Peugeot 308 1.2 thp 130k

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0903627548
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2015 18:09
Zdieľať na Facebook

Peugeot 308 1.2 thp 130k

Príspevok od používateľa uwa0903627548 »

caute chcem si kupit peugeota 308 1.2htp 130k mate niekto skusenosti s tymto autom? ide o jazdenku. coho sa vyvarovat a tak dakujem
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Ahoj, ja mam 308, ale HDi, 120k. Cize auto ako také môžem povedať, veľmi fajn, kvalita a požité materiály, určite vysoko nad štandard tejto tiredy. Čo sa týka tej 1,2 je to 3válec, a označenie má Pure Tech. Mal som ho ako náhradne vozidlo cca 2týždne, a celkom sa mi páčil. Vo všeobecnosti 308-čka je veľmi dobre odhlučnená, takže sa báť zvuku 3-válca nemusíš. Dynamika faj, 6° prevodovka je veľmi presná, dobre odstupňovaná. Jasná vec, že to nie je trhač asfaltu, ale pre bežnú premávku tak akorát, a 160 na dialnici, ešte aj s rezervou. Občas si prečítam fóra o Peugeotoch, ale nikde som sa nestreto, že by motor mal neaké chyby, alebo nepodarky. Povedal by som vydarený motor, a splňa to na čo je určený. Proste by som sa ho nebál. Samotne auto, je veľmi pohodlné, trocha menej miesta na zadných sedadlách (pri HB), nadpriemerny kufor. Nadštandarné jazne vlastnosti, a už ako som spomínal veľmi tichúčke. Na jednadvojke, jedine čo mi vadilo, bol S&S, kde je obyčajny, kdežto pri HDi je tzv. mikrohybrid. Pri výbere,by som sa zameral na vyššie výbavy, zálkadnú by som asi nebral.
uwa0903627548
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2015 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0903627548 »

Dakujem auto potrbujem hlavne do mesta a na kratsie trasy preto ta 1.2 vybavu mam vybratu tu style. Dufam ze sa neseknem Dakujem este raz
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Style, je v celku fajn vybava, je to taký prechod medzi stredou a najvyššou výbavou Allure, Jedine, čo by mi tam chýbalo, sú led svetlá, ale keď píšeš, že hlavne po meste, tak to v celku ide. skus ešte preštudovať www.peugeot-club.com možno Ti pomôže pri rozhodovani alebo www.peugeotclubslovakia.sk. Neviem či si sa stým už prešiel? hodne ľudí kritizujú nekonvenčný interier, ale toho sa neboj. Väčšinou to kritizujú, čo v tom v živote nesedeli. Maličký volant si obľúbiš hneď, a keď sadneš do iného auta, nebudeš vedieť čo stým veľkým volantom. Čo sa týka kvality , celkovo za posledných 5-7 rokov sa PSA zmenilo o 180°, a ešte jedna výhoda, aspoň Ti ho neukradnú, lebo kto by kradol Peugeota?, že :3906:
uwa0903627548
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2015 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0903627548 »

ahoj tak uz som sa stal majitelom peugeota 308 SW nakoniec som sa rozhodol pre dlhsiu verziu ale nizsiu vybavu active. Je to jazdenka. Motorcek ma velmi ale fakt velmi milo prekvapil. Na auto som si rychlo zvykol a som maximalne spokojny vies ked presadnes z 9rocnej kie ceed. Dakujem za tvoje odpovede.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

No fajn, nech Ti slúži. Active je vlastne stredná výbava, a nájdeš tam fakticky všetko čo potrebuješ. Ja som kupoval 308, keď ešte nebola SW na trhu. Teraz, keby som sa rozhodoval, zrejme by som volil SW, hlavne kôly väčšiemu miestu pre kolena, na zadných sedadlách (má väčší rozvor, ako HB. Pri tomto motore, sa vedú debaty, ohľadne používania benzínu v vyšším oktánovým číslom. Staršie mali predpísaný 98-čkový, a súčasné sa môže "krmiť" aj 95-kou. niečo najdeš aj tuna https://forum.peugeotclubslovakia.sk/in ... 453.0.html Osobne by som zostal pri 98-čke, alebo používal aditíva, zrejme VIF.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných