Suzuki Grand Vitara 2,0 HDi - niekedy nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jardo66
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05.12.2008 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jardo66 »

Keby to bolo čidlo polohy vačky, tak zase platí, že stav sa zhoršuje alebo minimálne nemení. Ale keď hovoríš, že máš problém len v zime, tak to nedáva zmysel. Teraz ti auto štartuje a ide bez problémov? Pri neúspešnom štarte sa ti rozsvieti aj chyba motora alebo nie?
Suzuki Gitara 2,0 HDI
Nissan X-Trail 2,0 i
uwa0905356528
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.04.2017 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0905356528 »

ked skonci zima alebo mrazi auto ide ako ma a v jari lete a jeseni to nespravi nikdy auto štartuje na šupu a hned .... ale v zime to spravi len občas nie stale ... a kontrolka sa nerozsvieti nemoze to byt len tym ze zmrzne čidlo a neda info radiečke ?
a prečo ked mu streknem spraj do sania auto odpali a hned pusti naftu do strekov a uz ide v pohode nerozumiem pisem uz po milion forach ale nikto mi nevie poradit
Jardo66
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05.12.2008 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jardo66 »

Ja už mám s Vitarou tiež dačo preskákané, ale s takýmto problémom som sa ešte nestretol. Poradím ti len toľko, že to rieš vtedy, keď ti to neštartuje, čiže v zime s poriadnou diagnostikou a dobrým mechanikom. Je to systém bosch kde sa má čo pokaziť aj keď môj tip je skôr na elektroinštaláciu. Nejaký zalomený kábel, alebo zaoxidovaný. To čidlo by sa neopravilo prechodom zimy o tom dosť pochybujem. A čo sa týka palivového systému, tak tankuj najlepšie bezrepkovú naftu lebo na obyčajnú sú hdi-čka dosť háklivé. Tým predídeš ďalším problémom. No nič pevné nervy želám :d :D
Suzuki Gitara 2,0 HDI
Nissan X-Trail 2,0 i
uwa0905356528
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.04.2017 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0905356528 »

a myslíš ze by elektronika zblbla len v zime ? podla teba v ktorých kabloch by to mohlo byt ?
s týmto problémom sa automechanici a elektromechanik trápi uz 3 rok a nevedia mi prist na chybu

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní