe a mohol by si si ju od neho jedine narokovat. Takze nie ze neprehanajme ale ako som napisal bud velmi rad ze si rad.
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

osobna skusenost - s predaným autom nový majitel na druhy den bural do autobusu.Auto ešte nebolo prepísane ani uzatvorena nová poistka,kúpna zmluva bola. Mal som zaplatené štvrt ročné poistenie - po čase poistovna odmňa chcela doplatit cele ročné poistenie.
Kontaktoval som nového majitela ktorý ho seriozne zaplatil miesto mna. Ale bolo to velmi dávnoooo.....
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

davos napísal:osobna skusenost - s predaným autom nový majitel na druhy den bural do autobusu.Auto ešte nebolo prepísane ani uzatvorena nová poistka,kúpna zmluva bola. Mal som zaplatené štvrt ročné poistenie - po čase poistovna odmňa chcela doplatit cele ročné poistenie.
Kontaktoval som nového majitela ktorý ho seriozne zaplatil miesto mna. Ale bolo to velmi dávnoooo.....
veľmi dávno, keď ešte ľudia mali koľko toľko chochmesu a vedeli si priznať svoju vinu a niesť aj za ňu následky, teraz sa snaží každý zo všetkého vyzuť, takže v dnešnej dobe by niečo takéto bolo skôr zázrakom ako bežným skutkom. Ale tak ja verím v týchto veciach na karmu. :41c2:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mr.Marco napísal:Autolaik ma pravdu a presne o to mi ide..


Škodovú udalosť som riešil už viac krát a je to presne tak,ak si platíte dajme tomu..štvrtocne poistku po 25-30€,stane sa škodova udalosť vašou vinou,musíte zaplatiť celé ročne obdobie! Mám to už overené min. 3x(komunálna a Kooperatíva).

Mne je u prdele či auto on rozbil,oprel o stĺp,alebo čo on už robil ma netrápi,pokiaľ nemám postih z toho ja..no vydrbal s tým tak,že zatajil mi škodovú udalosť,myslel si že nič sa nedeje..šak čo..ešte viem že cca 2mesiace pred predajom som platil nejaké 25€ na 3mesiace aby platila poistka,po predaji auta este bola zaplatená na mesiac cca,mali by sa vrátiť nejaké drobné €,a však neprídu drbone a príde akurát tak šek na vyplatenie rocneho obdobia..


Patko1:zase neprehanajme,také by sa nestalo len tak ...kúpna zmluva je,ja by som bol čistý,nový majiteľ by si zavaril o to viac,preto len tíško to riešil a vybavil rýchlo..

Hjundai:problemy si nevyrabam,len si ma samé nájdu,preto som opatrný aby do budúcna som nemal exekútora na krku pre de***..
- za mňa jediná otázka na poisťovńu... bude malus? Nie? Finito....
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Ja ked si robim PZP cez net tak je tam otazka tusim ,,sposobili ste nehodu za poslednych 5 rokov?,, dam tam nie a vybavene. Ziadny malus aj keby som klamal :-\
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Tak dnešný verdikt z poisťovne.

To že sa stala škodovka udalosť po predaji auta aj keď mám zmluvu mi je pre platné,bola v ten čas poistka plátna a auto písané na mňa? Bolo tak,tak že bohužiaľ...ďalšia vec,poisťovňa vraj nemusí ma kontaktovať ak sa rieši taká to vec.

Odporúčanie som dostal jedno,predávať auto len vtedy keď sa ide okamžite odhlásiť na dopravný inšpektorát a tym pádom aj zaniká poistka.(samozrejme ísť ju zrušiť v ten deň)

No čo ma prekvapilo,pani mi povedala že nejako sa začali hromadiť presne také to prípady ako je ten môj a to že to nemá ďaleko od poistného podvodu,sme uznali obaja,dostal som sa k fotkám z obhliadky a na škrabnutu listu naraznika zadného (vw Sharan) a skrabnuta stará Audi,preplatene 600€,slušný zárobok pre niekoho..na to že na sharane nebolo skoro nič vidieť a Audi taktiež,čo už.

K tomu doplatku,bol som majiteľom auta 9mesiacov,ku koncu 9teho mesiaca teda jak sa stala ta udalosť,treba doplatit len tie zvyšné 3mesiace,to bude tzv. To jedno ročne obdobie,cca 25€,nie veľká suma ale človek taký peniaz na chodníku nenájde.

Kontaktoval som majiteľa auta čo spôsobil škodu,že kam mu mám poslať šek aby to vyplatil,samozrejme zachoval sa tak ako som čakal,on neplatí nič,veď to som s tym mal počítať sa niečo také stane a ďalej blbosťi že nemá peniaze atď. Tak že môžem si to teda ja sám zaplatiť.

Ponaučenie je,nepredavat tak auto ako som predal ja...ďakujem samozrejme všetkým za rady a informácie,do budúcna si dám väčší pozor.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

presne to som pisal ze poistovnu nezaujima keby si mal aj tri kupne zmluvy kedze v TP si zapisany stale ty a PZP platne. Na 25e sa vykasli a bud rad ze to ten hajzlik vobez nahlasil za teba lebo by ta to stalo 600e a nie 25

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní