VW Golf IV , 1,4 16V - vynecháva valec

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV , 1,4 16V - vynecháva valec

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Zdravim odbornici.
Mám taky problém na mojom golfe s horeuvedenym motorom,ze ide na 3 valce,doteraz vsetko ok,chodim s nim do DE,vcera akurat som sa vracal do nemecka,600km pohoda,bez problémov,no naraz pocas jazdy zacal ist na 3 valce,aka by tu mohla byt chyba? Ano viem,takto tazko,treba to vidiet,ci napojit na diagnostiku,len te co navrhujete vy odbornici ze z nicoho nic to zacalo ist na 3valce,dakujem za rady
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

aký je kód motora ? keď má samostatne na každý válec zapaľ.cievku mohla odísť aj cievka,mne sa to stalo...
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

No to ti nepoviem,lebo neviem,1.4 16v 55kw rocnik 98,medzitym som kukol sviecky,no dve zo styroch su v katastrofálnom stave,tak mozno oni to budu
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Ak máš elektronický pedál, tak by to malo mať 4 cievky. Ak sy vyberal sviečky, vyťahoval si káble, alebo cievky z hlavy?
takto vyzerá cievka:
http://webservice-cs.tecdoc.net/pegasus ... 5/395336/0
Mne nedávno pri kľudnej jazde cez obec začalo hučať ako HTP, zasvietila kontrolka, výkon spadol, pomohlo vypnúť motor na chvíľu a odvtedy ide normálne dalších pár tisíc km..
Ževraj tie cievky rady odchádzajú.
Závada sa prejavuje po každom štarte?
Naposledy upravil/-a fecis v 12.06.2017 10:11, upravené celkom 1 krát.
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Akurat som menil sviecky,valce ako keby boli ok,teraz zas záhadne trase motor,otacky sa drzia v pohode bez problémov,ale motor sa trase,riadne vidno na nom ze sa trase,ze by preskocil rozvod? Cievka? Ja uz fakt neviem
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Nikdy sa mi nestalo ze pri podobnych problemoch by vymena sviecok razantne pomohla.Kazdy to radi menit sviecky ale to je blbost.Ak porucha nastala z nicoho nic tak to bude isto nieco zo sanim na 80%...na 10% cievky a na 10% elektronika(RJ)...Ono sa zda ze ide na tri valce ale ide na styri podla mna len na strasne chudobnu ci bohatu zmes....Skontroluj ci nepovolila hadicka nejaka...aj ta na aktivne uhlie ak ju mas...dokonalo tesny musi byt az potom laborovat s inym...
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Ano aj podla mna idu vsetky valce,akurat idem z diagnostiky a tá pise ze skrtiaca klapka,cestou na diagnostiku som si aj vsimol ze niekedy dymy z vyfuku,predpokladám ze palivo tak nevie spalit normálne
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Odpoj baterku oba kontakty....potom ich spoj na par sekund aby sa vybili kondenzatory a pamat....nechaj cez noc odpojene...rano ked zapojis jazdi vo vsetkych rezimoch...teda skus jazdu kludnu...vyskusaj prudke zrychlenia a nakoniec tiez vysoke otacky 4000-5000.....ak sa co i len na chvilu dostane auto do normalu je pravdepodobne ze skrtiaca klapka sa prisposobila...ak sa ti problem vrati je skoro iste ze klapka nevie dodrzat uhly a treba ju vymenit alebo vycistit....bez diagnostiky asi tolko...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Este doplnim,ze sanie musi byt 100% tesne...ak ti bude niekam unikat podtlak vsetko je zbytocne...vsetky napojenia pred klapkou musia byt tesne...
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

nebol náhodou tento motor háklivý na vačkovú hriadeľ, zadieranie alebo niečo podobné
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných