Vymena Octavie TDi za FIAT STILO

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Vymena Octavie TDi za FIAT STILO

Príspevok od používateľa stanno »

Zdravím,

neviem sa rozhodnúť. Mám Octaviu Combi I, 1.9TDi, 81kW, r.v. 2002, 228tis. km. Žena má Stilo 1.6 16V benzín. Stilušo mi ale veľmi prirástlo k srdcu..skvele sa s ním jazdí. Čím ďalej tým viac neznášam svoju Octáviu. Príšerne sa tam sedí a bolí ma z nej chrbát. Volant ide ťažko, celé auto je "nemotorné". Nemám ho rád. Napadlo ma ho vymeniť za dieslové Stilo alebo 1.4 16V, ale to sa ťažko zháňa.

Taktiež by som potreboval peniaze, tak by som chcel ísť do lacnejšieho auta.

Čo myslíte, urobím dobre, keď to vymením? Viete porovnať tieto autá. Má 59kW verzia lacnejšiu údržbu ako 85kW? Čo spotreba. Chodím denne diaľnicu 30km, rýchlosť mi stačí okolo 110km/h.

Dík. (Viem že je to kontroverzná a diskutabilná téma a že asi vyvolá vášne, ale aj tak).

Zvažujem tiež Peugeot 307 2.OHdi.. kvôli pohodliu.
misso127
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05.09.2009 18:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misso127 »

Mal som to auto dva roky, bez poruchy. (momentlane dalsie JTDm ale Bravo a tiez pohoda).
V skratke:
Stilo na denne dochadzanie po dialnici: 1.9 JTD 85KW bezporuchove auto (vacsina bez DPF, EGR vycistis v garazi na kolene...) inak len spotrebak riesis (brzdy, naprava...)
nikto to neukradne
antikorozna ochrana na dobrej urovni
stoji tretinu co octavia v danom rocniku
brat od roku vyroby 2004 a viac (vyriesene elektricke problemy s konektormi airbagov v sedackach, atd...)
Sedacky su s vyssim posedom, ale daju sa nastavit, minimalne soferova...

Inak dufam, ze coraz viac ludi bude na talianov nadavat, aspon to potlaci ceny nadol este viac a ja mam moznost kupit dobre auto za par drobnych :) chcelo by to este viac adavat aj na alfu romeo aka je nespolahliva,atd.. chystam sa na 159tku buduci rok a dufam ze ceny pojdu nadol este :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných