Auto do 1500€

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

agatha
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.06.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Auto do 1500€

Príspevok od používateľa agatha »

Zdravím, uvažujem o kúpe seatu, keďže od ostatných áut, ktoré som chcela ma odhovorili... Cenovo môžem ísť max do tých 1500€, takže ročník cca 2000.
Som baba a bude to moje prvé auto a nechcem aby som si kúpila nejakú hlúposť čo mi po 2 týždňoch prestane jazdiť alebo zaplatím za opravu toľko čo za auto :3020: Na aute sa chcem voziť a zabávať (nie len tak do obchodu a späť) takže ma prosím neškatuľkujte do skupiny "žena za volantom" :d :D

Myslíte, že to auto (ibiza/toledo...) za tú sumu je rozumné rozhodnutie ? A nie len ako rozhrkané prevážadlo... :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Každé auto v tom ročníku a tej sume eur bude len rozhrkané prevážadlo. Som si tým celkom istý , pretože celý život kupujem len takéto autá. Už ich cez náš dvor prešlo tak zo 30.
"Rozhrkané prevážadlo" poskytuje svojmu užívatelovi celý rad netušených výhod napr. policajti s tebou súcitia, nemusíš ho zamykať, nemusíš dávať pozor pri parkovaní, naložíš do neho absolutne čokolvek (prasce,cement,lešenárske rúry). Nemusíš s ním jazdiť len po kvalitných cestách , takže obiehanie cez krajnice a jarky ťa posúva hodne dopredu v kolone , ak zabudneš vymeniť olej nič sa nedeje, ak niečo hrkoce dáš hlasnejšie rádio. lol lol Dal som aj naozaj vysoké sumy za rôzne veci ,ale nikdy v živote mi ani na um nezišlo dať vyššiu sumu za auto. :40bd: :40bd:
*Aha a ešte: 90% náhradných dielov kupujem v miestnom kovošrote za sumy do 10eur.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
agatha
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.06.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa agatha »

Hmmm, teraz neviem či to brať ako pozitíva alebo negatíva :d :D ale tak jazdiť by to mohlo :2f93:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ber to ako chceš ,ale u mňa práve tieto autá najazdili neskutočné kvantá km Felicia viac ako 600t, Lancia 400t , VW Polo 220t za dva roky, C AX 60t za 9 mesiacov atď. Bežne som na R5 ke z 1993ho roku dochádzal denne 120km do BA (jedna cesta) a ešte každý deň najazdil 300km po BA.
Potom som manželke nejakým omylom kúpil Corsu r.v.2005 a tá vydržala smiešnych 40t a zdochla. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Za 1500e kúpiš asi ťažko auto do ktorého nebudeš musieť investovať a nebodaj ho budeš kupovať bez mechanika. Tak ťa odrbú . Ak nemáš viac peňazí radšej feldu, alebo niečo podobné v cukríkovom stave ako novšie. Je ťažšie nájsť také autá, ale dá sa.
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

do auta budes musiet investovat nejake tie peniaze najma ked si chces kupit sedemnast rocne auto bez nejakych tych investicii to podla mna nepojde podstatne je podla mna pri tomto vyberat mensie zlo ale ako prve auto myslim ze by ti to mohlo stacit ale ked pojdes kupovat tak si vezmi so sebou niekoho kto sa aspon ako tak do aut rozumie
agatha
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.06.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa agatha »

Je mi jasné, že na starom aute mi nebude fungovať všetko tip top, ale ide mi o to, aby som si nekúpila niečo s čím si nebudem vedieť dať rady. A vzhľadom na to, že je v tejto cenovej kategórii pomerne veľký výber, neviem či je práve seat správna voľba (áno viem že to záleží aj od konkrétneho auta)...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sice offtopic, ale jeden namet pre oca13 :41c2:

https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 44239.html

veduci co hovoris na toto ?

365.482 km za priemerne 5,15 l/100km LPG + 0,22 l/100km naturalu :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - super - ako náhrada babety do práce.U mňa je jedno velké ale: Treba previezť zabité prasa (Felicia),25 žívých kačíc(Felicia),10vreciek zbožia(Felicia),lešenárske rúry aj zopár podlážok k nim (Felicia) :40bd: :40bd: :40bd:
A to už ani nespomeniem , že keď som sem náhodou dal fotku ako vozím traktor na súťaže tak sa tu poniektorí obracali v kozí roh. Inak doma archivujem účtenku na 1650kg štrku - to mám aj s fotkou ako medailu pre moje zlatíčka (Felda + vozík) :40bd: :40bd:
Takže ostávam pri mojich 7,6l LPG bez benzínu - v januari som tankoval za 20eur a ešte stále ho tam mám lol
A ešte niečo pre zadávatelku - ja by som hladal auto v tej sume ,ale so starým podtlakovým BRCčkom (plynom) aby sa mi prípadné investície nejako kompenzovali. Práve Felda mi vychádza ako najviac "blbuvzdorná" lol :300f:
https://www.autobazar.eu/fiat-punto-12- ... 01675.html
https://www.autobazar.eu/daewoo-nubira- ... 00687.html
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Felicia je slusne nizkonakladove auto. My mame v rodine 1.3 MPI 50kW, ide teraz svagrinej, robi si vodicak. Ja som na nom jazdil 4 roky, co to si nejaka ta investicia vyziadala, najviac 200 za vymenu prevodovky + oleja (moja chyba). Ale inac, ked sa doporiadku, aj na dnesnu dobu je to celkom zabavne zvezenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných